Matura 2022. Historia na poziomie rozszerzonym. Co było na egzaminie z historii?

2022-05-17 14:00
Matura, egzamin maturalny
Autor: SHUTTERSTOCK Matura, egzamin maturalny

Matura 2022 z historii na poziomie rozszerzonym rozpoczęła się równo o godzinie 9:00. We wtorek, 17 maja uczniowie ostatnich klas szkół średnich przystąpili do jednego z egzaminów nieobowiązkowych i jednego z ostatnich podczas tegorocznych matur. Co było na egzaminie z historii na poziomie rozszerzonym? Jakie pytania znalazły się w arkuszu Centralnej Komisji Egzaminacyjnej?

Matura 2022 z historii rozszerzonej stała się faktem. Równo o godz. 9:00 uczniowie zaczęli rozwiązywać zadania z arkuszy CKE. Od samego początku egzaminu pojawiają się pytania "co było na maturze z historii?". Wiele osób zastanawia się, jakie pytania znalazły się w arkuszach CKE.

Czytaj też: Matura 2022 z historii rozszerzonej. Są przecieki arkuszy CKE?

Pełną treść arkuszy CKE z historii rozszerzonej poznamy już we wtorek, 17 maja po południu. Opublikujemy je na SE.pl o godz. 14:00. Podamy również sugerowane odpowiedzi na zadane pytania. Tymczasem możemy bazować jedynie na relacjach maturzystów w mediach społecznościowych. Te prawdopodobnie pojawią się już po godzinie 10:00, gdy pierwsi uczniowie opuszczą sale egzaminacyjne. Będziemy Was o tym na bieżąco informować w relacji na żywo z matury 2022.

Matura 2022 z historii na poziomie rozszerzonym jest egzaminem nieobowiązkowym. Decyzję o jego zdawaniu podejmują sami uczniowie. W tym roku przystąpiło do niego ponad 20 tysięcy tegorocznych absolwentów szkół średnich. Podczas matury 2022 uczniowie musieli przystąpić do trzech obowiązkowych pisemnych egzaminów na poziomie podstawowym. Były to egzaminy z języka polskiego, matematyki i języka obcego nowożytnego.

Czytaj też: Matura 2022. Co będzie na maturze z historii rozszerzonej? Co warto powtórzyć?

Ważne daty w historii Polski. Znasz je wszystkie? Sprawdź się! [QUIZ]

Pytanie 1 z 10
W którym roku był Chrzest Polski?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE