Matura 2022 - zdjęcie z egzaminu maturalnego

i

Autor: KATARZYNA ZAREMBA/SUPER EXPRESS

Matura 2022: niemiecki. Mamy arkusze CKE z niemieckiego. Sprawdzisz je w tym artykule [Zapis relacji na żywo]

Matura 2022: Język angielski podstawowy. Wszystkie najważniejsze informacje o maturze z angielskiego publikujemy w tym artykule. Śledź naszą relację na żywo! Egzamin maturalny z angielskiego (6 maja 2022 r.) dla maturzystów jest ostatnim obowiązkowym – po języku polskim i matematyce. I choć część maturzystów wybiera inne języki obce nowożytne, to język angielski na maturze cieszy się zdecydowanie największą popularnością. W tym artykule publikujemy przecieki, arkusze CKE, pytania i zadania z języka angielskiego i prawidłowe odpowiedzi.

Matura 2022 z języka angielskiego na poziomie podstawowym stresowała wielu uczniów, ale po wyjściu z sali dominowały pozytywne reakcje. Co było na maturze z angielskiego?  W poniższej galerii znajdziecie arkusze maturalne z angielskiego. Jakie odpowiedzi są poprawne? Rozwiązania eksperta "Super Expressu" nie zostawią żadnych złudzeń! 

Aby przejść do arkusza CKE z angielskiego wraz z odpowiedziami, kliknij galerię poniżej: 

W poniższej galerii znajdziecie arkusze maturalne z niemieckiego. 

Aby przejść do arkusza CKE z niemieckiego, kliknij galerię poniżej: 

Matura 2022: Język angielski na poziomie podstawowym w piątek, 6 maja, o godz. 9.00. Dla wielu maturzystów to ostatni obowiązkowy egzamin. Angielski jest najczęściej wybieranym językiem obcym na maturze. Egzamin na poziomie podstawowym wśród wielu maturzystów budzi prawdziwe emocje. Co trzeba wiedzieć, żeby zdać maturę z angielskiego na poziomie podstawowym? Jakie są wymagania? Czy są jakieś przecieki dotyczące matury 2022 z angielskiego? W tym artykule, w relacji na żywo, zbieramy na bieżąco wszystkie najważniejsze wiadomości o maturze 2022 z angielskiego (6.05): przecieki, arkusze CKE, pytania, zadania, odpowiedzi.

20:20 Kończymy relację maturalną 

Maturzyści, dziękujemy, że byliście z nami! Kończymy relację na dziś. W poniedziałek (9.05.2022) kolejny dzień zmagań z arkuszami CKE. Na se.pl znajdziecie wszelkie najważniejsze informacje oraz arkusze. 

20:00  Maturzyści już myślą o dodatkowych przedmiotach

Uczniowie w całej Polsce napisali już maturę 2022 z polskiego, matematyki i języka obcego nowożytnego - wszystkie na poziomie podstawowym. Od poniedziałku, 9 maja, ruszają egzaminy z przedmiotów dodatkowych, które na maturze 2022 pisze się już na poziomie rozszerzonym. Maturzyści już myślą o nauce na kolejne egzaminy. Więcej: Matura 2022. Uczniowie już myślą o dodatkowych przedmiotach. Zdradzają najlepsze sposoby na naukę!

19:10 Matura 2022: język niemiecki. Mamy arkusze CKE!

Matura 2022: język niemiecki mamy arkusze CKE! Dostępne są tutaj: Matura 2022: język niemiecki. Arkusze CKE, odpowiedzi. Mamy arkusze CKE z języka niemieckiego [6.05.2022]

18:48 Są już przecieki z rozszerzonego angielskiego?!

Maturzyści dzielą się na Twitterze informacją o rzekomych przeciekach z angielskiego na poziomie rozszerzonym. 

18:15 Maturzyści myślą już o poprawkach

Maturzystom nie przypadła do gustu matura 2022. Na Twitterze piszą, że obawiają się o to, że będą musieli poprawiać egzamin. 

17:35 Co było na  maturze z niemieckiego?

Uczniowie są załamani i zdradzają pierwsze informacje, jak wyglądała zadania na maturze 2022 z niemieckiego. Więcej: Matura 2022: niemiecki. Co było na maturze z niemieckiego? Uczniowie załamani!

17:00 Maturzyści: niemiecki to porażka

Kolejne wpisy pojawiają się na Twitterze o maturze z niemieckiego. Maturzyści piszą o porażce.

16:34 Pizzeria na Karaibach, Harrods i pieniądze w piekarniku na maturze z angielskiego

W arkuszu egzaminacyjnym z angielskiego znalazło się 9 zestawów pytań, a jednym z zadań abiturientów było napisanie wpisu na bloga, m.in. dlaczego warto jeździć rowerem do szkoły. Więcej: Matura 2022: angielski. Co było na maturze z angielskiego? Pizzeria na Karaibach, Harrods i pieniądze w piekarniku

16:13 Pierwsze reakcje po maturze z niemieckiego

Maturzyści raczej nieszczególnie są zadowoleni z egzaminu z niemieckiego: "Ten temat z niemieckiego to jakiś żart"

15:40  Przecieki na Twitterze?! Czy powtórzy się sytuacja z angielskiego?

Przecieki z niemieckiego? W piątek (6.05) o godz. 14.00 rozpoczął się egzamin maturalny z języka niemieckiego. Czy powtórzy się sytuacja z angielskiego? Przed porannym egzaminem z języka angielskiego na Twitterze pojawiło się zdjęcia rzekomego arkusza z treścią zadania pisemnego. Sprawę bada CKE. Czy podobna sytuacja powtórzyła się w związku z egzaminem niemieckiego? Póki co, nie ma takich informacji. 

15:15 Tak powinien wyglądać wpis na bloga

Maturzyści na egzaminie z j. angielskiego mieli za zadanie przygotować wpis na bloga o dojeżdżaniu rowerem do szkoły. Jak powinien wyglądać taki tekst? Zobacz przykład naszego eksperta! Zasady oceniania wpisu na bloga na maturze 2022 z angielskiego i przykład od eksperta znajdziesz w tym tekście: Matura 2022: Angielski. Tak powinien wyglądać wpis na bloga. Przykładowy tekst. Zasady oceniania

14.40 Odpowiedzi do arkusza z angielskiego!

Specjalnie dla maturzystów, którzy rozwiązywali dziś język angielski na poziomie podstawowym przygotowaliśmy galerię z arkuszem i rozwiązaniami. Znajdziecie ją TUTAJ. Materiał odświeżany jest na bieżąco!

14.25 Przeciek na maturze z angielskiego?! CKE zawiadamia prokuraturę

Skandal na maturze 2022 z angielskiego. Złożyliśmy zawiadomienie do prokuratury - przekazał PAP dyrektor Centralnej Komisji Egzaminacyjnej Marcin Smolik. Co dalej z egzaminem maturalnym? Czy uczniów czeka dodatkowy stres?

Więcej: Matura 2022: Angielski. Był przeciek! CKE potwierdza i zawiadamia prokuraturę!

14.15 Odpowiedzi z angielskiego. Matura 2022

Ekspert portalu se.pl rozwiązuje dla was maturę z angielskiego na poziomie podstawowym. Udało wam się zaznaczyć poprawne odpowiedzi? Sprawdźcie w tym materiale.

14.00 Matura 2022 - język angielski. Arkusze z podstawy

Nad relacją znajdziecie to, czego najbardziej szukaliście. Arkusze maturalne z języka angielskiego są do waszej dyspozycji. Czy zadania sprawiły wam kłopot? A może matura była banalnie prosta? Niezmiennie życzymy samych dobrych wyników!

13.40 Arkusze i odpowiedzi z angielskiego. Matura 2022

Coraz więcej zdających dopytuje o arkusze maturalne i odpowiedzi z angielskiego. Zbliża się ten moment - ok. godziny 14:00 przekażemy arkusze. Nasz ekspert rozwiąże dla was zadania maturalne. Potrzebna jest jeszcze chwila cierpliwości!

13.30 Internauci pokochali zadanie maturalne z angielskiego

Zadanie o pieniądzach w piekarniku bardzo przypadło do gustu maturzystom. Niektórzy zabrali się za... memy! Radosna twórczość poprawia humor zdającym. 

13.15 Nie tylko język angielski. Dziś matura z niemieckiego. Czy są przecieki?

Przystępujący do matury z niemieckiego absolwenci szkół średnich (prawie 9,5 tys. osób) szukają w sieci informacji o tym, co będzie na niemieckim. Znamy oficjalne wymagania egzaminacyjne CKE na maturę z języka niemieckiego. Co trzeba umieć? Sprawdźcie TUTAJ.

12.55 Kolejne komentarze po maturze z angielskiego

- Sama siebie zachęciłam tym blogiem do jazdy na rowerze, czuję że będzie drugim ojcem Mateuszem - napisała jedna z użytkowniczek Twittera. Coraz więcej użytkowników pyta o odpowiedzi. Niebawem opublikujemy arkusze i zaczniemy podawać przykładowe odpowiedzi. Bądźcie czujni!

12.25 Spowodowała kraksę, bo jechała na maturę

Śpiesząca się na maturę 20-letnia mieszkanka gminy Kłoczew, podczas wyprzedzania straciła panowanie nad samochodem i doprowadziła do kraksy z dwoma, innymi pojazdami...

Czytaj więcej: Kardynalny błąd 20-latki przed maturą! Śpieszyła się na egzamin i doprowadziła do kraksy

12.00 Co z przeciekiem na maturze z angielskiego? CKE bada sprawę

Po sieci krążyło podejrzane zdjęcie z treścią zadania pisemnego. Jakie mogą być konsekwencje, jeśli doszło do przecieku? Sprawa jest poważna. Co zrobi Centralna Komisja Egzaminacyjna?

Czytaj więcej: Matura 2022: Angielski. Jakie konsekwencje przecieku? Sprawa jest poważna! Co zrobi CKE?

11.40 Takie są odpowiedzi z matury 2022 z języka angielskiego?

Co należało wskazać w pierwszym zadaniu? Jaka była prawidłowa odpowiedź na zadanie drugie? - takie pytania zalewają Twittera, gdzie maturzyści wymieniają się odpowiedziami z matury 2022 z angielskiego. Sprawdźcie, czy też macie takie odpowiedzi!

Sprawdź: Matura 2022 z angielskiego. Pojawiają się odpowiedzi. "W pierwszym FFTTF". Sprawdź odpowiedzi z matury 2022 z angielskiego od innych maturzystów

11.20 Absurdalne zadanie na maturze z angielskiego?

W części sprawdzającej umiejętność słuchania ze zrozumieniem bohater „słuchanki” schował do piekarnika… 15 tysięcy. Jak zareagowali maturzyści? Pomieszanie zmieszania, śmiechu i... zdezorientowania!

Czytaj więcej: Matura 2022. Absurdalne zadanie na maturze z angielskiego. „Ledwo wstrzymałam śmiech”

11.00 Matura 2022 z angielskiego. Maturzyści analizują odpowiedzi!

Pod hashtagiem #matura2022 pojawiają się pytania i potencjalne odpowiedzi. Uwaga - to tylko sugestie zdających i użytkowników mediów społecznościowych. Na oficjalne przyjdzie nam jeszcze poczekać. Znajdziecie je rzecz jasna na se.pl.

10.50 Tysiące złotych w piekarniku. Maturzyści rozbawieni po angielskim

- Dobra, ale jak usłyszałem w tej słuchance, że typ w piekarniku schował 15 tysięcy to myślałem, że zaraz wybuchnę śmiechem - napisał na Twitterze Wojceich Zylm, założyciel WiadomościBliskoCiebie24. W podobnym tonie wypowiadają się inni, rozbawieni maturzyści.

10.35 Co dalej z maturą z angielskiego? Sprawa przecieku budzi emocje

Matura 2022 z języka angielskiego. Przed piątkowym egzaminem doszło do przecieku? Wiele osób uważa, że byłby to skandal. Sprawę z całą pewnością zbada Centralna Komisja Egzaminacyjna.

Więcej na ten temat: Matura 2022: Angielski. Był przeciek? Temat krążył po sieci przed egzaminem. Skandal?

10.25 Temat z angielskiego na Twitterze?

Komentujący wpis, który zamieściliśmy poniżej przekazują, że temat rzeczywiście się potwierdził. Czekamy na rozwój wypadków. Cały czas dominują wypowiedzi, że egzamin z angielskiego był bardzo łatwy. Zdający w przeważającej części spodziewają się wysokich wyników.

10.20 Matura z angielskiego 2022. Przecieki?! Tajemnicze zdjęcie w internecie

- Nieoficjalne przecieki - przekazała użytkowniczka Twittera o godzinie 8:31. Bardzo podobne zadanie miało być na maturze. W sieci trwa burzliwa dyskusja na temat wypowiedzi pisemnej.

10.00 Egzamin z angielskiego banalny?! Komentarze maturzystów

Angielski w 36 minut?! Użytkownicy przekonują nas, że było łatwo i przyjemnie. Wygląda na to, że arkusze CKE przypadły do gustu zdającym. Wypowiedzią pisemną był wpis na bloga o korzyściach z dojeżdżania do szkoły rowerem.

9.55 Matura 2022 z angielskiego. Pierwsi uczniowie zakończyli egzamin! Znamy temat wypowiedzi

- Boże, ale ta matura była żenująco prosta - 40 minut spokojnie starczyło na napisanie aż nadto - przekazał jeden z użytkowników Twittera. Na tym portalu dominuje przekonanie, że egzamin był łatwy. Znamy już temat wypowiedzi pisemnej! Podajemy go poniżej.

9.40 Matura 2022. "Nie mam siły, energii..."

- Nie mam siły, energii już na te matury, ich temat mnie nuży, nachodzi mnie takie zobojętnienie na myśl, że zaraz muszę zacząć się zbierać i pojechać to napisać, już mi się nie chce - napisała Asti na Twitterze. Coraz więcej uczniów dopytuje o temat pracy pisemnej z języka angielskiego. Blog czy e-mail? Gdy tylko takie informacje do nas spłyną, błyskawicznie przekażemy je na se.pl.

9.30 Egzamin maturalny z angielskiego. To nie wszystko

- Jedyny plus tego niemieckiego to dłuższe spanko - napisała jedna z użytkowniczek Twittera. To prawda, język niemiecki zacznie się dopiero o 14:00. Najważniejsze informacje dotyczące matury z niemieckiego znajdziecie rzecz jasna na se.pl.

9.15 Trwa matura. Najtrudniejszy moment dla uczniów

Uczniowie mierzą się z zadaniami, opierającymi się na słuchaniu. W internecie pojawiało się wiele komentarzy, że to najbardziej steresująca i najtrudniejsza część matury. Wierzymy, że tegoroczni zdający poradzą sobie z wyzwaniami!

9.00 Matura 2022 z angielskiego. Czas start!

Rozpoczął się egzamin maturalny z języka angielskiego na poziomie podstawowym. Jeszcze raz życzymy wszystkim powodzenia! Jak wyglądają procedury podczas matury z angielskiego? Tego dowiecie się z tego materiału.

- Do egzaminu przystąpi ok. 276 tys. tegorocznych absolwentów (95,5%) oraz ok. 11 tys. absolwentów z lat ubiegłych - podaje CKE.

8.50 Matura 2022 - angielski podstawowy. Najważniejsze kwestie

Od godziny 9:00 maturzyści mierzą się z maturą z angielskiego. Na naszym portalu se.pl znajdziecie arkusze, odpowiedzi, komentarze i analizę waszych pytań. Powodzenia!

8.30 Egzamin z angielskiego za 30 minut!

O godzinie 9:00 długopisy pójdą w ruch! Niektórzy oczekują od siebie 100%, jeszcze inni bardzo stresują się językiem obcym. Wszystkim zdającym życzymy powodzenia, a arkusze i odpowiedzi będziemy publikować w tym wątku.

8.15 Matura 2022 - wymagania z angielskiego na podstawie

Co będzie na maturze z języka angielskiego? To musisz wiedzieć! Sprawdź listę wymagań na egzamin maturalny z języka angielskiego 2022. 

Najważniejsze informacje: Matura 2022. Co będzie na maturze z angielskiego? To musisz wiedzieć, żeby zdać angielski

8.10 Matura 2022 angielski. Jak napisać wpis na bloga?

W zeszłym roku jednym z zadań maturalnych z angielskiego było przygotowanie wpisu na bloga, dotyczącego zdobycia wymarzonej pracy oraz przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej. Co dokładnie trzeba było napisać w tym zadaniu?

Czytaj tutaj: Matura 2022 angielski: Tak powinien wyglądać wpis na bloga o rozmowie o pracę. Czy trzeba się podpisać?

7.40 Matura z angielskiego. Ostatnie minuty przed egzaminem

Na portalu społecznościowym Twitter trwają poszukiwania przecieków z angielskiego. Maturzyści dopytują o słownictwo i potencjalne tematy pracy pisemnej. 

Zajrzyjcie tutaj: Matura 2022. Jak napisać e-mail na egzaminie z języka angielskiego? [KRYTERIA OCEN CKE]

7.15 Matura 2022 - język angielski. Gdzie szukać arkuszy?

Egzamin maturalny potrwa dwie godziny. W tym materiale opublikujemy arkusze z języka angielskiego.

7.00 Język angielski na poziomie podstawowym 

Początek egzaminu maturalnego z angielskiego o godzinie 9.00. Na rozwiązanie testu uczniowie mają 120 minut.

6.05.2022, 6.45 Matura 2022 z angielskiego. Dziś egzamin!

W piątek (6 maja) maturzyści zmierzą się z egzaminem z angielskiego. Życzymy powodzenia! Ruszamy z dzisiejszą relacją na żywo. Odpowiedzi, arkusze, komentarze - wszystko znajdziecie w tym materiale.

23.00 Matura 2022 z angielskiego. Wymagania dla maturzystów

Jakie zagadnienia warto powtórzyć przed maturą z języka angielskiego 2022? Jakie konstrukcje czasownikowe mogą pojawić się w tekstach i zadaniach na egzaminie? Zobacz: Matura 2022. Co będzie na maturze z angielskiego? To musisz wiedzieć, żeby zdać angielski

22.05 Matura 2022 z angielskiego. Jakie czasy trzeba znać?

Jakie czasy gramatyczne trzeba znać na maturze 2022 z języka angielskiego na poziomie podstawowym? Oto cała lista czasów z angielskiego wraz z przykładami.

 • Present Simple, np. I am from Sweden.The shop is closed on Sundays. I do the shopping here every morning. Their plane lands at 7 p.m. The sun sets in the west. I have a new car. I will call you when the meeting starts.
 • Present Continuous, np. I’m writing an important email. We’re staying in the Rocamar Hotel. I’m getting tired. My parents are leaving on holiday tomorrow. I’m having lunch at the moment.
 • Present Perfect, np. We have just had dinner. I have been here since Monday. It’s the first time I have tried a passion fruit.The show has already finished.
 • Past Simple, np. We were a little worried about you. I bought this car yesterday. When she was younger, she was really shy. We went for a walk and then we had dinner in a restaurant.
 • Past Continuous, np. Yesterday at 5 p.m. I was swimming in the ocean. When we arrived, most of the guests were dancing.
 • Past Perfect, np. The train had left before we reached the station. I felt I had been there before.
 • Future Simple, np. We will go on a trip next weekend. I hope it won’t rain tomorrow. I will take this bag, it’s great! When will I see you again? Will you help me? We will get up when we want.

21.30 Matura 2022: Angielski. Jakie nastroje wśród maturzystów?

Gdyby internetowe wpisy maturzystów miały w pełni odzwierciedlać ich nastawienie, można by przypuszczać, że wciąż żyją bardziej czwartkową matematyką, niż piątkowym angielskim. Dla części maturzystów egzamin z języka angielskiego to wyzwanie, choć nie tak trudne, jak polski czy matematyka. Trzymamy kciuki, by jutrzejsza matura była przyjemnym zwieńczeniem pierwszych dni egzaminu dojrzałości!

21.00 Kolejne egzaminy z angielskiego już w poniedziałek

Piątek, 6 maja to dzień egzaminu maturalnego 2022 z języka angielskiego na poziomie podstawowym. To jednak nie koniec zmagań z tym językiem. W poniedziałek, 9 maja, język angielski na poziomie rozszerzonym i dwujęzycznym.

20.10 Matura 2022: Angielski. Wpis o nowej pracy. Jak napisać?

W zeszłym roku jednym z zadań maturalnych z angielskiego było przygotowanie wpisu na bloga, dotyczącego zdobycia wymarzonej pracy oraz przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej. Co dokładnie trzeba było napisać w tym zadaniu? Jak napisać taki wpis na bloga o nowej pracy po angielsku? Zobacz: Matura 2022 angielski: Tak powinien wyglądać wpis na bloga o rozmowie o pracę. Czy trzeba się podpisać?

19.45 Polski i angielski na maturze tylko pisemnie. Bez egzaminów ustnych

Tegoroczna matura jest serią wyłączenie egzaminów pisemnych. To ważne przypomnienie, zwłaszcza dla tych, którzy maturę mają już za sobą i pamiętają egzaminy ustne. W tym roku matura jest tylko pisemna – i w przypadku języka polskiego i w przypadku języków obcych. Wyjątek – jak przypomina CKE i MEN – mogą stanowić uczniowie, którzy potrzebują ustnej matury, by dostać się na zagraniczne uczelnie.

19.20 Co trzeba umieć na maturę 2022 z angielskiego? Jakie czasy? Jakie wymagania?

Przypominamy najważniejsze wymagania Centralnej Komisji Egzaminacyjnej podczas egzaminu dojrzałości z języka angielskiego na poziomie podstawowym. Sprawdź, jakie czasy trzeba znać, by zdać maturę z języka angielskiego i jakie są wymagania dotyczące form pisemnych. Zobacz: Matura 2022. Co trzeba umieć na język angielski, żeby zdać? [WYMAGANIA CKE]

19.00 Matura 2022: historia muzyki. Arkusze CKE

Około 390 absolwentów szkół średnich z tego roku i absolwentów z lat ubiegłych przystąpiło dziś po południu do matury 2022 z historii muzyki. Centralna Komisja Egzaminacyjna opublikowała już arkusze i zapisy nutowe z historii muzyki. Zobacz: Matura 2022: historia muzyki. Arkusze CKE, odpowiedzi, pytania. Matura z historii muzyki poziom rozszerzony. Zadania, arkusze i odpowiedzi CKE

18.15 Ile czasu trwa matura 2022 z angielskiego? Jakie egzaminy są 6 maja?

Piątek, 6 maja, to trzeci dzień od rozpoczęcia egzaminu dojrzałości w tym roku. Matury potrwają jeszcze ponad dwa tygodnie, ale to pierwsze dni – skupiające obowiązkowe przedmioty na poziomie podstawowym – budzą największe emocje. W piątek, o godz. 9.00, początek matury 2022 z angielskiego na poziomie podstawowym. Zdający mają 120 minut, czyli dwie godziny, na rozwiązanie wszystkich zadań.

Zobacz: Matura 2022: język angielski 6.05.2022. Tu znajdziesz arkusze CKE i odpowiedzi z poziomu podstawowego [RELACJA NA ŻYWO]

Tego samego dnia, w sesji popołudniowej, o godz. 14.00, zaplanowano też egzaminy na poziomie podstawowym z innych języków obcych nowożytnych:

 • język francuski – pp
 • język hiszpański – pp
 • język niemiecki – pp
 • język rosyjski – pp
 • język włoski – pp.

17.45 Jakie rozszerzenia na maturze 2022? Zaskakujące wybory

Trwają egzaminy maturalne. Wszyscy uczniowie muszą przystąpić do testu z trzech przedmiotów: języka polskiego, matematyki oraz wybranego języka obcego nowożytnego. Te przedmioty maturzyści obowiązkowo zdają na poziomie podstawowym, ale muszą wybrać również co najmniej jeden przedmiot, który chcą zaliczyć na poziomie rozszerzonym. Wybory tegorocznych maturzystów mogą zaskakiwać! Więcej na ten temat: Matura 2022. Matematyka popularniejsza od polskiego. Zaskakujący wybór uczniów

17.20 Język angielski króluje na maturze. Prawie pół miliona egzaminów

Język angielski, to – jak informuje Centralna Komisja Egzaminacyjna – najczęściej wybierany przedmiot dodatkowy na maturze 2022. Podczas tegorocznej sesji egzaminów, maturzyści podejdą do angielskiego blisko pół miliona razy – to zsumowany wynik z wszystkich poziomów: podstawowego, rozszerzonego i dwujęzycznego.

17.00 Matura 2022: Angielski. Ostatni obowiązkowy egzamin

Początek matury z języka angielskiego na poziomie podstawowym coraz bliżej – 6 maja, o godz. 9.00. Dla wielu maturzystów piątkowy angielski to ostatni przedmiot i egzamin obowiązkowy na maturze. Później cześć z nich zmierzy się jeszcze ze swoimi ulubionymi, wybranymi przedmiotami maturalnymi na poziomie rozszerzonym.

Zobacz arkusze CKE i odpowiedzi z matury 2021 z języka angielskiego w galerii poniżej. Kliknij zdjęcie i zobacz arkusz!

Sonda
Czy obawiasz się tegorocznego egzaminu maturalnego?
Maturzyści zmagali się z egzaminem z matematyki
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE