Matura 2022 - wyniki. Kiedy i jak je sprawdzić? CKE podaje harmonogram egzaminów i publikowania wyników matury 2022

2022-05-13 11:55
Matura 2022 wyniki
Autor: JESHOOTS-com / Pixabay.com Kiedy i jak sprawdzić wyniki matury 2022? Oto harmonogram CKE

Matura 2022 rozpocznie się 4 maja. Na pierwszy ogień pójdzie język polski oraz postrach uczniów: matematyka. Po napisaniu wszystkich egzaminów, maturzyści będą niecierpliwie czekali na wyniki matury 2022. Kiedy można się ich spodziewać? CKE opublikowała specjalny harmonogram, w którym wyszczególnia wszystkie najważniejsze daty i terminy związane z maturą 2022 i wynikami.

Matura: wyniki. Kiedy CKE opublikuje wyniki matury 2022?

W maju kolejni maturzyści zmierzą się z egzaminem dojrzałości. Matura 2022 rozpocznie się dokładnie 4 maja. We wtorek, o godz. 9 uczniowie przystąpią do egzaminu z języka polskiego. Gdy maturzyści uporają się już ze wszystkimi egzaminy z przedmiotów obowiązkowych oraz dodatkowych, z pewnością będą szukali informacji o tym, kiedy wyniki matury 2022 zostaną udostępnione przez Centralna Komisję Egzaminacyjną. Znamy już odpowiedź na to pytanie - dokładnie terminy ogłaszania wyników są zawarte w harmonogramie CKE. Zgodnie z tym terminarzem, maturzyści będą musieli poczekać kilka tygodni, by dowiedzieć się, jak im poszła matura 2022. Wyniki zostaną ogłoszone 5 lipca 2022 roku. Jednocześnie, oprócz informacji o wynikach, CKE przekaże szkołom świadectwa i aneksy. Dzięki temu, 5 lipca 2022 zdający otrzymają świadectwa, aneksy i informacje o wynikach.

Przeczytaj koniecznie: Lektury obowiązkowe matura 2022. Co trzeba przeczytać na maturę z polskiego? [LISTA LEKTUR OBOWIĄZKOWYCH 2022]

Matura 2022: jak sprawdzić wyniki?

Wyniki matury 2022 pojawią się na internetowych kontach maturzystów. 5 lipca 2022 roku od rana (w zeszłym roku była to godzina 8.30) uczniowie będą mogli zalogować się do systemu i sprawdzić swoje wyniki z poszczególnych przedmiotów maturalnych. Na stronach internetowych OKE znajdują się zakładki przekierowujące na stronę do logowania. Aby zalogować się na konto potrzebny jest identyfikator oraz hasło, które uczniowie otrzymywali w swoich szkołach.

Przeczytaj także: Matura 2022. Jak się ubrać na maturę 2022? W czym można iść na egzamin?

Sonda
Którego przedmiotu obawiasz się na maturze 2022 najbardziej?

Matura 2022: arkusze CKE

W ramach powtórki przed maturą 2022, warto przejrzeć arkusze CKE z egzaminów z poprzednich lat. Szczególnie przygotowując się do matury z matematyki, która jest postrachem wielu uczniów. Dzięki temu maturzyści będą wiedzieli, czego mogą się spodziewać na egzaminie w tym roku. Przykładowy arkusz CKE z matury z matematyki z rozwiązaniami do zadań znajduje się w galerii poniżej.

Matura 2022 harmonogram CKE

Zgodnie z harmonogramem CKE, matura 2022 rozpocznie się 4 maja egzaminem z języka polskiego na poziomie podstawowym. Następnie uczniowie zmierzą się z matematyką, która od lat jest postrachem maturzystów. Na koniec trzydniowego maratonu egzaminacyjnego zdających czeka starcie z językiem obcym nowożytnym (większość uczniów wybiera język angielski).

  • 4 maja 2022, środa, godz. 9. język polski – pp
  • 5 maja 2022, czwartek, godz. 9 matematyka – pp
  • 6 maja 2022, piątek, godz. 9 język angielski – pp; godz. 14. język francuski – pp, język hiszpański – pp, język niemiecki – pp, język rosyjski – pp, język włoski – pp

Pełen harmonogram można znaleźć na stronie internetowej CKE.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE