Matura 2021: Angielski rozszerzony. "That was easy"! Pierwsze komentarze maturzystów

2021-05-07 10:15 Paweł Tabędzki
Matura 2021
Autor: Marek Kudelski/SUPER EXPRESS Matura 2021

Matura 2021 - język angielski rozszerzony. Mamy pierwsze komentarze! Egzamin maturalny z języka angielskiego na poziomie rozszerzonym rozpoczął się w piątek (7 maja 2021 roku) o godzinie 9:00. Dla wielu maturzystów to jeden z najważniejszych egzaminów w kontekście walki o miejsce na wymarzonych studiach. Zdający z pewnością będą szukać arkuszy CKE, pytań i odpowiedzi, ale również komentarzy rówieśników oraz ekspertów. Po sieci krążą już pierwsze opinie, z których wynika, że matura 2021 z angielskiego na poziomie rozszerzonym wcale nie była trudna!

Matura 2021: Język angielski rozszerzony. Było łatwo? Zobacz pierwsze komentarze!

Matura 2021 z języka angielskiego na poziomie rozszerzonym rozpoczęła czwarty dzień tegorocznych egzaminów maturalnych. Zgodnie z harmonogramem matur CKE, w piątek (7 maja 2021 roku) uczniowie będą mierzyć się jeszcze z filozofią rozszerzoną. Poranny egzamin z języka obcego budzi jednak dużo większe emocje. Jak poszła matura z języka angielskiego na poziomie rozszerzonym? Czy było łatwo? A może arkusze CKE wzbudziły niepewność u zdających? Czy abiturienci są zadowoleni? Oto pierwsze komentarze po maturze 2021 z rozszerzonego języka angielskiego!

Zobacz także: Matura 2021: Angielski rozszerzony i dwujęzyczny. Tutaj sprawdzisz arkusze CKE oraz odpowiedzi [RELACJA NA ŻYWO]

Matura 2021 z angielskiego rozszerzonego. Pierwsze komentarze

Choć maturzyści otworzyli arkusze o godzinie 9:00, już chwilę po 10:00 w mediach społecznościowych pojawiły się pierwsze głosy, że trudno nie było! - Well, that was easy - przekonuje jeden z użytkowników Twittera we wpisie opatrzonym hashtagiem #Matura2021.

Inna osoba przyznała, że w arkuszu na zdających czekała niespodzianka. - Zaskoczył mnie ten list formalny na rozszerzonym angliku, więc mi aż 45 minut zajęło. Ale chociaż przyjemne zadania testowe - czytamy we wpisie.

Z pierwszych komentarzy po maturze rozszerzonej z języka angielskiego dowiadujemy się również, czego dotyczyła rozprawka na egzaminie. - Rozprawka była o tym, czy gitem jest, że muzea i galerie sztuki udostępniają eksponaty online - przekazuje kolejny użytkownik Twittera.

Nie każdemu było jednak dane podejść dziś do egzaminu. - Czaicie, że laska z mojej klasy przyszła na maturę z anglika, bo zapomniała, że nie wpisała jej w deklaracji. I jej nie wpuścili - czytamy w jednym z bardziej zaskakujących wpisów.

Matura 2021: Arkusze CKE, pytania, odpowiedzi oraz przecieki!

Tegoroczni maturzyści już po egzaminie maturalnym z języka polskiego
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE