Piotrków Trybunalski: Komenda policji zdziesiątkowana przez koronawirusa! Do pracy ruszyli mundurowi z innych jednostek

2020-10-23 10:45 mj-s
Koronawirus w policji. 21 zakażonych w komendzie w Rawiczu
Autor: hak, archiwum

Komenda w Piotrkowie Trybunalskim zmaga się z trudnościami kadrowymi. Powodem jest koronawirus. Blisko pół setki mundurowych, z prawie trzystu funkcjonariuszy przebywa obecnie w kwarantannie. To przede wszystkim pracownicy wydziałów prewencji i drogówki. Piotrkowską policję wspierają jednostki z całego województwa.

Jak powiedziała nam asp. Izabel Gajewska, oficer prasowy KMP w Piotrkowie Trybunalskim, w tej chwili (23 października) w kwarantannie przebywa 49 policjantów, to przeważnie funkcjonariusze z wydziału drogówki i prewencji.

- 10 policjantów ma pozytywny wynik w kierunku koronawirusa, wszyscy przechodzą leczenie w izolacji domowej – powiedziała asp. Izabela Gajewska z KMP Piotrków Trybunalski.

Koronawirus zdziesiątkował także szeregi pracowników administracyjnych jednostki – 14 osób objętych jest kwarantanną, 2 z nich ma pozytywny wynik.

W piotrkowskiej komendzie służbę pełni 291 policjantów. Przy tak dużej absencji bieżącą działalność policji w Piotrkowie Trybunalskim wspierają mundurowi z Łódzkiego, przede wszystkim z sąsiednich powiatów. Gajewska wyraźnie jednak podkreśla, że:

- Nie ma potrzeb zamykania i reorganizacji pracy naszej jednostki. Ciągłość służby jest całkowicie zachowana.

CZYTAJ: Koronawirus w Polsce: Dramatyczna sytuacja w sanepidach: „Padamy na twarz. Mamy chrypy, bolą nas oczy”

Oficer prasowy dodaje, że kwarantanny policjantów i pracowników administracyjnych to efekt nie tylko tzw.: „pierwszego kontaktu”, wynikającego z pełnionej służby, ale także sytuacji rodzinnych. Chodzi na przykład o przypadki nałożenia procedury przez szkoły, do których uczęszczają dzieci pracowników komendy.

Sytuacja kadrowa jednostki jest bardzo dynamiczna i zmienia się z praktycznie z dnia na dzień. Już jutro z kwarantanny do służby wraca 6 policjantów.

Nocne protesty kobiet na ulicach Warszawy