Matura próbna 2021: Matematyka podstawowa ZAŁAMAŁA uczniów. Co będzie na angielskim? [ZAPIS RELACJI NA ŻYWO]

Matura próbna 2021: Matematyka już w czwartek, 4 marca. Tutaj sprawdzisz odpowiedzi i arkusze
Autor: Pixabay Matura próbna 2021: Matematyka już w czwartek, 4 marca. Tutaj sprawdzisz odpowiedzi i arkusze

Matura próbna 2021. Od 3 marca w szkołach w całej Polsce trwa matura próbna. Wczoraj uczniowie zmierzyli się z językiem polskim. Dziś kolejne wyzwanie. W czwartek (4 marca) matura próbna 2021 z matematyki na poziomie podstawowym. Żaden inny przedmiot obowiązkowy nie wzbudza takich emocji jak właśnie matematyka, nazywana przecież potocznie "królową nauk". W aktualizowanym artykule znajdziesz arkusze CKE z odpowiedziami z matury próbnej 2021 z matematyki podstawowej. Śledź naszą relację na żywo z matury próbnej 2021.

Trwa matura próbna 2021. W środę tegoroczni maturzyści pisali egzamin z języka polskiego na poziomie podstawowym. W czwartek (4 marca) czeka ich kolejne wyzwanie. Tym razem uczniowie mierzą się z "królową nauk", czyli matematyką. Wynik matury próbnej z matematyki nie powinien wpłynąć na ocenę końcową z tego przedmiotu w szkole. Ma być przede wszystkim wskazówką dla maturzysty, jak dobrze jest przygotowany do matury, gdyż egzamin właściwy zbliża się wielkimi krokami. - Egzamin próbny jest dobrowolny. Nie ma tutaj przymusu przystąpienia do egzaminu, ani jego przeprowadzenia go w szkole. To jest istotne, dlatego że szkoły same decydują, jak go przeprowadzać - wskazał podczas środowej konferencji prasowej dyrektor Centralnej Komisji Egzaminacyjnej Marcin Smolik. Matura próbna 2021 dla każdego zdającego jest swoistą próbą generalną przed prawdziwym egzaminem dojrzałości. Matura próbna CKE 2021 to idealna szansa na sprawdzenie swoich umiejętności, oswojenie się ze stresem i możliwość analizy braków w wiedzy. Matura próbna 2021 z matematyki na poziomie podstawowym rozpoczęła się w czwartek (4 marca). Arkusze zostały otwarte punktualnie o 9:00. W tym artykule dowiesz się wszystkiego o maturze próbnej 2021 z matematyki poziom podstawowy. Matura próbna 2021: przecieki, komentarze, zadania, arkusze CKE, rozwiązania oraz poprawne odpowiedzi z matematyki. Znajdziecie tu wszystko, co trzeba wiedzieć o maturze próbnej z matematyki 2021. Matura próbna 2021: MATEMATYKA PODSTAWOWA w czwartek (4 marca). Powodzenia!

MATURA 2021: czy matematyka zaskoczyła?

23:00 Kończymy relację!

Dziękujemy za śledzenie naszej relacji! Przypominamy, że w piątek, 5 marca o godzinie 9:00 rozpocznie się egzamin próbny z angielskiego podstawowego. Natomiast o godzinie 14:00 maturzyści zmierzą się z historii sztuki i języka kaszubskiego.

Zapraszamy do śledzenia naszej relacji już od godziny 7:00. Szczegóły TUTAJ.

22:00 Ostatnia powtórka z angielskiego. To PEWNIAKI!

Do matury próbnej z angielskiego zostało niewiele czasu. Jak się odpowiednio przygotować do testu? Mamy zbiór zagadnień, które mogą się pojawić w arkuszu. Zobaczcie pewniaki z angielskiego: Matura próbna 2021: Pewniaki maturalne z angielskiego. Co będzie na angielskim? [ARKUSZE]

21:00 Matura próbna 2021 z angielskiego. Gdzie szukać odpowiedzi?

Matura próbna 2021 z angielskiego rozpocznie się punktualnie o godzinie 9. Na naszym serwisie opublikujemy arkusze oraz odpowiedzi. Szczegóły znajdziecie TUTAJ.

19:30 Maturzyści BOJĄ się angielskiego. Sprawdzamy, jakie nastroje towarzyszą im dzień przed!

Matematyka była trudna - mówią jednogłośnie uczniowie. Tym bardziej boją się jutrzejszego angielskiego.

18:40 Uczniowie szykują się na angielski. Co może pojawić się w arkuszu?

Matematyka niemiło zaskoczyła tegorocznych maturzystów. Czy tak samo będzie z angielskim? Wiemy, co może pojawić się na teście! Szczegóły TUTAJ.

17:20 Matura próbna 2021. Mamy arkusze z historii muzyki!

CKE opublikowała na swojej stronie internetowej arkusz z historii sztuki. Całość publikujemy w poniższej galerii!

17:00 Zakończyły się próbne matury z historii muzyki i filozofii!

Maturzyści zakończyli pisanie egzaminów z historii muzyki i filozofii. Czy pytania w arkuszach ich zaskoczyły? A może były banalnie proste? Czekamy na ich pierwsze opinie!

16:08 Próbna matura 2021 z filozofii. Mamy arkusze!

Centralna Komisja Egzaminacyjna opublikowała arkusze egzaminacyjne z filozofii. Pytania znajdziecie w poniższej galerii!

15:42 Jak długo trwa egzamin z historii muzyki i filozofii?

Tegoroczni maturzyści, którzy zdecydowali się przystąpić do próbnej matury z historii muzyki i filozofii, mają na jej napisanie 180 minut.

15:21 Trwa egzamin z historii muzyki i filozofii!

Już od ponad godziny maturzyści mierzą się z próbnym egzaminem z historii sztuki i filozofii! Zaraz opublikujemy arkusze z pytaniami!

14:30 Matura próbna z matematyki to przeszłość. Pora szykować się na język angielski

Przed jutrzejszym starciem zachęcamy do odwiedzenia naszego artykułu Matura próbna 2021: Pewniaki maturalne z angielskiego. Co będzie na angielskim? [ARKUSZE].

14:00 Matura próbna z matematyki podstawowej już za nami. Rusza poziom rozszerzony!

Punktualnie o 14:00 rozpoczynamy egzamin rozszerzony z historii muzyki oraz filozofii. Przypominamy, że już jutro o 9:00 maturzyści zmierzą się z językiem angielskim na poziomie podstawowym. To dla wielu przedmiot obowiązkowy.

13:00 Matura próbna 2021 z matematyki. Oto trzy najczęściej komentowane zadania zamknięte. Znacie poprawną odpowiedź?

W formie quizu odpowiedzcie na trzy szybkie pytania z próbnej matury podstawowej. Powodzenia!

12:45 Emocje powoli opadają, ale to jeszcze nie koniec!

Dzisiaj o 14:00 rozpocznie się egzamin rozszerzony z historii muzyki oraz filozofii. Już jutro o 9:00 maturzyści zmierzą się natomiast z językiem angielskim na poziomie podstawowym. To dla wielu przedmiot obowiązkowy.

12:30 Matura próbna 2021 z matematyki podstawowej za nami. Co sądzicie o poziomie trudności egzaminu?

Czekamy na Wasze odpowiedzi w sondzie.

12:15 Matura próbna 2021 z matematyki podstawowej. Mamy komplet ZADAŃ I ODPOWIEDZI!

Szczegóły znajdziecie w poniższej galerii...

11:50 Koniec pisania! Odkładamy długopisy. Czas minął

Nie wszyscy są jednak zadowoleni...

11:30 Arkusz z matury próbnej 2021 z matematyki. Zobacz zadania przygotowane przez CKE

Matura próbna 2021 z matematyki podstawowej jeszcze trwa, ale my już publikujemy pełen arkusz [KLIKNIJ PO SZCZEGÓŁY].

11:15 Ostatnie minuty matury próbnej z matematyki

Maturzyści mają na rozwiązanie zadań dokładnie 170 minut, czyli 2 godziny i 50 minut. Oznacza to, że ostatnie osoby zakończą pisanie egzaminu o godzinie 11:50.

10:50 Maturzyści klną i dają upust emocjom! Szokujące opinie po egzaminie z matematyki

Matura próbna 2021 z matematyki podstawowej jeszcze trwa, ale już słyszymy pierwsze mocne słowa. Czytaj więcej w artykule Próbna matura 2021: Matematyka. Komentarze maturzystów: "K***a".

10:30 Garść komentarzy po maturze próbnej 2021 z matematyki podstawowej

Zadanie dotyczące cen maseczek to temat numer jeden wśród komentarzy tegorocznych maturzystów. Część uczniów wciąż walczy z maturą próbną z matematyki. Ci, którzy oddali już arkusze, chętnie dzielą się opiniami w mediach społecznościowych. Czytaj więcej w artykule Próbna matura 2021: Maturzyści drwią z zadania o cenie maseczki. "Porażka" [KOMENTARZE].

10:00 Ciągi, ciągi, ciągi... Matura próbna 2021 z matematyki jest "monotematyczna"?

Wielu przystępujących do dzisiejszego egzaminu narzeka na zbyt dużą liczbę zadań z tego właśnie działu.

9:30 Matura próbna 2021 z matematyki podstawowej. Co znalazło się w arkuszu?

W trzecim pytaniu maturzyści muszą policzyć cenę maseczek przed podwyżką. Jest też zadanie z wykresem funkcji. Kilka pytań zamkniętych dotyczy ciągów. W sumie zadań tego typu jest aż 28. Pozostałe to oczywiście zadania otwarte. Tutaj również mamy do czynienia z ciągami. Jest też funkcja kwadratowa. Cały arkusz znajdziesz w poniższej galerii.

9:20 Pytanie o maseczki na maturze z matematyki! Zobacz cały arkusz

Centralna Komisja Egzaminacyjna nawiązuje do trwającej epidemii koronawirusa? Czytaj więcej w artykule Matura próbna 2021: Matematyka. Odpowiedzi i arkusze sprawdzisz tutaj [CKE ODPOWIEDZI PYTANIA].

9:00 Matura próbna 2021 z matematyki na poziomie podstawowym oficjalnie rozpoczęta!

Maturzyści otworzyli arkusze i zaczęli rozwiązywanie zadań.

8:55 Niektórzy już wiedzą, że nie będzie lekko...

8:40 Zostało 20 minut. Poziom stresu porównywalny z wczorajszym?

Choć niektórzy matematyki boją się bardziej niż języka polskiego, umysły ścisłe zachowują dziś pełny spokój.

8:30 Matura nie wybacza. Bądźcie ostrożni przy rozwiązywaniu zadań!

8:00 Uczniowie odliczają do egzaminu z matematyki. Została godzina

Gdy tylko będzie to możliwe, w tym artykule opublikujemy dla Was arkusze, a następnie odpowiedzi oraz pierwsze komentarze tegorocznych maturzystów. Bądźcie z nami i śledźcie relację na żywo na SE.PL!

7:30 Ostatnie półtorej godziny. Jesteście gotowi?

Matura próbna CKE z matematyki rozpocznie się już za 90 minut. Trzymamy za Was kciuki, drodzy maturzyści!

7:20 Matura próbna 2021 z matematyki coraz bliżej. Uczniowie już odliczają

Choć większość tegorocznych maturzystów jest już skupionych na dzisiejszym wyzwaniu, część z nich wciąż ma w głowach wczorajsze starcie z językiem polskim. Jak to wyglądało? Zobacz zapis naszej relacji na żywo [KLIKNIJ TUTAJ].

4 marca 2021, godzina 7:15: Matura próbna z matematyki podstawowej już dziś!

Za niecałe dwie godziny rozpocznie się egzamin próbny z matematyki podstawowej.

19:38 Matura próbna 2021: Harmonogram

CKE proponuje, by szkoły przeprowadziły próbne egzaminy w warunkach zbliżonych do obowiązujących podczas właściwego egzaminu, np. by rozpoczynały je o godzinie 9.00 i o godzinie 14.00. Próbne egzaminy obejmą wszystkie przedmioty maturalne.

  • W czwartek, 4 marca rano (godz. 9) odbędzie się egzamin próbny z matematyki na poziomie podstawowym, po południu (godz. 14) z historii muzyki i filozofii.
  • 5 marca rano egzamin z języka angielskiego na poziomie podstawowym, po południu z historii sztuki oraz z języka kaszubskiego.
  • 8 marca rano będzie egzamin próbny z języka angielskiego na poziomie rozszerzonym i dwujęzycznym, po południu egzaminy na poziomie podstawowym z języków: francuskiego, hiszpańskiego, niemieckiego, rosyjskiego i włoskiego.
  • 9 marca rano odbędzie się egzamin próbny z języka polskiego na poziomie rozszerzonym, a po południu egzaminy na poziomie rozszerzonym i dwujęzycznym z języków: francuskiego, rosyjskiego i włoskiego.
  • 10 marca o godz. 9 rozpocznie się egzamin próbny z matematyki na poziomie rozszerzonym i dwujęzycznym z języków: hiszpańskiego i niemieckiego.
  • 11 marca rano będzie egzamin próbny z biologii, a po południu z informatyki.
  • 12 marca o godz. 9 odbędzie się egzamin próbny z chemii, a o godz. 14 z wiedzy o społeczeństwie.
  • 15 marca rano będzie próbny egzamin z historii, a po południu z fizyki.
  • 16 marca rano będzie egzamin próbny z geografii, a po południu egzaminy z języków mniejszości narodowych na poziomie rozszerzonym.

18:39 Matury próbne 2021. "MEiN: Udział w próbnych maturach zgłosiło 5040 szkół"

"Chęć udziału w próbnych maturach zgłosiło 5040 szkół ponadpodstawowych. Ponad 50 proc. z nich pobrało arkusze ze strony Centralnej Komisji Egzaminacyjnej" – poinformowała PAP rzeczniczka prasowa MEiN Anna Ostrowska. Zaznaczyła, że to stan z godziny 11.00. Dodała, że arkusze egzaminacyjne można było też pobrać z innych źródeł: stron Ministerstwa Edukacji i Nauki i ze stron okręgowych komisji egzaminacyjnych.

17:26 Matura próbna 2021. Przygotowanie przed egzaminem dojrzałości

Po co przeprowadzane są próbne egzaminy? - Są dwa zasadnicze cele. Pierwszy to cel czysto informacyjny. Chodzi o to, aby zapoznać uczniów i dać im możliwość sprawdzenia swoich wiadomości i umiejętności w takiej czysto egzaminacyjnej sytuacji, w sali egzaminacyjnej, w ograniczonym czasie, pod nadzorem nauczyciela. To są zupełnie inne emocje, zupełnie inna mobilizacja do possania egzaminu niż w takim normalnym procesie w domu, gdzie są zawsze może jakieś małe pokusy by zajrzeć do telefonu, albo by poszukać czegoś w książkach. Tego na egzaminie stacjonarnym nie ma - tłumaczy dyrektor Centralnej Komisji Egzaminacyjnej Marcin Smolik.

16:09 Kiedy matura 2021?

- W maju 2021 r. nic dziś nie stoi na przeszkodzie, abyśmy planowali przeprowadzenie egzaminu maturalnego, właściwego i egzaminów ósmoklasisty - podkreślił podczas środowej konferencji prasowej minister edukacji i nauki. Jak mówił, nie ma dziś żadnych przesłanek, aby przewidywać inne terminy egzaminów niż majowe. "Jeśli jednak sytuacja epidemiczna będzie się zdecydowanie pogarszała, będziemy podejmować na bieżąco decyzje w tym zakresie" - zapewnił minister.

15:30 Matura próbna 2021, a koronawirus. Obostrzenia! Co można wnieść na maturę próbną?

Czy możemy przynieść jedzenie i wodę na maturę próbną? Wytyczne CKE w czasach pandemii koronawirusa są bardzo restrykcyjne. Analizujemy dla was regulamin sanitarny matury próbnej 2021 CKE. Czytaj więcej tutaj: Matura próbna 2021. Co można wnieść na maturę? Czy woda, telefon i jedzenie są dozwolone?

15:24 Matura próbna 2021. Matematyka postrachem uczniów 

Przypominamy, że aby zdać maturę, należy pomyślnie zdać maturę z matematyki na poziomie podstawowym, a jak pokazują przykłady z ostatnich lat, matematyka na maturze sprawia ogromne trudności. W zeszłym roku spośród wszystkich przedmiotów obowiązkowych matura z matematyki na poziomie podstawowym była najtrudniejsza. W liceach egzamin z matematyki zdało 88 procent przystępujących do matury, a w technikach 76 procent.

15:00 Przemysław Czarnek: Około 50 proc. szkół zdecydowało się przeprowadzić próbne matury

W środę rozpoczęły się próbne matury organizowane przez Centralną Komisję Egzaminacyjną. Potrwają do 16 marca. Przeprowadzane są stacjonarnie w szkołach w reżimie sanitarnym. Udział szkół w próbnych maturach jest dobrowolny.

- Około 50 proc. szkół na ten moment zdecydowało się na przystąpienie i przeprowadzenie egzaminów próbnych maturalnych. W różnych województwach różnie się to kształtuje: najwięcej w woj. małopolskim - ponad 66 proc. szkół, w woj. podkarpackim - 64 proc., w innych województwach nieco mniej. W sumie około 50 proc. szkół uczestniczy i przeprowadza, organizuje dla uczniów klas maturalnych egzaminy próbne maturalne - poinformował minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek.

Matura próbna 2021

Komentarze
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE