Matura, egzamin maturalny

i

Autor: Marcin Gadomski/SUPER EXPRESS Matura, egzamin maturalny

Matura 2022: Matematyka. Przecieki z matury! „Znajomy z CKE”; „woźna z Podlasia”. Treść zadań z matematyki ujawniona?!

2022-05-04 15:29

Matura 2022 z matematyki: przecieki. Treść zadań i pytań z matury z matematyki 2022 została ujawniona już w środę? Internet znów uczy od plotek. W przypadku języka polskiego część przypuszczeń okazała się trafna. Czy są prawdziwe przecieki z matury z matematyki? W sieci pojawiają się szokujące źródła: „znajomy z CKE” czy „woźna z Podlasia”. Arkusze z matury z matematyki zostaną ujawnione przed rozpoczęciem egzaminu w czwartek, 5 maja?

Matura 2022 Matematyka. Przecieki z matury?! Egzamin z matematyki na poziomie podstawowym już w czwartek, 5 maja, o godz. 9.00. Tymczasem już w środę, po egzaminie maturalnym z języka polskiego, w sieci zaczęły pojawiać się informacje o możliwych przeciekach. Czy maturzyści poznają treść pytań i zadań z arkuszy CKE przed czwartkową maturą z matematyki? Czy to w ogóle możliwe? Internauci, którzy mówią o dostępie do takich treści, powołują się na szokujące źródła: „znajomy pakuje arkusze w CKE” albo… „ciocia jest woźną na Podlasiu”. Czy to wiarygodne?

Przecieki z matury z matematyki 2022. CKE się wścieknie?

Centralna Komisja Egzaminacyjna co roku bacznie strzeże treści zadań na maturę. Egzamin w roku 2022 nie jest pod tym względem wyjątkiem. Pytania i zadania z arkuszy CKE są tajne i oficjalnie publikowane dopiero kilka godzin po zakończeniu danego egzaminu. Czy przecieki z matury z matematyki 2022 są możliwe?

Zobacz arkusze CKE i sugerowane odpowiedzi z matury 2022 z języka polskiego! Kliknij zdjęcie poniżej!

Internauci powołują się na swoje źródła i zapowiadają wcześniejszy dostęp do treści zadań!

„Znajomy pakuje arkusze maturalne w CKE, które później trafiają do szkół. Wczoraj wieczorem już miał dostęp do matury z j. polskiego” – pisze jeden z użytkowników Twittera. Obiecuje jednocześnie, że swoim obserwującym przekaże przecieki z matematyki już w środę wieczorem, a więc dzień przed egzaminem. Czy to możliwe?

W sieci pojawiło się też inne źródło potencjalnego przecieku i wycieku zadań i pytań z matury z matematyki 2022. Jeden z internautów pisze, że… jego ciocia jest woźną na Podlasiu i może zdobyć pytania! Czy to żart, czy prawdziwy trop? Tego nie wiemy, Podlasie stało się już stolicą maturalnych memów i żartów, ale z drugiej strony… wszystko jest możliwe.

Matura 2022: Matematyka. Przecieki z matury! „Znajomy z CKE”; „woźna z Podlasia”. Treść zadań z matematyki ujawniona?!

i

Autor: Twitter Matura 2022: Matematyka. Przecieki z matury! „Znajomy z CKE”; „woźna z Podlasia”. Treść zadań z matematyki ujawniona?!

Internauta powołujący się na swoją ciocię-woźną pisze, że kobiecie „udało się wyrwać jutrzejszą matmę”. Na dowód tego opublikował zdjęcie jednego z zadań (zdjęcie zadania wyświetlonego na ekranie): „Udowodnij, że każda liczba naturalna parzysta większa od 2 jest sumą dwóch liczb pierwszych”. To zadanie odwołujące się do hipotezy Goldbacha. Czy może pojawić się na maturze? Wpis zawierający przeciek zniknął z sieci tak szybko, jak się pojawił.

Co sądzą maturzyści z Nowego Sącza o egzaminie dojrzałości?

Czy przecieki z matury 2022 z matematyki są możliwe? Wszystkie najważniejsze informacje o maturze publikujemy na bieżąco na SE.pl.

Sonda
Czy matura 2022 z polskiego była trudna?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany