Nie żyje twórca znanych seriali "Rodzina Leśniewskich" i "Janka"

2022-01-04 16:31
Nie żyje twórca słynnego serialu z Bąblami
Autor: IMDb

Nie żyje Janusz Łęski. Pochodzący z Radomska uznany reżyser filmów i seriali zmarł w wieku 91 lat. Był twórcą wielu znanych produkcji takich jak m.in. "Rodzina Leśniewskich" (1978), "Janka" i "Urwisy z Doliny Młynów".

O śmierci Janusza Łęskiego poinformowano na fanpage'u Film Polski. Zmarł 1 stycznia 2022 r. w wieku 91 lat w Radomsku, swoim rodzinnym mieście. Łęski był reżyserem i scenarzystą filmowym, który zasłynął jako twórca popularnych filmów oraz seriali dla dzieci i młodzieży. Jedną z bardziej znanych produkcji była "Rodzina Leśniewskiech" (1978). Reżyserował także m.in. filmy "Na przełaj", "Sobie król", "Na tropach Bartka" czy seriale: "Urwisy z Doliny Młynów", "Przygrywka" czy też "Janka".

ZOBACZ TEŻ: Nie żyje Krzysztof Wieczorek. Studenci nie mogą uwierzyć: "Ta wiadomość jest potworna..."

Pożegnanie zmarłego Krzysztofa Kiersznowskiego z Barwami szczęścia. To były ostatnie sceny Stefana Górki w serialu

Janusz Łęski w 1956 roku ukończył studia na Wydziale Wyższej Szkoły Filmowej w Łodzi. Był wielokrotnie nagradzany, wśród prestiżowych nagród, jakie otrzymał była m.in. Nagroda Stowarzyszenia Filmowców Polskich czy Nagroda Prezesa Rady Ministrów za twórczość dla dzieci i młodzieży.

Sonda
Jak często oglądasz polskie filmy?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE