Matura 2022. "To co zapamiętałam, to...". Pierwsze komentarze po maturze z historii rozszerzonej

2022-05-17 14:01
Matura, egzamin maturalny
Autor: SHUTTERSTOCK Matura, egzamin maturalny

Matura 2022 z historii rozszerzonej wciąż trwa. We wtorek, 17 maja o godzinie 9:00 tegoroczni maturzyści przystąpili do kolejnego egzaminu nieobowiązkowego, czyli historii na poziomie rozszerzonym. Po godzinie 10:00 pierwsi uczniowie zaczęli opuszczać sale egzaminacyjne. Jakie są pierwsze komentarze i wrażenia po maturze z historii rozszerzonej? Sprawdźcie na SE.pl!

Matura 2022 budzi wiele emocji wśród uczniów, którzy aktywnie komentują w sieci przebieg egzaminu dojrzałości. We wtorek, krótko po godz. 10:00 pojawiły się pierwsze komentarze maturzystów, którzy opuścili sale egzaminacyjne:

  • "Ja już wyszłam z historii"
  • "To co zapamiętałam to dużo karykatur, porównanie dwóch rzeźb Dawida i ich style, w pierwszym zadaniu były dwa banknoty i trzeba było napisać jakie cywilizacje przedstawiają i cechy charakterystyczne"
  • "Historia tak mi się spodobała ze będę pisać za rok"
  • "Jeśli ktoś pamięta zadania to piszcie co było"
  • "Ale lanie wody"

- czytamy m.in. na Twitterze.

Z każdą kolejną godziną, gdy kolejni uczniowie będą kończyć pisanie matury, komentarzy będzie coraz więcej. Śledźcie na bieżąco relację na żywo z matury 2022, gdzie znajdziecie bieżące informacje dotyczące egzaminu dojrzałości. O godz. 14:00 opublikujemy również arkusze CKE z historii rozszerzonej wraz z sugerowanymi odpowiedziami.

Czytaj też: Matura 2022 z historii rozszerzonej. "Ja idąc na maturę z historii...". Te wpisy maturzystów to złoto! Hity Twittera

QUIZ. Banalny test wiedzy o historii Polski. Nawet dzieci powinny znać odpowiedzi

Pytanie 1 z 10
Na który rok datuje się Chrzest Polski?
Historyczny szyld na szczecińskiej kamienicy zyskał nowe życie
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE