Ogromny pożar na wysypisku śmieci w Woli Łaskiej. Z ogniem walczyło ponad 100 strażaków!

2021-06-16 8:13
Ogromny pożar na wysypisku śmieci w Woli Łaskiej. Z ogniem walczyło ponad 100 strażaków!
Autor: OSP KSRG Kolumna

Pożar na wysypisku śmieci w Woli Łaskiej wybuchł we wtorek (15.06.2021) po południu. Płonęła hałda składająca się głównie z odpadów z tworzyw sztucznych. Z ogniem walczyło ponad stu strażaków. Akcja dogaszania trwała wiele godzin. Na razie nie wiadomo, co było przyczyną pożaru na składowisku śmieci.

Pożar na składowisku odpadów tworzyw sztucznych w zakładzie utylizacji TWK-ZAG w Woli Łaskiej w powiecie łaskim wybuchł we wtorek około godz. 15.30. Jak podaje PAP, płonęły głównie zgromadzone na składowisku tworzywa sztuczne - polietylen i polipropylen. To m.in. folie oraz inne plastikowe elementy. W związku z tym pożar spowodował duże zadymienie, jednak zdaniem strażaków nie zagrażało ono bezpieczeństwu mieszkańców, ponieważ dym unosił się w kierunku lasu.

Arcywróg paneli słonecznych! Zniszczył całą farmę w Koninie Żagańskim

"Powierzchnia pożaru miała ponad 600 mkw. Płonęła hałda składająca się głównie z odpadów z tworzyw sztucznych. Z ogniem na miejscu walczyło 105 strażaków z 33 zastępów - poinformował rzecznik prasowy rzecznik wojewódzkiej straży pożarnej w Łodzi mł. bryg. Jędrzej Pawlak.

Dogaszanie pożaru trwało kilka godzin. Na szczęście nie było poszkodowanych.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE