Narkotyki w pudełkach po lekach, a w bagażniku nielegalna AMUNICJA! [ZDJĘCIA]

2019-11-13 8:18

Policjanci z Piotrkowa Trybunalskiego zatrzymali czterech mężczyzn podejrzanych o narkotykowy proceder. Jeden z aresztowanych usłyszał zarzut handlu, w tym także osobom małoletnim i nielegalnego posiadania amunicji. Podczas przeszukania auta, znaleziono bowiem u 20-latka kilkanaście sztuk nielegalnej amunicji do długiej broni. Łącznie zarzuty usłyszało trzech dilerów, a kolejna osoba została objęta policyjnym dozorem.

7 listopada na terenie Moszczenicy policjanci zatrzymali do kontroli osobową hondę. W samochodzie siedziało dwóch mężczyzn. Uwagę mundurowych zwróciły pudełka z lekami trzymane w rękach pasażera. Kontrola wykazała, że w środku jest 15 torebek foliowych.

- Wstępne badanie testerem narkotykowym potwierdziło, że są to substancje odurzające, susz roślinny okazał się marihuaną, a w 13 pozostałych torebkach był mephedron. Kierowca także miał przy sobie torebkę z mephedronem. Przeszukując samochód, w bagażniku policjanci natknęli się na 15 sztuk amunicji do długiej broni – informuje Komenda Miejska Policji w Piotrkowie Trybunalskim.

Policjanci zatrzymali obu mężczyzn, 20- i 26-latka. Jeszcze tego samego mundurowi przeszukali mieszkania obu zatrzymanych i tam również znaleźli zabronione substancje.

- Zebrany materiał dowodowy pozwolił postawić 20-letniemu mieszkańcowi powiatu piotrkowskiego zarzut handlu środkami odurzającymi, w tym także osobom małoletnim, co zagrożone jest karą do 15 lat pozbawienia wolności. Usłyszał też zarzut nielegalnego posiadania amunicji. Przestępstwo to zagrożone jest karą do 8 lat pozbawienia wolności – dodają policjanci z KMP w Piotrkowie.

Sąd zdecydował o trzymiesięcznym areszcie dla 20-latka. Taki sam wymiar środka zapobiegawczego orzeczono wobec 26-latka, on z kolei usłyszał zarzut posiadania znacznej ilości środków odurzających i i zarzut przygotowywania do uczestnictwa w obrocie tymi środkami, za co grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.

Na tym jednak sprawa się nie zakończyła, bo śledczy sprawdzali kolejne wątki tej sprawy. Dwa dni później, 9 listopada zapukali do jednego z mieszkań w gminie Gorzkowice. Ustalenia, że mieszkający tam 23-letni mężczyzna posiada w domu narkotyki potwierdziły się. Na owocny wynik przeszukania nie trzeba było długo czekać.

- W segmencie i biurku policjanci znaleźli blisko 476 gramów suszu roślinnego w foliowych torebkach. Zabezpieczyli też wagę elektroniczną, która jak podejrzewali służyła do porcjowania środków narkotycznych. 23-latek trafił do policyjnej celi. Już następnego dnia usłyszał zarzut z ustawy przeciwko narkomanii, a sąd na wniosek prokuratora zastosował wobec niego trzymiesięczny areszt tymczasowy. Teraz grozi mu kara nawet do 12 lat więzienia – informują służby prasowe KMP.

Policjanci wytypowali i ustalili też 19-latka, który udzielał środków odurzających małoletniej. Mężczyzna został objęty policyjnym dozorem.

Piotrkowscy policjanci łącznie w tej sprawie zabezpieczyli blisko 503 gramy marihuany i 32 gramy mephedronu.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE