Matura 2021: matematyka. Pierwsi uczniowie wyszli po 20 minutach? Dyskusje o osiemnastokącie foremnym

2021-05-05 10:24 jpp
Matura 2021. Ruszyła matura w Warszawie
Autor: Marek Kudelski/SUPER EXPRESS Matura 2021. XV Liceum Ogólnokształcące im.Narcyzy Żmichowskiej

Matura 2021 z matematyki rozpoczęła się 5 maja 2021 o godz. 9. Już kilkadziesiąt minut później w sieci zaczęły się pojawiać pierwsze komentarze. Rozgorzała dyskusja nad osiemnastokątem foremnym, który był intensywnie wyszukiwany przez internautów na krótko przed maturą z matematyki. Czy rzeczywiście zadanie dotyczące osiemnastokąta foremnego znalazło się w arkuszu CKE z matematyki? To już kolejne podejrzenie przecieku przed maturą 2021.

Matura 2021 z matematyki to egzamin, którego wielu maturzystów boi się najbardziej. Niektórzy otwarcie przyznają, że nie wierzą, że uda im się zdać maturę i co prawda przychodzą na egzamin, ale szybko się poddają i z niego wychodzą. Choć na napisanie matury 2021 z matematyki na poziomie podstawowym uczniowie mają 170 minut, niektórzy opuszczają salę i oddają arkusze CKE dużo szybciej. W internecie pierwsze komentarze dotyczące matury 2021 z matematyki pojawiły się już po 20 minutach od rozpoczęcia egzaminu. To wyjątkowo szybko, więc możliwe, że osoby, które włączyły się maturalnej dyskusji wcale nie są tegorocznymi maturzystami. Natomiast niektórzy uczniowie na pewno opuszczą salę egzaminacyjną jeszcze przed upływem czasu przeznaczonego na rozwiązanie zadań z arkusza CKE z matury 2021 z matematyki.

Piszesz maturę 2021 z matematyki? Tutaj odpowiedzi, pytania, arkusze CKE. Zadania, arkusze i odpowiedzi CKE matura 2021 matematyka poziom podstawowy

Spis treści

  1. Matura 2021: osiemnastokąt foremny i przecieki z matematyki?
  2. Matura 2021 matematyka. Odpowiedzi i arkusze sprawdzisz tutaj

Matura 2021: osiemnastokąt foremny i przecieki z matematyki?

W mediach społecznościowych rozgorzała także dyskusja na temat kolejnego rzekomego przecieku z matury 2021. Pierwsze podejrzenia dotyczące przecieków maturalnych pojawiły się już pierwszego dnia trwania egzaminów - 4 maja na maturze 2021 z języka polskiego. Chodziło o wyszukiwanie w Google przed maturą jednego z tematów rozprawki z arkusza. CKE zapowiedziała, że sprawą zajmie się policja. Tymczasem zachodzą podejrzenia, że do kolejnego przecieku mogło dojść przed maturą 2021 z matematyki. Internauci zauważyli zwiększoną liczbę wyszukiwań frazy "osiemnastokąt foremny" przed samą maturą 2021 z matematyki. Czy takie zadanie rzeczywiście pojawiało się w arkuszu CKE i mogło dojść do przecieku? Dowiemy się, gdy Centralna Komisja Egzaminacyjna opublikuje oficjalne arkusze z matury 2021 z matematyki.

Czytaj więcej: Matura 2021: Przecieki z matematyki? Maturzyści szukają w sieci tych haseł. Będzie skandal?

Matura 2021 matematyka. Odpowiedzi i arkusze sprawdzisz tutaj

Po zakończeniu matury 2021 z matematyki na naszej stronie opublikujemy arkusze CKE i odpowiedzi do zadań wraz z rozwiązaniami. Odpowiedzi z matury z matematyki specjalnie dla naszych czytelników przygotuje nasz ekspert - Dariusz Kulma, znany matematyk, który od lat pomaga uczniom w przygotowaniach do matury. Arkusze CKE i odpowiedzi opublikujemy w tym artykule o godz. 14. W galerii poniżej znajdziecie arkusze CKE z matury próbnej z matematyki.

Matura 2021

Matura z języka polskiego. Jak poszło maturzystom z Bydgoszczy?
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE