Temat maturalny 2021 z angielskiego rozszerzonego. Rozprawka o galeriach sztuki i muzeach i list formalny

2021-05-07 14:10 Marta Zalewska
Matura 2021. Ruszyła matura w Koszalinie
Autor: DOMIN/SUPER EXPRESS Matura 2021. Ruszyła matura w Koszalinie

Choć matura 2021 z angielskiego na poziomie rozszerzonym jeszcze trwa, w mediach społecznościowych pojawiają się pierwsze komentarze uczniów, którzy skończyli pisać maturę przed czasem. Dzięki ich relacji wiemy, jakie były tematy maturalne na maturze 2021 z angielskiego na poziomie rozszerzonym. Maturzyści musieli zmierzyć się z listem formalnym, a także napisać rozprawkę, której temat dotyczył działalności galerii sztuki i muzeów. Czy te zadania sprawiły im trudność?

Mamy już arkusze CKE z matury z angielskiego na poziomie rozszerzonym. Odpowiedzi znajdziecie w galerii poniżej:

Matura 2021 z j. angielskiego rozszerzonego rozpoczęła się w piątek, 7 maja, o godz. 9. Relacjonujemy ją na żywo: Matura 2021: Angielski rozszerzony i dwujęzyczny. Rozprawka, list formalny. Uczniowie zaskoczeni zadaniami! Sprawdź arkusze CKE i odpowiedzi [RELACJA NA ŻYWO]. Niektórzy maturzyści już po godzinie oddali swoje arkusze i skończyli egzamin. Swoimi wrażeniami i komentarzami z matury dzielą się teraz w mediach społecznościowych. Podają także, jakie prace pisemne znalazły się w arkuszu CKE. Tematy maturalne 2021 z angielskiego rozszerzonego brzmiały:

  • Wiele muzeów i galerii sztuki udostępnia swoje zbiory online. Napisz rozprawkę, w którejprzedstawisz dobre i złe strony takiego rozwiązania.
  • Anglojęzyczna gazeta internetowa postanowiła zorganizować kampanię promującąaktywność fizyczną wśród młodzieży. Napisz list do redakcji popierający tę inicjatywę.W swoim liście uzasadnij, dlaczego uważasz, że taka kampania jest potrzebna,i zaproponuj, w jaki sposób mógłbyś/mogłabyś wesprzeć działania organizatorów.

Matura 2021 angielski rozszerzony: tematy maturalne

Dokładne brzmienie tematów maturalnych poznamy, gdy udostępnione zostaną oficjalnie arkusze CKE z matury 2021. Wtedy dowiemy się, jakie dokładnie prace pisemne musieli napisać uczniowie na maturze z j. angielskiego na poziomie rozszerzonym. Wszystkie arkusze CKE oraz odpowiedzi zadań rozwiązywanych przez naszego eksperta opublikujemy po zakończeniu egzaminu w materiale: Matura 2021: Angielski rozszerzony i dwujęzyczny. Arkusze CKE, odpowiedzi, pytania, zadania 7.05.2021

Matura 2021 angielski odpowiedzi

Przypomnijmy, że maturzyści zmierzyli się już także z maturą 2021 z angielskiego na poziomie podstawowym. W arkuszach CKE z podstawy znalazło się z kolei zadanie napisania notatki na bloga, która miała dotyczyć otrzymania wymarzonej pracy i przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej. Szczegóły w artykule: Matura 2021 angielski: Tak powinien wyglądać wpis na bloga o rozmowie o pracę. Trzeba było się podpisać?

Odpowiedzi i arkusze CKE z matury 2021 z angielskiego na poziomie podstawowym w naszej galerii poniżej:

Matura z matematyki. Jak poszło maturzystom z Bydgoszczy?
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE