Nietrzeźwy dróżnik na przejeździe w Ignacowie

i

Autor: Policja /KWP Łódź

Mogło dojść do tragedii

"Świadek widział, jak ktoś podaje mu alkohol". Nietrzeźwy dróżnik trafił prosto do policyjnego aresztu

2022-08-10 8:09

Miał nadzorować obsługiwany przejazd, zamykać i otwierać zapory oraz uruchamiać sygnalizację świetlną. Tymczasem świadek zauważył, jak ktoś podaje mu przez okno alkohol. Nietrzeźwy dróżnik, prosto ze strzeżonego przejazdu w Ignacowie trafił do policyjnego aresztu. Wkrótce usłyszy zarzuty.

Jak podaje policja, w miniony poniedziałek (8 sierpnia) po godzinie 14:00 do piotrkowskiej jednostki, wpłynęło zgłoszenie, że dróżnik na strzeżonym przejeździe w Ignacowie, gminie Rozprza może być nietrzeźwy. "Zgłoszenie wpłynęło po tym, jak świadek zauważył, że dróżnikowi ktoś przez okno podaje alkohol" - opisuje Komenda Wojewódzka Policji w Łodzi.

Policjanci od razu pojechali na miejsce, gdzie zastali dróżnika. Po sprawdzeniu stanu trzeźwości okazało się, że ma on ponad 0,5 promila alkoholu w organizmie.

PRZECZYTAJ TEŻ: Nocny wypadek między Łodzią a Rawą Mazowiecką. Nie żyje dwoje ludzi. Co się stało?

"Mężczyzna miał nadzorować obsługiwany przejazd, zamykać i otwierać zapory oraz uruchamiać sygnalizację świetlną. Policjanci od razu skontaktowali się z przełożonym mężczyzny, który wyznaczył osobę do zastąpienia 61-latka. Na czas przyjazdu zmiennika, rogatki przejazdu zostały zamknięte. Mieszkaniec Radomska został zatrzymany i trafił do policyjnej celi" - informuje policja.

Mężczyzna wkrótce odpowie za sprawowanie bezpieczeństwa ruchu pojazdów mechanicznych będąc w stanie nietrzeźwości. Przestępstwo to zagrożone jest karą do 5 lat więzienia.

ZOBACZ: Śmierć na drodze pod Sulejowem. Jedna z nastolatek walczy o życie [ZDJĘCIA]

Matka zginęła na pielgrzymce, syn się powiesił
Sonda
Czy taka kara jest wystarczająca?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE