Matura, egzamin maturalny

i

Autor: SHUTTERSTOCK Matura, egzamin maturalny

Strój na maturę 2022. Jak się ubrać na egzaminy? TEGO nie zakładaj, jeśli nie chcesz zaliczyć wtopy!

2022-04-29 15:34

Jak się ubrać na maturę 2022, żeby nie było wstydu? Strój na egzamin powinien być przemyślany i przygotowany nieco wcześniej. Ubierając się w pośpiechu na jeden z najważniejszych sprawdzianów w życiu, łatwo można zaliczyć wtopę. Warto pamiętać, że strój na egzamin maturalny najprawdopodobniej trzeba będzie odświeżyć, tudzież uprasować. Ubiegłe lata pokazały, że niektórzy uczniowie potrafią ubrać się niestosownie i nawet nie zdają sobie z tego sprawy! A zatem, jak się ubrać na egzamin maturalny 2022? Cenne wskazówki znajdziecie w naszym materiale.

Warto wiedzieć, jak się ubrać na egzamin, by nie popełnić faux pas. Matura to egzamin dojrzałości, więc choć ocena nie zależy od stroju, jaki włożymy, dobrze jest ubrać się stosownie do okazji. Czyli jak? Przede wszystkim warto dostosować się do norm, by zachować powagę - chociażby z szacunku do kolegów i koleżanek. Choć być może teraz wydaje się Wam to bez znaczenia, podczas egzaminów dobrze jest, kiedy nic nas nie rozprasza (na przykład strój kolegi czy koleżanki). Ubiegłe lata pokazały, że niektórzy uczniowie potrafią ubrać się niestosownie i nawet nie zdają sobie z tego sprawy! Wśród strojów, które zwracały uwagę, w tym również nauczycieli, były m.in. dresy, głębokie dekolty czy krótkie spódniczki. A zatem, jak się ubrać na egzamin maturalny 2022?

ZOBACZ: Matura 2022: wyciekły arkusze CKE. Jest decyzja organów! "Procedury zostały zaostrzone". To koniec przecieków z Podlasia?!

Strój na egzamin maturalny. Jak się ubrać na maturę 2022, żeby nie przesadzić?

Przygotowując strój na egzamin warto podążać za... klasyką! Choć w codziennej modzie trendy zmieniają się szybko, to jeśli chodzi o strój na maturę, niewiele się zmieniło. Doskonałym wyborem będzie biel połączona z czernią lub granatem. Problemu z tym, jak się ubrać na maturę 2022, nie powinni mieć panowie - w dobrym guście będzie biała koszula z kołnierzykiem i długie materiałowe spodnie. Uwaga! Jeansy (nawet czarne) stanowczo odpadają! Do powyższego kompletu obowiązkowo wyjściowe buty - sportowe obuwie lepiej zostawić sobie na zmianę, po egzaminie.

CZYTAJ: Lektury obowiązkowe matura 2022. To trzeba przeczytać na maturę z języka polskiego - aż kilkanaście pozycji! [LISTA LEKTUR OBOWIĄZKOWYCH 2022]

Nieco trudniej ze strojem na egzamin będą miały panie, jednak poniższe rady powinny rozwiać wątpliwości i nakierować na "właściwe tory". Oto kilka przykładów tego, co uczennice mogą założyć na maturę:

  • białą koszulę z kołnierzykiem bądź stójką
  • ciemną spódnicę (najlepiej nie krótszą niż do kolan)
  • ciemną sukienkę z zasłoniętymi plecami i niezbyt głębokim dekoltem (najlepiej unikać letnich sukienek, zwiewnych, na cienkich ramiączkach, odsłaniających plecy i głębokiego dekoltu)
  • dobrze sprawdzą się też materiałowe spodnie, na przykład z podwyższonym stanem. Co powiecie na cygaretki?
  • na wierzch można założyć marynarkę
  • jeśli chodzi o buty, to podobnie jak w przypadku panów, obuwie sportowe lepiej zastąpić bardziej klasycznymi butami, na przykład balerinkami

I na koniec: pamiętajcie! Ubierając się w pośpiechu na jeden z najważniejszych egzaminów w życiu, łatwo można zaliczyć wtopę. Warto pamiętać, że strój na egzamin maturalny najprawdopodobniej trzeba będzie odświeżyć i uprasować. Dlatego, by oszczędzić sobie niepotrzebnego stresu, nie zwlekajcie z przygotowaniami na ostatnią chwilę. Powodzenia!

ZOBACZ TEŻ: W TO maturzyści chcą ubrać się na maturę 2022. Ale obciach! Lepiej z wyprzedzeniem przemyśl, jak się ubrać na maturę, żeby uniknąć takiej wtopy

Sonda
Czy obawiasz się tegorocznego egzaminu maturalnego?