Matura 2021: angielski rozszerzony. Maturzyści wykończeni. "Nie mam na to siły"

2021-05-07 9:15 Marta Zalewska
Matura 2021
Autor: DOMIN / SUPER EXPRESS Matura 2021

Matura 2021 z angielskiego rozszerzonego to dla wielu uczniów czwarty dzień maturalnego maratonu. Niektórzy przyznają, że są bardzo zmęczeni i źle się czują. Boją się, że odbije się to ich wyniku z matury 2021 z angielskiego na poziomie rozszerzonym. - Pewnie nie napiszę tego angielskiego tak super jak bym chciała - żali się jedna z maturzystek. Kolejna dodaje: - Same, ja już totalnie się poddałam jeśli chodzi o ten rozszerzony ang i mogę mieć nawet 0. Jakie jeszcze emocje towarzyszą uczniom przed maturą 2021 z angielskiego na poziomie rozszerzonym? Zobaczcie!

W piątek, 7 maja 2021, o godz. 9 zdający przystąpią do matury z języka angielskiego na poziomie rozszerzonym i dwujęzycznym. O godz. 14 rozpocznie się z z kolei egzamin z filozofii na poziomie rozszerzonym. Dla wielu uczniów to kolejny, czwarty z rzędu dzień maturalnego maratonu. Dużego stresu i wysiłku umysłowego. Maturzyści nie kryją zmęczenia. Wielu z nich otwarcie przyznaje, że źle się czuje zarówno fizycznie, jak i psychicznie. Uczniowie boją się, że przez swój stan zdrowia nie napiszą matury rozszerzonej tak dobrze, jak by sobie tego życzyli. Problem dotyczy wielu uczniów, bowiem matura z angielskiego na poziomie rozszerzonym jest często wybierana jako przedmiot dodatkowy. W 2021 roku do matury z rozszerzonego angielskiego przystąpi ok. 171 250 zdających, w tym ok. 8 000 z lat ubiegłych. Do matury dwujęzycznej z angielskiego - ok. 1 560 zdających, w tym ok. 130 z lat ubiegłych. Co czują zdający i jak komentują ostatnie egzaminy w pierwszym tygodniu matur 2021? Zobaczcie poniżej!

Odpowiedzi i arkusze CKE z matury 2021 z angielskiego rozszerzonego znajdziesz tutaj: Matura 2021 język angielski poziom rozszerzony: Odpowiedzi, pytania, arkusze CKE, angielski rozszerzony i dwujęzyczny [7.05.2021]

Matura 2021 angielski rozszerzony: komentarze maturzystów

Naprawdę nie mam dziś na to siły - nie kryje jedna z maturzystek i dzieli się swoimi przemyśleniami w mediach społecznościowych. Ktoś inny dodaje: - Trzymajcie kciuki bo czuje sie tak ch***** i musze wytrzymac do tej 11-12. O zmęczeniu towarzyszącym maturze 2021 pisze także inna maturzystka, która nie ma wątpliwości, że "pewnie nie napisze tego angielskiego tak super jak by chciała". Młodzież jest przemęczona, ale większość planuje dać z siebie wszystko i jak najlepiej napisać maturę z angielskiego na poziomie rozszerzonym. Od jej wyniku będzie zależała przyszłość wielu z nich. Trzymamy mocno kciuki za wszystkich maturzystów, którzy w piątek, 7 maja 2021, podchodzą do kolejnych egzaminów. Dacie radę!

Matura z matematyki. Jak poszło maturzystom z Bydgoszczy?
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE