Matury 2

i

Autor: KATARZYNA ZAREMBA/SUPER EXPRESS Matura 2022

Matura 2022: Ostre słowa maturzysty! "Drogie CKE...". Chodzi o maturę z chemii

2022-05-17 14:01

Matura 2022 wywołuje u zdających wielkie emocje. Są one obecne zarówno przed egzaminem, jak i po nim. Ci, którzy zdawali maturę z chemii na poziomie rozszerzonym są wściekli! Nie tak wyobrażali sobie zadania na arkuszu. Jeden z maturzystów dał upust swoim emocjom na Twitterze! Skierował swój wpis w stronę Centralnej Komisji Egzaminacyjnej. Nie zabrakło ostrych słów.

Matura z chemii na poziomie rozszerzonym odbyła się w poniedziałek, 16 maja o godz. 9.00 rano. Do egzaminu przystąpiło 34 tys. osób, z czego 24 tys. stanowiło tegorocznych absolwentów szkół średnich. Egzamin składał się z 34 zadań, a maturzyści mieli dokładnie 180 minut na rozwiązanie ich wszystkich. Po egzaminie pojawiły się pierwsze komentarze na Twitterze. Zdający byli naprawdę wściekli.

Czytaj więcej: Matura 2022. Chemia rozszerzona. Pierwsze komentarze szokują! "Wyszłam po 35 minutach"

Matura 2022 z chemii. Internauta wściekły! Zwrócił się do CKE

Jeden z maturzystów na swoim profilu na Twitterze nie przebierał w słowach. Użytkownik dumblero napisał: Drogie CKE, Jak mam zrobić 60 zadań w 2,5 godziny w ogromnym stresie gdzie ledwo pamiętam swój pesel? Szczerze z arkuszem z chemii was poj**ło. W domu pisze na 100% a tu będę mieć ledwo 70 bo macie jakieś swoje ch***we zasady. Nie pozdrawiam - czytamy we wpisie.

Maturzysta nie poprzestał na jednym wpisie. W kolejnych "tweetach" napisał, że matury nie sprawdzają wiedzy, ale to, jak uczniowie radzą sobie ze stresem. Dodał, że "matury z chemii i biologii dalej będą tak wyglądać to za niedługo zabraknie lekarzy w Polsce".

To na pewno Cię zainteresuje: Matura 2023 będzie trudniejsza! Czarnek podjął decyzję. Co się zmieni?

Sonda
Czy matura z chemii była trudna?
Maturzyści zmagali się z egzaminem z matematyki
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE