Matura 2022: Arkusz CKE z języka włoskiego na poziomie rozszerzonym

2022-05-16 18:54
Matura 2022: Arkusze CKE z języka włoskiego na poziomie rozszerzonym
Autor: CKE Matura 2022: Arkusze CKE z języka włoskiego na poziomie rozszerzonym

Matura 2022. W poniedziałek (16 maja) maturzyści będą pisać egzamin z języka włoskiego (poziom rozszerzony). Pisemny test rozpocznie się o godz. 14. W tym artykule znajdziesz arkusze CKE z egzaminu z j. włoskiego na poziomie rozszerzonym. Opublikujemy je zaraz po tym, gdy udostępni je Centralna Komisja Egzaminacyjna.

Trwa maturalny maraton. Tegoroczna matura rozpoczęła się 4 maja od egzaminu z języka polskiego. Za maturzystami są już obowiązkowe testy z matematyki i języka obcego. W poniedziałek (16 maja) pisemny egzamin z j. włoskiego na poziomie rozszerzonym. Rozpocznie się on o godz. 14. Matura przede wszystkim zastępuje egzamin wstępny do szkół wyższych, które wykorzystują wyniki egzaminu ‎maturalnego z danego przedmiotu lub przedmiotów – głównie na poziomie ‎rozszerzonym – jako kryteria w procesie rekrutacji. CKE przypomina, że w 2022 r. nie ma obowiązku przystąpienia do części ustnej egzaminu z języka obcego (a w przypadku absolwentów szkół lub oddziałów z językiem nauczania mniejszości narodowej – również z tego języka).  

W tym artykule znajdziesz arkusze CKE z tegorocznego egzaminu z języka włoskiego (poziom rozszerzony). Znajdują się one w galerii poniżej.

Matura 2022: Arkusze CKE z języka włoskiego na poziomie rozszerzonym

Aby przejść do arkusza, kliknij w zdjęcie poniżej: 

Mozzarella - co warto wiedzieć o tym włoskim serze, który podbił świat?
Sonda
Czy matura 2022 z angielskiego była trudna?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE