Matura 2022: historia rozszerzona. Arkusze CKE z historii na poziomie rozszerzonym! Pytania, odpowiedzi [ZAPIS RELACJI]

2022-05-17 17:00
Matura była prosta! Warszawscy uczniowie skończyli egzamin z uśmiechem na ustach
Autor: TOMASZ RADZIK / SUPER EXPRESS

Matura 2022 z historii na poziomie rozszerzonym. We wtorek, 17 maja 2022, maturzyści punktualnie o godz. 9.00 otworzyli arkusze CKE z historii. Czy przecieki się sprawdziły? Jakie zadania znalazły się na maturze rozszerzonej z historii? W naszej relacji na żywo przekazujemy wszystkie najważniejsze wiadomości na temat egzaminu: przecieki, pytania, zadania. Na se.pl opublikowaliśmy także arkusze CKE i sugerowane odpowiedzi. Matura 2022: historia rozszerzona 17.05.2022. Szczegóły poniżej.

Matura 2022: historia – poziom rozszerzony. Arkusze CKE

Matura z historii na poziomie rozszerzonym zgodnie z harmonogramem Centralnej Komisji Egzaminacyjnej (CKE) rozpoczęła się we wtorek, 17 maja 2022 o godz. 9.00. Jakie zadania znalazły się w arkuszach maturalnych? Co było na maturze z historii? Arkusze CKE z historii na poziomie rozszerzonym publikujemy poniżej. Mamy przygotowane arkusze z sugerowanymi odpowiedziami.

Matura 2022: historia na poziomie rozszerzonym. Maturzyści, którzy przystąpią do tego egzaminu nie potrzebują wymaganej liczny punktów, by go zdać. Nawet 0 procent na maturze z rozszerzonej historii będzie oznaczało zdaną maturę, ponieważ jest to przedmiot dodatkowy. Jednak uczniowie, którzy go wybrali liczą na jak najlepsze wyniki, by później dostać się na wymarzone studia. Egzamin z historii na poziomie rozszerzonym rozpocznie się 17.05.2022 o godz. 9.00. Arkusz egzaminacyjny składa się z około 30 zadań. Maturzyści na ich rozwiązanie mają przewidziany czas 180 minut. W relacji na żywo publikujemy wszystkie najważniejsze wiadomości na temat rozszerzenia z historii na maturze 2022.

17:00 Matura 2022. Kolejny egzamin: geografia

To już wszystko w naszej relacji z matury z historii rozszerzonej. Już w środę (18 maja) o godzinie 9:00 rozpocznie się matura z geografii rozszerzonej. Relację z egzaminu również możecie śledzić na se.pl.

16:15 Kiedy wyniki matur 2022?

Matury 2022 powoli zbliżają się do końca i maturzyści wkrótce rozpoczną wakacje. Jednak dopóki nie poznają wyników egzaminów, prawdopodobnie wielu z nich, nie będzie mogło cieszyć się nimi w pełni. Wyniki matur 2022 znane mają być 5 lipca. Tego dnia będzie je można sprawdzić na stronie odpowiedniej Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej, logując się za pomocą specjalnych danych, które zostaną udostępnione każdemu maturzyście. Warto pamiętać, aby być cierpliwym, bowiem zainteresowanie wynikami matury 2022 będą ogromne. Serwisy mogą być tego dnia przeciążone. Dlatego możliwe jest powstanie awarii podczas prób logowania.

15:50 Matura 2022 z historii. Sugerowane odpowiedzi

Przypominamy, że nasi dziennikarze rozwiązują dla was arkusze z rozszerzonej historii. Sprawdźcie, czy wybraliście właściwe odpowiedzi. Powyżej znajduje się galerię, którą uzupełniamy na bieżąco. Odświeżajcie zdjęcia za pomocą klawisza F5 i poznajcie rozwiązania!

14:50 Matura 2022 z historii. Co nie spodobało się maturzystom? 

- Historia była imo powalona, zadania typu odczytaj z ilustracji było totalnie niezrozumiale. Przyjemne były tematy wypracowań. Co myślicie? - pisze jeden z użytkowników Twittera. Rzeczywiście, było tak źle? Jakie są wasze odczucia? Cały czas analizujemy komentarze w mediach społecznościowych!

14:40 Arkusze i odpowiedzi z historii na poziomie rozszerzonym! Matura 2022

Nasi dziennikarze rozwiązują dla was arkusze z rozszerzonej historii. Sprawdźcie, czy wybraliście właściwe odpowiedzi. Poniżej zamieszczamy galerię, którą uzupełniamy na bieżąco. Odświeżajcie zdjęcia za pomocą klawisza F5 i poznajcie rozwiązania!

14:25 Matura 2022 z historii rozszerzonej. Co było na maturze? Karykatury, rzeźby Dawida i banknoty

Jak tegorocznym maturzystom poszedł egzamin? Jakie pytania były na maturze 2022 z historii na poziomie rozszerzonym? Przekazujemy Wam bieżące informacje na portalu se.pl. 

Czytaj tutaj: Matura 2022 z historii rozszerzonej. Co było na maturze?

14:10 Arkusze i sugerowane odpowiedzi z matury 2022 z historii

Arkusz z historii rozwiązujemy na bieżąco w tym materiale. Warto sprawdzić, czy dobrze rozwiązaliście egzamin maturalny. Uwaga - odpowiedzi to sugestie naszych dziennikarzy. Na oficjalne odpowiedzi CKE trzeba będzie jeszcze poczekać. Trzymamy rękę na pulsie!

14:00 Arkusze CKE (!) z rozszerzonej historii 2022. Mamy materiały CKE!

Jest to, na co czekali maturzyści z historii i nie tylko! CKE przekazała tegoroczne arkusze z rozszerzonej historii. Znajdziecie je w galerii nad tekstem i w tym materiale. Sprawdźcie, jakie pytania były na historii!

13:45 Matura 2022 z rozszerzonej historii. Kolejne komentarze. Niebawem arkusze CKE

- Podsumowanie mojego wypracowania z historii: napoleon slayer - napisała jedna z użytkowniczek Twittera. Maturzyści dzielą się planami na najdłuższe wakacje w życiu. Przy planowaniu warto się zapoznać z pogodą na lato 2022. Tymczasem w ciągu kilkunastu minut przekażemy wam arkusze CKE z historii.

13:25 Tablice wzorów na maturę 2022 z fizyki na poziomie rozszerzonym

Historia historią, ale wielkimi krokami zbliża się matura 2022 z fizyki! Rozwiązywanie zadań wiąże się z korzystaniem z wzorów i tabel, które okazują się bardzo przydatne. Właśnie dlatego zebraliśmy je w tym materiale.

13:10 Matura 2022 z historii na poziomie rozszerzonym. Kiedy będą arkusze CKE?

Kiedy arkusze CKE zostaną opublikowane? Gdzie będzie można znaleźć arkusze egzaminacyjne z matury 2022? Takie pytania coraz częściej pojawiają się wśród maturzystów. Podkreślamy to ponownie - udostępnimy je, gdy tylko Komisja przekaże je naszej redakcji. Powinno to nastąpić w ciągu najbliższych kilkudziesięciu minut.

12:35 Matura 2023 jeszcze trudniejsza? Poważne zapowiedzi Czarnka!

Matura 2023 to być może odległa przyszłość, ale niektórzy już zaczynają się zastanawiać, na co się przygotować. Już w przyszłym roku absolwenci szkół średnich przystąpią do nowej matury. Jaka będzie? Czy jest czego się obawiać? M.in. o tym mówi minister Czarnek.

12:17 Matura z historii. Taki był arkusz?!

Maturzyści żywiołowo komentują dzisiejszą maturę z historii. W sieci pojawiają się już potencjalne rozwiązania. Chruszczow czy Stalin? To zadanie wzbudza mnóstwo emocji! Zobaczcie szczegóły w tym materiale.

11:55 Matura 2022: Ostre słowa maturzysty!

Jeden z maturzystów dał upust swoim emocjom na Twitterze! Skierował swój wpis w stronę Centralnej Komisji Egzaminacyjnej. Nie zabrakło ostrych słów. Więcej szczegółów znajdziecie w tym miejscu.

11:35 Nie tylko matura z historii. To trzeba powtórzyć!

Historia historią, a na pewno czytają nas również maturzyści, którzy wybrali inne przedmioty. W środę, 18 maja o godz. 9:00 rozpocznie się egzamin z geografii rozszerzonej. Co trzeba umieć? Jakie zagadnienia należy powtórzyć, żeby wypaść jak najlepiej? Sprawdź TUTAJ.

11:15 Matura z historii. Co było na rozszerzeniu? Kolejne informacje

Jak poszedł egzamin? Jakie pytania były na maturze 2022 z historii na poziomie rozszerzonym? Maturzyści, którzy już opuścili salę dzielą się swoimi przemyśleniami. Dzięki nim wiemy coraz więcej o arkuszu.

Czytaj tutaj: Co było na maturze? Karykatury, rzeźby Dawida i banknoty

10:55 Matura 2022 z historii. Bardzo trudne zadania?! "Co to do ch..."

Nie brakuje mocnych słów maturzystów, którzy wciąż aktywnie komentują maturę 2022 z rozszerzonej historii na Twitterze. Pojawiają się niezbyt pozytywne głosy...

10:35 Kolejne zadania z rozszerzonej historii. Co było na maturze?

Po godzinie 10:00 pierwsi uczniowie zaczęli opuszczać sale egzaminacyjne. Jakie są pierwsze komentarze i wrażenia po maturze z historii rozszerzonej? Zagadnienia analizujemy na bieżąco.

Czytaj też: Matura 2022. "To co zapamiętałam, to...". Pierwsze komentarze po maturze z historii rozszerzonej

10:25 Matura 2022. To było na egzaminie z rozszerzonej historii!

Maturzyści komentują w sieci tegoroczną maturę z historii i pytają co było w arkuszu. Jedna z użytkowniczek Twittera podzieliła się tym, co zapamiętała z ostatniej godziny.

10:22 Matura 2022 z rozszerzonej historii. Te wpisy są hitem internetu!

Matura 2022 z historii na poziomie rozszerzonym budzi wiele emocji. Media społecznościowe dosłownie "gotują się" od komentarzy. Uczniowie na przemian reagują paniką, smutkiem, strachem i... śmiechem!

Sprawdź tutaj: Matura 2022 z historii rozszerzonej. "Ja idąc na maturę z historii...". Te wpisy maturzystów to złoto! Hity Twittera

10:08 Matura z historii przypadła jej do gustu! "Będę pisać za rok"

- Historia tak mi się spodobała ze będę pisać za rok - napisała Julia na Twitterze. - To co zapamiętałam to dużo karykatur, porównanie dwóch rzeźb Dawida i ich style, w pierwszym zadaniu były dwa banknoty i trzeba było napisać jakie cywilizacje przedstawiają i cechy charakterystyczne - dodała w komentarzu.

10:00 Matura 2022. Pierwsi zdający już po historii rozszerzonej!

Pierwsi uczniowie opuścili sale. Na bieżąco będziemy zbierać wasze komentarze! Jak wam poszło? Zachęcamy do komentowania egzaminu w mediach społecznościowych. Najlepsze wpisy będziemy podawać w relacji.

9:25 Matura z historii. Sugerowane odpowiedzi

Niebawem dowiemy się, co było na maturze z historii, jakie pytania otrzymali maturzyści, jakie zagadnienia znalazły się na arkuszu. Matura z historii 17.05.2022 - arkusze CKE i sugerowanie odpowiedzi przeanalizujemy w tym materiale.

9:05 Matura 2022 z rozszerzonej historii. Początek egzaminu!

O godzinie 9:00 ruszyła matura z rozszerzonej historii. Do egzaminu pisemnego z historii przystąpiło w tym roku ponad 20 tysięcy uczniów ostatnich klas liceów i techników!

Więcej statystyk: Matura 2022. Ilu uczniów pisze egzamin z historii rozszerzonej?

8:45 Historia na maturze 2022. Ważne informacje

Matura 2022 z historii rozszerzonej rozpoczyna się we wtorek, 17 maja o godz. 9:00. Dokładnie o tej godzinie zostaną otwarte arkusze CKE z zadaniami z historii. Jednak na ich publikację będzie trzeba poczekać.

Więcej szczegółów: Matura 2022 z historii na poziomie rozszerzonym. Kiedy będą arkusze CKE?

8:05 Arkusze maturalne z historii. Gdzie szukać?

Matura 2022 z historii rozszerzonej wzbudza emocje. Arkuszy CKE nie zobaczymy przed godziną 9:00, ale warto przejrzeć te z poprzednich lat i wykonać ostatnią powtórkę. Zebraliśmy dla was ważne informacje, które mogą okazać się przydatnymi.

Czytaj tutaj: Matura 2022: historia rozszerzona. Arkusze CKE, odpowiedzi. Matura 2022 historia, poziom rozszerzony [17.05.2022]

7:30 Gigantyczne emocje przed maturą z historii 

Wyruszam na bój śmiertelny - napisał jeden z maturzystów. - Napisanie tego wypracowania to będzie stworzenie nowej historii - dodaje inny zdający.

Czytaj więcej: Historia rozszerzona spędza sen z powiek maturzystów. "Wyruszam na bój śmiertelny"

7:00 Matura 2022 z historii rozszerzonej już za dwie godziny

Do rozszerzonej historii zostało 120 minut. Przypominamy, że kilka godzin później przekażemy wam arkusze CKE. Zbieramy też wasze komentarze i analizujemy kontrowersje.

17.05.2022,

godz. 6:19 Matura 2022, historia. Są przecieki?

Uczniowie, którzy podczas matury 2022 zdecydowali się zdawać egzamin z historii już dziś (wtorek, 17.05.2022) punktualnie o godzinie 9:00 otrzymają arkusze CKE. Maturzyści zachodzą w głowę, czy do sieci trafiły arkusze CKE. Wielu z nich szuka przecieków.

23:00 Kończymy na dziś

Maturzyści, kończymy naszą relację z matury z historii na poziomie rozszerzonym na dziś, ale wracamy do was już jutro od samego rana! 

22:30 Nastroje maturzystów przed egzaminem

21:40 Matura 2022 historia rozszerzona. Tutaj znajdziesz arkusze CKE

Tuż po egzaminie maturalnym z historii na naszej stronie se.pl  pojawią się arkusze CKE i sugerowanie odpowiedzi z historii na poziomie rozszerzonym. W tym materiale zostaną opublikowane arkusze CKE: Matura 2022 historia rozszerzona. Arkusze CKE i sugerowane odpowiedzi

21:00 Przeciekły arkusze CKE z historii?

Maturzyści na Twitterze piszą o przeciekach z historii na poziomie rozszerzonym.

20:35 Postrach matury z historii? Wypracowanie!

Maturzyści przed egzaminem z historii obawiają się o temat wypracowania. 

20:00 Maturzyści przygotowują się na egzamin z historii

Maturzyści tuż przed egzaminem maturalnym z historii na poziomie rozszerzonym dzielą się na Twitterze, na jakim etapie powtórek są w danym momencie. 

19:30 Co warto powtórzyć przed egzaminem z historii?

Do egzaminu pozostało już tylko kilkanaście godzin. Co będzie na maturze z historii? Co warto powtórzyć? Na podstawie analizy arkuszy CKE z historii z poprzednich lat podajemy pewniaki! Szczegóły: Matura 2022. Co będzie na maturze z historii rozszerzonej? Co warto powtórzyć?

18:20 Kiedy wyniki matur?

Kiedy wyniki matur? Na te informacje czeka blisko 300 tys. osób! Kiedy maturzyści dowiedzą się, czy zdali egzaminy? Szczegóły: Matura 2022: Kiedy wyniki? Gdzie sprawdzić wyniki matury?

17:40 Maturzyści panikują przed egzaminem z historii

Co o egzaminie mówią maturzyści, którzy zdecydowali się na "rozszerzenie" z historii? Część z nich zaczęła już... żałować! Analizujemy komentarze przed rozszerzonym egzaminem z historii. Więcej: Matura 2022: historia rozszerzona. Maturzyści: "idę się rano podpisać i wyjść"

17:00 QUIZ przed maturą 2022 z historii

Matura 2022 z historii na poziomie rozszerzonym to prawdziwe wyzwanie dla maturzystów. Tuż przed egzaminem polecamy wam do rozwiązania quiz maturalny. 

Aby przejść do quizu kliknij tutaj: QUIZ przed maturą 2022 z historii. Sprawdź, czy zdasz! To jeden z najtrudniejszych egzaminów. Więcej niż 5/10 to już sukces!

16:20 Matura z historii na poziomie rozszerzonym już jutro! 

Już we wtorek, 17 maja 2022 o godz. 9.00 maturzyści, którzy wybrali rozszerzoną historię jako przedmiot dodatkowy, otworzą arkusze CKE! Jakie znajdą się tam zadania? To pytanie nurtuje dziś chyba każdego maturzystę, który jutro przystępuje do egzaminu! 

Sonda
Czy wierzysz przeciekom maturalnym?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE