Matura próbna 2021: Polski. Pierwsze komentarze! "Wyszłam po niecałej godzinie"

2021-03-03 10:22 Bartosz Wojsa
Matura próbna 2021: Polski. Pierwsze komentarze! Wyszłam po niecałej godzinie
Autor: arc. Matura próbna 2021: Polski. Pierwsze komentarze! "Wyszłam po niecałej godzinie"

Matura próbna 2021: Polski. W sieci pojawiły się pierwsze komentarze dotyczące egzaminu. Czy było łatwo? A może poziom był wygórowany? Opinie są podzielone. Część osób pisze w mediach społecznościowych, że niektóre zadania przyprawiły ich wręcz o ból głowy. Inni zaś zwracają uwagę na to, że było wyjątkowo łatwo i zrzucają to na barki pandemii koronawirusa. Język polski rozpoczął się w środę, 3 marca 2021 roku, o godz. 9:00. Jak ci poszło? Jakie są pierwsze komentarze? Sprawdź! Matura próbna 2021: Polski.

Matura próbna 2021: Polski. W środę, 3 marca, o godz. 9:00 uczniowie rozpoczęli egzamin z języka polskiego na poziomie podstawowym, który odbywa się w szkołach w ramach matury próbnej 2021 z CKE. Organizuje ją Centralna Komisja Egzaminacyjna, we współpracy ze szkołami. Czy egzamin był trudny? Opinie są podzielone. W mediach społecznościowych pojawiły się już pierwsze komentarze dotyczące próbnej matury 2021. "Wyszłam po niecałej godzinie, mocno liczę na te 30%", napisała jedna z osób na Twitterze. "Wolałabym pisać w szkole", napisała inna, która prawdopodobnie postanowiła pisać w domu - była taka możliwość, na wypadek, gdyby ktoś przebywał np. na kwarantannie z powodu pandemii koronawirusa. 

A co z arkuszami? Już je mamy! Poniżej znajdziecie zdjęcia: matura próbna 2021, polski, arkusze CKE 2021. 

Matura próbna 2021: Polski. Odpowiedzi i arkusze sprawdzisz tutaj. Kliknij w galerię poniżej!

Matura próbna 2021: Polski. Pierwsze komentarze! "Wyszłam po niecałej godzinie"

Matura próbna 2021: Polski. Pierwsze komentarze! Media społecznościowe, zwłaszcza Facebooka i Twittera, zalewa fala kolejnych komentarzy od osób, które pisały tegoroczną maturę próbną z języka polskiego. Co piszą? "Oczywiście znowu odwołałam się do serialu", pochwaliła się maturzystka. "Obawiałam się, ze polegnę, bo nie przeczytałam ani jednej lektury w liceum. A wypracowanie napiszę sobie jakoś w weekend, bo teraz mi się nie chce, a jest tak prosty temat że chill", mówi uspokajająco jedna z osób. Kolejny komentarz na Twitterze: "Jak ten temat rozprawki z wyborami człowieka mającymi wpływ na jego życie to prawda, to już bardziej dennego i prostszego tematu nie ma. Jak ktoś przeczytał 5 losowych lektur to będzie miał 5 przykładów. Dosłownie każdą książkę można podpiąć pod to", czytamy. Czy dla was matura próbna 2021 z języka polskiego była trudna? Zagłosujcie w naszej sondzie!

Matura z polskiego 2020. Jak poradzili sobie uczniowie z Rzeszowa?
Komentarze
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE