Matura 2022. Ilu uczniów pisze egzamin z historii rozszerzonej?

2022-05-17 14:00
Matura, egzamin maturalny
Autor: SHUTTERSTOCK

Matura 2022 z historii na poziomie rozszerzonym to jeden z egzaminów nieobowiązkowych. Chęć napisania matury z historii rozszerzonej deklarują sami uczniowie. Ilu uczniów przystąpiło do egzaminu 17 maja 2022 r. o godz. 9:00? Jak duże jest zainteresowanie historią wśród maturzystów w Polsce? Okazuje się, że dość spore, mimo, iż jest to jeden z trudniejszych przedmiotów, na który narzeka bardzo wielu uczniów.

Matura 2022 powoli dobiega końca. Uczniowie szkół średnich zdają obecnie egzaminy z przedmiotów do wyboru. Jednym z nich jest matura z historii na poziomie rozszerzonym. O godz. 9:00 uczniowie otrzymali arkusze CKE i przez kolejne 3 godziny będą rozwiązywać zadania i odpowiadać na pytania z zakresu materiału szkół średnich.

Czytaj też: Matura 2022 z historii rozszerzonej. Są przecieki arkuszy CKE?

O ile historia jest uważana za jeden z trudniejszych przedmiotów, zainteresowanie nim na maturze wcale nie jest małe. Do egzaminu pisemnego z historii przystąpiło w tym roku ponad 20 tysięcy uczniów ostatnich klas liceów i techników. To ponad 7 procent ogółu tegorocznych maturzystów. Historia znalazła się na 7. miejscu na liście egzaminów dodatkowych podczas matury 2022. Najczęściej wybieranym przedmiotem był język angielski.

Matura 2022 z historii na poziomie rozszerzonym jest egzaminem nieobowiązkowym. To uczniowie decydują czy chcą do niego przystąpić. W tym roku maturzyści musieli przystąpić do trzech obowiązkowych pisemnych egzaminów na poziomie podstawowym. Były to egzaminy z języka polskiego, matematyki i języka obcego nowożytnego.

Czytaj też: Matura 2022 z historii na poziomie rozszerzonym. Kiedy będą arkusze CKE?

Ważne daty w historii Polski. Znasz je wszystkie? Sprawdź się! [QUIZ]

Pytanie 1 z 10
W którym roku był Chrzest Polski?
Czy marszałek Śmigły-Rydz był zdrajcą i tchórzem? | Historia z Koprem
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE