Matura 2022 z historii na poziomie rozszerzonym. Kiedy będą arkusze CKE?

2022-05-17 14:00
matura, egzamin maturalny
Autor: Katarzyna Zaremba/SUPER EXPRESS (2) matura, egzamin maturalny

Matura 2022 z historii rozszerzonej rozpoczyna się we wtorek, 17 maja o godz. 9:00. Dokładnie o tej godzinie zostaną otwarte arkusze CKE z zadaniami z historii. Jednak na ich publikację będzie trzeba poczekać. Nie będą one udostępnione publicznie przed zakończeniem egzaminu, jednak będzie można się z nimi zapoznać. Kiedy arkusze CKE zostaną opublikowane? Gdzie będzie można znaleźć arkusze egzaminacyjne z matury 2022?

Matura 2022 z historii na poziomie rozszerzonym to jeden z ważniejszych egzaminów. We wtorek, 17 maja uczniowie ostatnich klas szkół średnich wykażą się swoją wiedzą z historii. O godz. 9:00 otrzymają arkusze CKE z zadaniami i pytaniami z zakresu historii na poziomie rozszerzonym. Na napisanie egzaminu maturzyści będą mieli 180 minut. Oznacza to, że egzamin zakończy się o godz. 12:00. Kiedy będzie można zobaczyć arkusze CKE?

Czytaj też: Matura 2022 z historii rozszerzonej. Są przecieki arkuszy CKE?

Kiedy będą arkusze CKE z historii?

Arkusze Centralnej Komisji Egzaminacyjnej to jeden z najbardziej poszukiwanych i pożądanych dokumentów podczas matur. Po napisaniu egzaminu, uczniowie analizują zadania i sprawdzają czy ich odpowiedzi były poprawne. Arkusze Centralnej Komisji Egzaminacyjnej są publikowane jeszcze tego samego dnia o godz. 14:00. Oznacza to, że arkusze CKE z historii na poziomie rozszerzonym znajdziemy już we wtorek, 17 maja po południu.

Gdzie szukać arkuszy CKE? Dokument jest publikowany na stronie internetowej Centralnej Komisji Egzaminacyjnej, jednak na SE.pl znajdziecie nie tylko sam arkusz, ale także sugerowane odpowiedzi, dzięki czemu maturzyści będą mogli sprawdzić czy udzielili prawidłowych odpowiedzi na pytania. Śledźcie na bieżąco relację na żywo z matury 2022 i artykuły na SE.pl, gdzie o godzinie 14:00 zostaną opublikowane kompletne arkusze CKE i sugerowane odpowiedzi z historii na poziomie rozszerzonym.

Czytaj też: Matura 2023. Uczniowie będą załamani? Minister Czarnek chce obowiązkowej matematyki. Co jeszcze się zmieni?

QUIZ. Banalny test wiedzy o historii Polski. Nawet dzieci powinny znać odpowiedzi

Pytanie 1 z 10
Na który rok datuje się Chrzest Polski?
Matura dla uchodźców z Ukrainy
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE