Matura 2022 wyniki

i

Autor: Anna Shvets / Pexels Matura 2022: wyniki. Kiedy i jak sprawdzić oficjalne wyniki matury 2022 od CKE?

Matura 2022: kiedy wyniki CKE? Jak i gdzie sprawdzić wyniki matury 2022 z polskiego, matematyki i innych przedmiotów?

2022-05-05 12:20

4 maja 2022 rozpoczęła się matura. Na początek maturzyści zmierzyli się z egzaminem z języka polskiego. Jak długo przyjdzie im poczekać na oficjalne wyniki CKE. Kiedy prace zostaną sprawdzone i uczniowie dowiedzą się, czy zdali maturę 2022 i jak im poszło? Maturzyści muszą niestety uzbroić się w cierpliwość: na oficjalne wyniki matury 2022 z polskiego, matematyki i innych przedmiotów przyjdzie im jeszcze trochę poczekać. Sami jednak mogą sprawdzić, jak im poszło, porównując swoje odpowiedzi z odpowiedziami naszego eksperta.

Za nami pierwsza matura 2022! 4 maja maturzyści zmierzyli się z zadaniami z arkusza CKE z języka polskiego. Przed nimi kolejne dni maturalnego maratonu. Tymczasem wielu uczniów już zastanawia się, kiedy wyniki matury 2022 oficjalnie opublikuje CKE i jak je sprawdzić. Wyjaśniamy!

Kiedy wyniki matury 2022 od CKE?

Znamy odpowiedź na pytanie, kiedy CKE opublikuje oficjalne wyniki matury 2022. Wszystkie daty i terminy związane z maturami są bowiem zawarte w opublikowanym harmonogramie CKE. Zgodnie z tym terminarzem, maturzyści będą musieli poczekać kilka tygodni, by dowiedzieć się, jak im poszło. Wyniki matury 2022 zostaną ogłoszone 5 lipca 2022 roku. Jednocześnie, oprócz informacji o wynikach, CKE przekaże szkołom świadectwa i aneksy. Dzięki temu, 5 lipca 2022 zdający otrzymają świadectwa, aneksy i informacje o wynikach. W oczekiwaniu na oficjalne wyniki, maturzyści mogą sami sprawdzić, jak im poszło na polskim. Wystarczy porównać swoje odpowiedzi z matury 2022 z odpowiedziami naszego eksperta. Gdy tylko CKE opublikuje arkusz z matury 2022 z języka polskiego, odpowiedzi pojawią się w galerii w tym artykule i na se.pl.

Bądź na bieżąco z maturą 2022 - śledź naszą relację na żywo: Matura 2022 z j. polskiego. "Chce mi się płakać"! Padają ostre słowa! Arkusze CKE, odpowiedzi, komentarze [4.05.2022]

Gdzie i jak sprawdzić wyniki matury 2022 online?

Dobra informacja dla uczniów jest taka, że nie będą musieli stawiać się w szkole osobiście, by poznać wyniki matury 2022. CKE wyniki z poszczególnych egzaminów umieści na indywidualnych kontach internetowych maturzystów. 5 lipca 2022 roku od rana (w zeszłym roku była to godzina 8.30) uczniowie będą mogli zalogować się do systemu i sprawdzić swoje wyniki z poszczególnych przedmiotów maturalnych. Na stronach internetowych OKE znajdują się zakładki przekierowujące na stronę do logowania. Aby zalogować się na konto potrzebny jest identyfikator oraz hasło, które uczniowie otrzymywali w swoich szkołach.

Sonda
Którego przedmiotu obawiasz się na maturze 2022 najbardziej?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE