Matura 2021 angielski: Tak powinien wyglądać wpis na bloga o rozmowie o pracę. Trzeba było się podpisać?

2021-05-06 14:51
Matura 2021
Autor: Marek Zieliński / Super Express Matura 2021

Matura 2021 angielski. Jednym z zadań maturalnych z angielskiego na podstawie było przygotowanie wpisu na bloga dotyczący zdobycia wymarzonej pracy oraz przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej. Co dokładnie trzeba było napisać w tym zadaniu? Maturzyści zastanawiają się, czy pod notką trzeba było się podpisać. Jak powinno wyglądać prawidłowe wypracowanie na ten temat maturalny? Specjalnie dla czytelników se.pl nauczyciel angielskiego przygotował przykładowe rozwiązanie tego zadania: wpis na bloga dotyczący pracy i rozmowy kwalifikacyjnej. Zobaczcie to wypracowanie i inne poprawne odpowiedzi z matury 2021 z angielskiego.

Na maturze 2021 z języka angielskiego na podstawie maturzyści musieli się zmierzyć z napisaniem wpisu na blogu. Polecenie brzmiało: Zostałeś(-aś) przyjęty/przyjęta do pracy w firmie, w której bardzo chciałeś(-aś) się zatrudnić. Na swoim blogu:

 • wyjaśnij, dlaczego wybrałeś(-aś) tę firmę
 • napisz, jakie kroki podjąłeś/podjęłaś, żeby zrobić dobre wrażenie podczas rozmowy kwalifikacyjnej
 • opisz, co Cię najbardziej zaskoczyło podczas tej rozmowy
 • poinformuj, jak zareagowałeś(-aś) na informację, że przyjęto Cię do pracy.  

Odpowiedzi i arkusze z matury 2021 z angielskiego sprawdzisz tutaj: Matura 2021 angielski poziom podstawowy. Odpowiedzi, arkusze CKE, pytania, zadania, rozwiązania [język angielski podstawowy poziom matura 6.05.2021]

Spis treści

 1. Blog na maturze 2021 z angielskiego: czy trzeba było się podpisać i podać nazwę firmy?
 2. Wpis na blogu o wymarzonej pracy - przykładowe rozwiązanie zadania z matury 2021 z angielskiego
 3. Matura 2021 angielski: odpowiedzi

Blog na maturze 2021 z angielskiego: czy trzeba było się podpisać i podać nazwę firmy?

Wielu uczniów nie kryło, że forma pracy pisemnej na maturze 2021 z angielskiego bardzo ich zaskoczyła. Większość zdających spodziewała się, że zadaniem będzie napisanie e-maila. Tymczasem polecenie dotyczyło napisania wpisu na blogu. Choć zadanie nie było trudne, niektóre elementy przysporzyły uczniom trudności. Najwięcej wątpliwości maturzyści mieli co do kwestii:

 • podziału wpisu na blogu na akapity
 • podpisania się pod notatką (tak jak na przykład przy liście czy mailu)
 • podania nazwy firmy, w której otrzymano pracę
 • długości pracy

Czy te elementy powinny się znaleźć w rozwiązaniu zadania? Z informacji, jakimi wymieniają się maturzyści w mediach społecznościowych wynika, że pracę dobrze było podzielić na akapity, ale nie było to konieczne. Natomiast brak podpisu pod wpisem na blogu nie będzie skutkował odjęciem punktu - podpis nie jest wymagany. Polecenie do tego zadania nie zawierało również wymogu podania nazwy firmy, w której otrzymało się pracę. Dlatego jeśli maturzysta nie zawarł tego w swojej pracy, również nie straci punktu. Nie muszą się również stresować ci uczniowie, którzy napisali odrobinę za długie wypracowanie. Przyjmuje się, że tolerancja dotycząca długości pracy pisemnej wynosi 10% w stosunku do liczby słów podanej w poleceniu zadania. Ale punkty nie zostaną obcięte za przekroczenie limitu słów.

Wpis na blogu o wymarzonej pracy - przykładowe rozwiązanie zadania z matury 2021 z angielskiego

Jak więc powinna wyglądać notatka na bloga z zadania na maturze 2021 z języka angielskiego? Nasz ekspert przygotował przykładowe rozwiązanie tego zadania. Praca maturalna z angielskiego mogłaby zawierać na przykład takie zdania:

Hi everyone,I’ve just got a job in a company where I really wanted to work. I chose this company because I knew that they really think of their customers as if they were friends with whom they want to share their latest inventions. So they’re simply honest. Before I went to the interview I read a lot about the company and I also bought some of their products to get to know how they treat their customers. During the interview I was asked about my friends and how I like spending time with them and if I share many things with them – that was really surprising. I thought I would be asked about my job experience. When they called me and told me I was hired I kept jumping as a child for five minutes and then I decided to share this news on my blog.

Notatkę można było zakończyć podpisem XYZ lub też nie. Nie trzeba było dzielić wpisu na akapity, ale można było. Limit słów można było przekroczyć i nie wiąże się to z obcięciem punktów.

Matura 2021 angielski: odpowiedzi

Odpowiedzi do pozostałych zadań z arkusza CKE z matury 2021 z języka angielskiego na poziomie podstawowym znajdziecie w galerii poniżej.

Matura 2021 język angielski: Odpowiedzi, pytania, arkusze CKE. Zadania, arkusze i odpowiedzi CKE matura 2021 angielski poziom podstawowy [6.05.2021]

Matura z matematyki. Jak poszło maturzystom z Bydgoszczy?
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE