Matura 2022 historia rozszerzona. Arkusze CKE i sugerowane odpowiedzi

2022-05-17 14:49
Zaczęły się Matury 2022
Autor: Patrycja Nowicka W tym roku na Warmii i Mazurach do egzaminu dojrzałości przystąpiło ponad 10 tysięcy osób.

Matura 2022 historia rozszerzona. Egzamin z historii odbył się 17 maja o 9.00. publikujemy arkusze CKE i sugerowanie odpowiedzi z historii na poziomie rozszerzonym. W tym materiale znajdziecie arkusze CKE. Co było na maturze z historii, jakie pytania otrzymali maturzyści, jakie zagadnienia znalazły się na arkuszu? Matura z historii 17.05.2022 - arkusze CKE i sugerowanie odpowiedzi. Sprawdź na se.pl.

Arkusze CKE z historii na poziomie rozszerzonym opublikujemy tuż po egzaminie. Znajdą się tam również sugerowane odpowiedzi do wybranych pytań.

Aby przejść do galerii zdjęć, kliknij zdjęcie poniżej. 

Matura 2022 z historii rozszerzonej. Arkusze CKE i sugerowane odpowiedzi [17.05.2022]

Matura z historii na poziomie rozszerzonym odbyła się 17 maja o godz. 9.00. To kolejny z serii egzaminów z przedmiotów dodatkowych. W tym materiale publikujemy arkusze CKE i sugerowane odpowiedzi. Matura 2022 z historii składa się z około 30 zadań, które należy rozwiązać w ciągu 180 minut (3 godziny). Na absolwentów szkół średnich będą czekały m.in. zadania z mapami, tekstami źródłowymi i zdjęciami. Do zdobycia będzie 50 punktów. Matura z historii będzie jedną z ostatnich w całym cyklu maturalnym.

Czytaj również: Matura 2022: Kiedy wyniki? Gdzie sprawdzić wyniki matury?

Matura 2022 historia. Arkusze CKE i sugerowane odpowiedzi znajdziesz tutaj

Wkrótce po egzaminie opublikujemy arkusze CKE i sugerowane odpowiedzi. Będą one opublikowane w tym materiale. Oprócz bacznego obserwowania, kiedy pojawią się arkusze i odpowiedzi z historii, polecamy Wam śledzenie naszej relacji z matury 2022 z historii na żywo. Tam najnowsze doniesienia dotyczące egzaminu, pierwsze komentarze i reakcje, informacje o przeciekach i o tym, co było na maturze z historii.

Czytaj koniecznie: Matura 2023 będzie trudniejsza! Czarnek podjął decyzję. Co się zmieni?

Maturzyści zmagali się z egzaminem z matematyki
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE