Nowa siedziba MOPS już prawie gotowa! Kiedy PRZEPROWADZKA? [ZDJĘCIA]

2020-01-15 15:56 mj-s

Wszystko wskazuje na to, że już w marcu Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej przeniesie się do nowej siedziby. Modernizacja budynku przy ul. Staszica, jest już na ukończeniu. W tej chwili w obiekcie prowadzone są prace wykończeniowe.

Wszystkie prace powinny zakończyć się do 28 lutego. Magistrat, który jest inwestorem planuje, aby przekazać budynek MOPS-owi na początku marca. Wtedy też miałaby ruszyć przeprowadzka placówki.

- Zakres prac jaki miasto przeprowadziło w budynku przy Staszica był spory. W pierwszej kolejności wymienione zostały okna, później remont przeszły podłogi i sanitariaty. W budynku zamontowano instalację wentylacyjną, na ścianach położono nowe listwy i kanały instalacji elektrycznej. We wszystkich pomieszczeniach biurowych położone zostały nowe tynki i gładzie, a ściany zostały pomalowane – informują miejscu urzędnicy.

Całkowicie przebudowany został parter, gdzie postawiono kilka przedzielonych ściankami kartonowo – gipsowymi boksów.

- Dzięki takiemu rozwiązaniu zapewnimy klientom Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej komfortowe warunki do przeprowadzania rozmówi i załatwiania – zdarza się, że bardzo osobistych i krępujących spraw – mówi Dariusz Matyśkiewicz, wiceprezydent Bełchatowa.

Co szalenie istotne nowa siedziba MOPS-u została wyposażona w podjazd i zewnętrzną windę, co niewątpliwie ułatwi zarówno osobom niepełnosprawnym, jak i rodzicom z wózkami korzystanie z usług placówki. Przy biurowcu znajdują się miejsca parkingowe, a obok przystanek, na którym zatrzymują się autobusy komunikacji miejskiej.

Modernizacja budynku będzie kosztować miasto blisko 1,9 mln zł.