Matura 2022: Historia rozszerzona spędza sen z powiek maturzystów. "Wyruszam na bój śmiertelny"

2022-05-17 14:00
matura, egzamin maturalny
Autor: Katarzyna Zaremba/SUPER EXPRESS (2) matura, egzamin maturalny

Matura 2022. Wtorek, 17 maja to kolejny dzień zmagań maturzystów z zadaniami maturalnymi. O godzinie 9:00 uczniowie rozpoczną pisanie egzaminu z historii na poziomie rozszerzonym. W mediach społecznościowych pojawiają się tysiące komentarzy, w których uczniowie ostatnich klas szkół średnich wyrażają m.in. swoje obawy przed egzaminem z historii. Jakie zadania znajdą się w arkuszach CKE? Czy maturzyści poradzą sobie z wyzwaniem? Przekonamy się już niebawem.

Matura 2022 z historii na poziomie rozszerzonym. 17 maja 2022 r. o godz. 9:00 uczniowie otrzymają arkusze egzaminacyjne CKE z pytaniami i zadaniami z historii. Na rozwiązanie zadań maturzyści będą mieli 3 godziny (180 minut). Śledźcie relację z matury 2022 na SE.pl. O godz. 14:00 opublikujemy arkusze CKE i sugerowane odpowiedzi dla maturzystów.

Nastroje i obawy przed maturą z historii

Nastroje przed egzaminem maturalnym z historii na poziomie rozszerzonym są różne. Niektórzy uczniowie podchodzą do egzaminu ze spokojem, inni wręcz wpadają w panikę. Widać to w mediach społecznościowych, gdzie pojawiają się setki wpisów.

  • "Idę tam już ostatni raz nareszcie"
  • "Dzisiaj moja ostatnia matura, dajcie mi siłę"
  • "Napisanie tego wypracowania to będzie stworzenie nowej historii"
  • "Żeby był temat wypracowania z I WŚ lub czasów reformacji / kontreformacji"
  • "Wyruszam na bój śmiertelny"

- czytamy m.in. na Twitterze.

Czy na maturze z historii będzie reformacja czy I wojna światowa - jak wskazał jeden z uczniów? Przekonamy się już za kilka godzin. Tymczasem, w ramach ostatniej powtórki, warto zajrzeć w arkusze maturalne historii rozszerzonej z 2021 roku. Znajdziecie je w poniższej galerii. A aturzystom życzymy powodzenia!

Czytaj też: Matura 2023. Uczniowie będą załamani? Minister Czarnek chce obowiązkowej matematyki. Co jeszcze się zmieni?

Sonda
Czy interesujesz się historią?
Przywódca mariawitów napisał list do Hitlera. Historia z Koprem
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE