Matura próbna 2021: Język angielski, podstawowy. Trwają kolejne egzaminy! [ZAPIS RELACJI]

2021-03-05 17:17
Matura próbna 2021: J. angielski już w piątek, 5 marca. Tutaj sprawdzisz odpowiedzi i arkusze
Autor: Pixabay/F1Digitals

Matura próbna 2021: J. angielski. W piątek, 5 marca, uczniowie zmierzą się z egzaminem dojrzałości z języka angielskiego na poziomie podstawowym. Tutaj sprawdzisz odpowiedzi, arkusze, pytania i zadania z matury próbnej 2021 z angielskiego. To właśnie na ten język najczęściej decydują się maturzyści. Matura próbna CKE 2021 z Super Expressem – śledź egzaminy w naszej relacji na żywo. W tym artykule znajdziesz wszystkie najważniejsze wiadomości o maturze próbnej z angielskiego (5.03.2021).

Matura próbna 2021: J. angielski już w piątek, 5 marca. Tutaj sprawdzisz odpowiedzi i arkusze. To już trzeci dzień egzaminów i próbnej matury CKE 2021. Uczniowie zmierzyli się z językiem polskim i matematyką, a niektórzy także z egzaminami na poziomie rozszerzonym. W piątek matura próbna 2021 z angielskiego. Odpowiedzi, arkusze CKE, zadania i pytania z testu diagnostycznego przygotowanego przez Centralną Komisję Egzaminacyjną znajdziesz w tym artykule.

Matura próbna CKE 2021 to seria testów, które mają przygotować uczniów do prawdziwego egzaminu dojrzałości. Próbna matura 2021 z angielskiego do złudzenia przypomina warunki na tej prawdziwej. Uczniowie rozwiązują test, odpowiadają na pytania otwarte, muszą wykazać się umiejętnością czytania i słuchania ze zrozumieniem tekstów i dialogów w języku angielskim.

Zobacz, jakie zadania znalazły się na maturze próbnej 2021 z matematyki: Matura próbna 2021: Matematyka. Odpowiedzi i arkusze sprawdzisz tutaj [CKE ODPOWIEDZI PYTANIA].

Matura próbna 2021 angielski: odpowiedzi, arkusze, zadania i rozwiązania znajdziesz w tym artykule. Na żywo śledzimy piątkową maturę próbną 2021 z j. angielskiego i prezentujemy zadania, z jakimi mierzą się uczniowie, prawidłowe odpowiedzi, treść i wygląd arkuszy CKE. Poniżej znajdziesz też przewidywania i prognozy uczniów dotyczące matury próbnej 2021 z angielskiego, możliwych tematów i zadań, ale też pierwsze komentarze maturzystów i nauczycieli po próbnej maturze z angielskiego.

17:00 Uczniowie zakończyli próbną maturę z języka kaszubskiego i historii sztuki

Zakończyły się próbne egzaminy maturalne 2021 z języka kaszubskiego i historii sztuki.

16:45 Za kwadrans koniec próbnych matur w tym tygodniu

Już za 15 minut skończy się pierwszy tydzień próbnych matur 2021.

15:20 Próbna matura, piątek, 5 marca

Maturzyści sprawdzają swoją wiedze z języka kaszubskiego oraz z historii sztuki.

14:47 Matura próbna z języka kaszubskiego i historii sztuki

Trwają dwa egzaminy próbne z języka kaszubskiego i historii sztuki. W obu przypadkach egzaminy trwają po 180 minut.

14.00 Matura próbna z historii sztuki i języka kaszubskiego. Czas, start!

Matura próbna z historii sztuki i języka kaszubskiego właśnie się rozpoczęła! Oba egzaminy są na poziomie rozszerzonym. Życzymy powodzenia!

13.35 Matura z historii sztuki i języka kaszubskiego. Kącik statystyczny

W zeszłym roku do matury z historii sztuki podeszło 3 382 abiturientów. Zaś egzamin z języka kaszubskiego zdaawały 32 osoby!

13.00 Matura próbna z historii sztuki i języka kaszubskiego. Co nas czeka?

Już o godz. 14.00 rozpoczną się dwa kolejne egzaminy. Jeden na poziomie rozszerzonym z historii sztuki, drugi z języka kaszubskiego, także na poziomie rozszerzonym. Warto zobaczyć, jak wyglądają przykładowe arkusze.

12.20 Matura próbna z języka angielskiego. Kiedy kolejne egzaminy

Za nami matura z języka angielskiego na poziomie podstawowym. Jak wygląda harmonogram kolejnych próbnych matur? Zobaczcie tutaj: Matury próbne 2021. Terminy, przebieg. Jak będą wyglądały matury próbne 2021?

11.30 Matura próbna z języka angielskiego. Kiedy rozszerzenie?

Matura próbna z języka angielskiego na poziomie podstawowym za nami! Przed nami dziś jeszcze rozszerzona historia sztuki oraz język kaszubski. Co z rozszerzonym angielskim? Egzamin odbędzie się w poniedziałek 8 marca o godz. 9.00, czyli tego samego dnia, jak matury z innych języków nowożytnych na poziomie podstawowym. Te zaplanowane są na godz. 14.00.

11.00 Matura próbna 2021 z języka angielskiego, poziom podstawowy. To jeszcze nie koniec na dziś!

Przynajmniej, jeśli chodzi o maturalny maraton! Zakończył się właśnie "regulaminowy" czas wypełnienia arkuszy z języka angielskiego na poziomie podstawowym. W ciągu ostatnich 120 minut maturzyści walczyli o każdy punkt! Niektórzy mają już na dziś emocje z głowy, ale będą i tacy, którzy po południu przystąpią do kolejnych egzaminów. Przed nami jeszcze:

  • godz. 14.00 - Matura próbna 2021 z historii sztuki, poziom rozszerzony
  • godz. 14.00 - Matura próbna 2021 z języka kaszubskiego, poziom rozszerzony

10.47 Matura próbna z angielskiego powoli dobiega końca!

Czas przewidziany na wypełnienie arkusza to 120 minut, więc o godz. 11.00 minie czas na wykonanie wszystkich zadań. Jednak zdecydowana większość maturzystów już wyszła z sal egzaminacyjnych.

10.35 Matura próbna 2021: język angielski, arkusz i odpowiedzi

Mamy już pełne informacje, jeśli chodzi o arkusz z języka angielskiego na poziomie podstawowym. W naszym materiale możecie zobaczyć pytania i odpowiedzi. Sprawdźcie, jak Wam poszło: Matura próbna 2021: Język angielski podstawowy. Odpowiedzi i arkusze sprawdzisz tutaj [CKE ODPOWIEDZI PYTANIA]

10.20 Matura próbna: język angielski, podstawowy. Maturzyści zadowoleni

Na ten moment wszystko wskazuje na to, że przyszli abiturienci są zadowoleni z poziomu trudności. Zdecydowanie przeważają pozytywne opinie na temat dzisiejszego egzaminu. Wydawał się dość prosty dla maturzystów. Niektórzy mówią, że zadania ze słuchu były dziecinnie proste.

10.05 Matura próbna 2021 - język angielski. Są pierwsze komentarze!

W sieci pojawiły się pierwsze komentarze dotyczące egzaminu z j. angielskiego. Jak wyglądał? Czy egzamin był łatwy? Media społecznościowe zalała fala komentarzy po egzaminie z j. angielskiego. Zobaczcie sami: Matura próbna 2021: J. angielski. Pierwsze komentarze! "Będę w ch** zawiedziona"

10.00 Matura próbna 2021 - język angielski [ARKUSZE]

Tak wyglądają arkusze z języka angielskiego, jakie zobaczyli dziś (5 marca) przyszli abiturienci. Każdy z Was może wejść do galerii i zobaczyć, z jakimi zadaniami uczniowie musieli się mierzyć.

9.55 Matura próbna 2021: Trwa egzamin z języka angielskiego

Trwa matura próbna z języka angielskiego. Maturzyści mają 120 minut na wypełnienie całego arkusza. Niektórzy jednak już chwalą się w emdiach społecznościowych, że skończyli! Czy z dobrym wynikiem? To się okaże!

9.30 Matura próbna 2021: Język angielski. Pojawiły się pierwsze przeszkody

Nie wszędzie matura zaczęła się równo z czasem! Internauci informują w mediach społecznościowych o pierwszych, niespodziewanych problemach:

  • "Dalej nie zaczęliśmy bo dyrektor szuka płyt z nagraniem czy coś"
  • "Już powinniśmy zacząć pisać ale nie mogą nam nauczyciela znaleźć XDDDD"
  • "Wybiła 9:00 a prof nie wysłała ani arkusza, ani żadnej informacji"

9.20 Matura próbna 2021: Język angielski podstawowy. Odpowiedzi i arkusze 

Matura próbna 2021: Język angielski podstawowy. Jakie wygląda arkusz na maturze próbnej z języka angielskiego na poziomie podstawowym? Nie trać czasu na domysły i sprawdź arkusze CKE. Szczegóły w naszym materiale: Matura próbna 2021: Język angielski podstawowy. Odpowiedzi i arkusze sprawdzisz tutaj [CKE ODPOWIEDZI PYTANIA]

9.10 Matura próbna 2021 - język angielski, arkusze. Są pierwsze przecieki!

Karty już rozdane! Wiemy, z jakimi zadaniami muszą się mierzyć maturzyści. "Twój brat rozpoczął studia na uniwersytecie w Londynie. W e-mailu do koleżanki z Edynburga: poinformuj, jaki kierunek studiów wybrał i dlaczego właśnie ten, napisz, co sądzą Twoi bliscy o jego decyzji studiowania w Londynie, opisz mieszkanie brata w Londynie, zachęć koleżankę, aby wybrała się z Tobą w odwiedziny do Twojego brata" - tak brzmi treść zadania pisemnego na arkuszu z języka angielskiego. Wkrótce pokażemy Wam wszystkie zadania! 

9.00 Matura próbna z języka angielskiego rozpoczęta! Powodzenia

Wybiła 9.00! Maturzyści siedzą już na swoich miejscach, arkusze rozdane, można zaczynać! Życzymy powodzenia!

8.50 Matura próbna 2021 z języka angielskiego w reżimie sanitarnym. To trzeba wiedzieć

W czasie pandemii koronawirusa wiele osób zastanawia się, jak będzie wyglądał ich przebieg egzaminu. Na egzamin trzeba oczywiście przyjść w masce, tak, by zasłonić nią usta i nos - zgodnie z obowiązującymi zasadami wprowadzonymi przez rząd na czas pandemii koronawirusa w Polsce. Maski będzie można zdjąć dopiero po zajęciu wyznaczonego miejsca. Gdy będziemy je opuszczać, ponownie musimy je założyć. Należy mieć także własne przybory do pisania! Obowiązkowo trzymamy dystans i dbamy o higienę.

Szczegóły: Matura próbna 2021 a COVID-19. O tym trzeba pamiętać na maturze w czasie pandemii koronawirusa w Polsce

8.45 Matura próbna - język angielski! Już tylko kwadrans

Już za 15 minut rozpocznie się matura próbna z języka angielskiego na poziomie podstawowym. Warto w tych ostatnich minutach przypomnieć, aby nie wnosić telefonu na salę egzaminacyjną. Wystarczy, że zadzwoni - będzie po egzaminie. Pamiętajcie obowiązkowo o czarnych długopisach! Najlepiej kilku. Przezorny zawsze ubezpieczony.

8.26 Matura próbna 2021 - język angielski. Maturzyści w nadziei na łatwy arkusz!

Czy arkusze z języka polskiego i matematyki były łatwe czy trudne? Opinie były bardzo podzielone. Pierwsze komentarze były skrajne - od pełnych radości po takie, w których dominowały gorzkie słowa. Jaki będzie arkusz z języka angielskiego?

8.15 Matura próbna 2021 - język angielski: Emocje od rana!

Maturzyści już od samego rana dzielą się swoimi spostrzeżeniami na temat matury próbnej z języka angielskiego. Wielu z nich ma obawy, wielu się stresuje, inni zaś podchodzą do zadania z chłodną głową. Przeczytajcie, jakie są pierwsze komentarze jeszcze przed egzaminem: Matura próbna 2021: J. angielski podstawowy. Wyczuwalne NAPIĘCIE wśród maturzystów. "Módlcie się"

7.57 Matura próbna 2021 z języka angielskiego. Start już wkrótce!

Nieco ponad godzina została do rozpoczęcia egzaminu próbnego z języka angielskiego! Jakie są Wasze nastroje? Czy jesteście przygotowani? Matura próbna z języka angielskiego na poziomie podstawowym będzie doskonałym sprawdzianem przed oficjalnym egzaminem w maju! Ten odbędzie się w czwartek, 6 maja, o godz. 9.00.

7.37 Matura próbna, język angielski poziom podstawowy. Arkusze

Jak wyglądają przykładowe arkusze z języka angielskiego? W naszych materiałach prezentowaliśmy Wam, jak wyglądają przykładowe zadania na arkuszu z języka angielskiego. Oczywiście zaraz po opublikowaniu zestawu zadań, jaki maturzyści otrzymają podczas dzisiejszej matury próbnej, będziecie mogli je zobaczyć w naszym serwisie. Link do nich będzie się znajdował tutaj: Matura próbna 2021 - język angielski, poziom podstawowy [ARKUSZ]

7.20 Matura próbna 2021 - język angielski. Maturzyści od rana na Twitterze!

Już od rana portale społecznościowe kipią od emocji! Maturzyści obawiają się tego, co zobaczą w arkuszu z języka angielskiego na poziomie podstawowym. Będą łzy?

7.10 Matura z języka angielskiego. Czy jest obowiązkowa?

Dziś matura próbna z języka angielskiego na poziomie podstawowym. Czy jest to egzamin obowiązkowy? I tak i nie! W katalogu obowiązkowych egzaminów znajdują się trzy pozycje: język polski, matematyka i język obcy nowożytny. Pod tym ostatnim kryje się m.in. język angielski, ale do wyboru jest jeszcze pięć innych języków: francuski, hiszpański, niemiecki, rosyjski, włoski. Egzaminy próbne z tych pięciu języków odbędzie się 8 marca (poniedziałek).

5 marca 2021 r., 7.00 Matura próbna: język angielski, poziom podstawowy

Dzień dobry! To już jest ten dzień. Za dokładnie trzy godziny rozpocznie się próbna matura z języka angielskiego na poziomie podstawowym. To jednak nie koniec dzisiejszych zmagań maturalnych, bowiem pięć godzin później przyszli abiturienci przysiądą do arkuszy z historii sztuki i języka kaszubskiego. Zapraszamy na naszą relację na żywo! Z niej dowiecie się, jakie były zadania w arkuszach, które odpowiedzi były poprawne, jakie są reakcje maturzystów. Życzymy powodzenia!

22.00 Matura próbna 2021. W piątek: angielski, historia sztuki, język kaszubski

Matura próbna 2021 trwa od 3 do 16 marca. W piątek, 5 marca, matura próbna CKE 2021 z angielskiego. Uczniowie będą musieli wykazać się znajomością języka na poziomie podstawowym. Start o godz. 9.00. Próbna matura z angielskiego na poziomie rozszerzonym w poniedziałek.

Wszystkie najważniejsze informacje o maturze próbnej z języka angielskiego znajdziesz w tym artykule. Publikujemy arkusze CKE, pytania, zadania, tematy i odpowiedzi z trwających egzaminów w ramach matur próbnych. Wszystkim uczniom życzymy powodzenia.

Piątkowa matura próbna z języka angielskiego 2021 rozpocznie się o godz. 9.00. Uczniowie będą mieli 120 minut na rozwiązanie wszystkich zadań. Ich treść oraz odpowiedzi i całe arkusze z matury próbnej 2021 z angielskiego opublikujemy w tym artykule.

Zobacz też informacje o czwartkowej maturze z matematyki: Matura próbna 2021: Matematyka podstawowa ZAŁAMAŁA uczniów. Co będzie na angielskim? [RELACJA NA ŻYWO].

18.00 Matura próbna 2021 – język angielski. Co będzie na maturze z angielskiego?

Maturzyści w piątek mierzą się z kolejnym egzaminem – tym razem z języka angielskiego na poziomie podstawowym. Matura próbna 2021 CKE ma być sprawdzianem przed prawdziwym egzaminem dojrzałości. Jakich zadań, pytań i tematów mogą spodziewać się uczniowie na maturze próbnej 2021 z angielskiego? Zobacz: Matura próbna 2021: Pewniaki maturalne z angielskiego. Co będzie na angielskim? [ARKUSZE].

Na próbnej maturze z języka angielskiego w roku 2020 uczniowie pisali wiadomość mailową do znajomego z Londynu, informując o konkursie, w którym biorą udział. Na prawdziwej maturze 2020 z angielskiego też trzeba było napisać maila.

Po powrocie z wycieczki zorganizowanej przez biuro podróży chcesz podzielić się wrażeniami z kolegą z Anglii. W e-mailu do kolegi:

  • napisz, dlaczego zdecydowałeś(-aś) się na wycieczkę z biurem podróży
  • opisz ciekawe miejsce, które zwiedziłeś(-aś) podczas wycieczki
  • wyraź opinię na temat przewodnika wycieczki
  • zrelacjonuj sytuację, która spowodowała, że powrót z wycieczki się opóźnił.

15.00 Matura próbna 2021: J. angielski już w piątek, 5 marca

Matura próbna 2021. W piątek, 5 marca, trzeci dzień matur próbnych 2021 przygotowanych przez Centralną Komisję Egzaminacyjną. Uczniowie mierzą się z zadaniami (jednakowymi dla wszystkich szkół) i w warunkach maksymalnie zbliżonych do tych na prawdziwym egzaminie dojrzałości. Zobacz komentarze po wczorajszym egzaminie: Próbna matura 2021: Matematyka. Pierwsze komentarze maturzystów: "K***a".

5 marca o godz. 9.00 rozpoczyna się matura próbna 2021 CKE z angielskiego. O godz. 14.00 matura próbna na poziomie rozszerzonym: historia sztuki i język kaszubski. Matura próbna 2021: Angielski. Odpowiedzi i arkusze sprawdzisz tutaj – w naszej relacji na żywo zamieścimy pytania, zadania i rozwiązania. W tym miejscu opublikujemy też pierwsze komentarze uczniów i nauczycieli po zakończeniu matury próbnej 2021 z angielskiego.

Matura 2021: Próbny egzamin z matematyki. Jak poszło maturzystom w Bydgoszczy?

Matura próbna 2021 CKE. Czytaj też:

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE