Matura 2021. Dyrektor CKE zdradził, jak ma wyglądać

Matura, egzamin, test
Autor: Pixabay Jak będą wyglądać matury 2021. Dyrektor CKE zdradził szczegóły.

Matura 2021. Jak mają wyglądać egzaminy maturalne w tym roku? Tegoroczne matury będą kolejnymi, przeprowadzanymi w czasie pandemii koronawirusa w Polsce. Marcin Smolik, dyrektor Centralnej Komisji Egzaminacyjnej zdradził, jak będzie wyglądać matura 2021 pod względem przestrzegania reżimu sanitarnego i zasad bezpieczeństwa. Sprawdź szczegóły!

Matura 2021 zbliża się wielkimi krokami. Egzamin maturalny 2021 rozpocznie się 4 maja. Uczniów powoli dopada stres, gdyż to jeden z najważniejszych egzaminów w ich życiu. Życie maturzystów uprzykrza pandemia koronawirusa. Istniało nawet ryzyko przełożenia matur, tak jak to miało miejsce w ubiegłym roku. Minister edukacji rozwiązał wątpliwości. - Nie ma najmniejszych powodów, żeby przesuwać matury, ruszają 4 maja - zaznaczył minister Przemysław Czarnek.

Matura 2021 w czasach pandemii koronawirusa będzie się odbywała w reżimie sanitarnym. Centralna Komisja Egzaminacyjna opublikowała wytyczne, które mają być stosowane przez wszystkie podmioty, organizujące matury. Wietrzenie sal, otwarte drzwi (tak, żeby uczniowie nie musieli dotykać klamek), brak wody i posiłków, zapewnianych przez szkołę.

Marcin Smolik, dyrektor Centralnej Komisji Egzaminacyjnej, zdradził w rozmowie w RMF FM, szczegóły matury 2021. Zdający egzaminy maturalne, nie będą mieć mierzonej temperatury przed wejściem na salę. Uczniowie nie będą też mieć wykonywanych testów na obecność COVID-19 przed maturami, specjalnie na potrzeby egzaminów.

Maturzyści podczas pisania egzaminów, mogą mieć zdjętą maseczkę. - Jeśli komuś jest wygodniej pisać bez maseczki, może ją zdjąć - powiedział w wywiadzie Smolik.

PRZECZYTAJ TAKŻE: Matura 2021 będzie łatwiejsza. Okrojony zakres materiału. Co będzie na maturze 2021?

Express Biedrzyckiej - Robert Biedroń: Czarnek to Rydzyk w garniturze

Matura 2021. CZYTAJ WIĘCEJ:

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE