Grają w hokeja... POD WODĄ! Chcesz zobaczyć niecodzienne rozgrywki? Przyjdź na pływalnię

2019-11-08 11:32 mj-s
Turniej hokeja pod wodą
Autor: facebook/Klub Hokeja Podwodnego Aquarius Bełchatów

Dwie drużyny, bramki, kijki, krążek i basen pełen wody - tyle wystarczy, aby zagrać w hokeja pod wodą, czyli w dyscyplinę, która dla wielu wciąż jest sporą ciekawostką. W najbliższą niedzielę, 10 listopada będzie można się jej przyjrzeć z bliska! Do Bełchatowa przyjadą bowiem najlepsze ekipy w kraju. Pływalnia w Sport Hotelu będzie bowiem areną Ogólnopolskiego Turnieju Hokeja Podwodnego "Aquattack 2019".

Jak podkreślają organizatorzy turnieju, na pewno nie zabraknie zaciętych pojedynków i widowiskowej rywalizacji, choć trzeba przyznać, że najwięcej będzie się działo... kilka metrów pod wodą!

- Każdy może przyjść i obejrzeć jak to wygląda. Wstęp na turniej jest wolny, a rywalizację będzie można oglądać z trybun obiektu - mówi Jacek Janus, prezes Klubu Hokeja Podwodnego Aquarius Bełchatów.

W turnieju Aquattack 2019 weźmie udział łącznie 12 drużyn z całego kraju. Rozgrywki ruszają o godzinie 8 rano i potrwają do popołudnia.

Hokej podwodny, to wciąż mocno niszowa dyscyplina sportu. Wzbudza zaskoczenie, ale kiedy przyjrzymy się rozgrywkom, to szybko można się zorientować, że to bardzo wymagająca rywalizacja. Doskonała kondycja fizyczna, wytrzymałość, refleks i szybkość, te cechy można z powodzeniem przypisać każdemu podwodnemu hokeiście.

Dyscyplina powstała lata temu, w 1954 roku i początkowo była alternatywną metodą treningu płetwonurków. Zimą, bez możliwości pływania w naturalnych zbiornikach właśnie w ten sposób utrzymywali oni formę poza sezonem. Szybko jednak hokej zyskał niezależną popularność. Najwięcej drużyn hokeja podwodnego gra w Wielkiej Brytanii, Kanadzie, Nowej Zelandii, Południowej Afryce, USA, Holandii i... właśnie w Polsce!