Okoń: Pożar domu. Dwie osoby NIE ŻYJĄ! Dramat w gminie Galewice. Wybuchł gaz?!

2021-04-06 17:56 Marek Targoński
Straż Pożarna, zdjęcie poglądowe
Autor: Sebastian Wielechowski/Super Express Straż Pożarna, zdjęcie poglądowe

Dramatyczny wypadek w Łódzkiem. W miejscowości Okoń doszło do pożaru budynku mieszkalnego. Dwie osoby nie żyją, dwie kolejne są ranne! Dramat w gminie Galewice (woj. łódzkie). Do tragedii doszło we wtorkowe popołudnie. Co tam się stało? Początkowo media informowały o eksplozji gazu, strażacy jednak nie potwierdzali tych informacji. Czy w domu wybuchł gaz i to on spowodował pożar? Na miejscu pracują służby. Trwa ustalanie okoliczności tragedii.

Okoń w gminie Galewice (woj. łódzkie). To właśnie tu we wtorkowe popołudnie, po godz. 15.00, doszło do dramatycznego pożaru w budynku mieszkalnym. Nie żyją dwie starsze osoby. Dwie kolejne są ranne, zostały przetransportowane do szpitali.

Raport z anteny, 06.04, godz.10

Na miejscu tragedii we wtorkowe popołudnie pracowało kilkudziesięciu strażaków. Do pomocy rannym i zabezpieczenia miejsca wybuchu zabezpieczono też kilka zespołów ratowników medycznych, w tym dwa śmigłowce LPR. Teren wokół miejsca wybuchu zabezpiecza policja.

Ofiary śmiertelne pożaru to kobieta i mężczyzna w wieku ok. 70 lat – prawdopodobnie mieszkańcy budynku – podają lokalne media.

Strażacy dogaszają miejsce tragedii. Sytuacja – jak mówią – jest już opanowana. Z domu wyniesiono dwie butle z gazem, były całe. Być może rozszczelnieniu uległa instalacja gazowa i to spowodowało pożar – mówią. Początkowo media informowały o eksplozji i wybuchu gazu, ale ratownicy nie potwierdzali tych informacji. Doszło do pożaru, który okazał się tragiczny w skutkach. Jego przyczyny będą dopiero wyjaśniane.

W momencie dojazdu praktycznie cały budynek objęty był pożarem. W budynku znajdowały się cztery osoby. Niestety dwie poniosły śmierć. Kolejne dwie zostały przetransportowane śmigłowcem LPR do centrum leczenia oparzeń – mówi w rozmowie z Radiem ESKA Dariusz Górecki ze straży pożarnej w Wieruszowie. – Dokładne przyczyny będą ustalane – zapowiada.

Doszło do wybuchu gazu w domu jednorodzinnym, którego skutkiem był również pożar tego budynku – precyzuje mł. bryg. Jędrzej Pawlak z KW PSP w Łodzi w rozmowie z Radiem ESKA. Ranni zostali młoda kobieta i mężczyzna. – Stan poszkodowanego mężczyzny jest na tyle poważny, że został on przetransportowany śmigłowcem LPR do Siemianowic Śląskich. Stan rannej kobiety jest lepszy – dodaje strażak.

Komentarze
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE