Nietrzeźwy dróżnik na przejeździe w Ignacowie

i

Autor: Policja /KWP Łódź

Mogło dojść do tragedii

"Świadek widział, jak ktoś podaje mu alkohol". Nietrzeźwy dróżnik trafił prosto do policyjnego aresztu

2022-08-10 8:09

Miał nadzorować obsługiwany przejazd, zamykać i otwierać zapory oraz uruchamiać sygnalizację świetlną. Tymczasem świadek zauważył, jak ktoś podaje mu przez okno alkohol. Nietrzeźwy dróżnik, prosto ze strzeżonego przejazdu w Ignacowie trafił do policyjnego aresztu. Wkrótce usłyszy zarzuty.

Jak podaje policja, w miniony poniedziałek (8 sierpnia) po godzinie 14:00 do piotrkowskiej jednostki, wpłynęło zgłoszenie, że dróżnik na strzeżonym przejeździe w Ignacowie, gminie Rozprza może być nietrzeźwy. "Zgłoszenie wpłynęło po tym, jak świadek zauważył, że dróżnikowi ktoś przez okno podaje alkohol" - opisuje Komenda Wojewódzka Policji w Łodzi.

Policjanci od razu pojechali na miejsce, gdzie zastali dróżnika. Po sprawdzeniu stanu trzeźwości okazało się, że ma on ponad 0,5 promila alkoholu w organizmie.

PRZECZYTAJ TEŻ: Nocny wypadek między Łodzią a Rawą Mazowiecką. Nie żyje dwoje ludzi. Co się stało?

"Mężczyzna miał nadzorować obsługiwany przejazd, zamykać i otwierać zapory oraz uruchamiać sygnalizację świetlną. Policjanci od razu skontaktowali się z przełożonym mężczyzny, który wyznaczył osobę do zastąpienia 61-latka. Na czas przyjazdu zmiennika, rogatki przejazdu zostały zamknięte. Mieszkaniec Radomska został zatrzymany i trafił do policyjnej celi" - informuje policja.

Mężczyzna wkrótce odpowie za sprawowanie bezpieczeństwa ruchu pojazdów mechanicznych będąc w stanie nietrzeźwości. Przestępstwo to zagrożone jest karą do 5 lat więzienia.

ZOBACZ: Śmierć na drodze pod Sulejowem. Jedna z nastolatek walczy o życie [ZDJĘCIA]

Matka zginęła na pielgrzymce, syn się powiesił
Sonda
Czy taka kara jest wystarczająca?

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki