Skakali ze spadochronem, splątały się linki, runęli na ziemię. Tragedia pod Piotrkowem Trybunalskim

i

Autor: Policja /KWP Łódź

Tragedia w Łódzkiem

Skakali ze spadochronem, splątały się linki, runęli na ziemię. Tragedia pod Piotrkowem Trybunalskim

2022-09-23 10:52

Tragiczny wypadek w miejscowości Longinówka k. Piotrkowa Trybunalskiego (woj. łódzkie) miał miejsce dziś (23.09.2022 r.) rano. Dwóch skoczków spadochronowych spadło z dużej wysokości, jeden z nich zginął na miejscu, stan drugiego jest ciężki. Szczegóły w materiale.

Longinówka. Wypadek spadochroniarzy pod Piotrkowem Trybunalskim (23.09)

Wypadek miał miejsce około godziny 9:00 rano w miejscowości Longinówka niedaleko lotniska w Piotrkowie Trybunalskim (woj. łódzkie). Jak podaje st. asp. Izabela Gajewska z piotrkowskiej policji, ze wstępnych ustaleń wynika, że tego dnia, podczas skoków, z samolotu wyskoczyło 9 skoczków. Dwóch skoczków z niewyjaśnionych na tę chwilę przyczyn spadło na pole. "W wyniku poniesionych obrażeń jeden z mężczyzn, pomimo przeprowadzonej reanimacji, poniósł śmierć na miejscu. Drugi mężczyzna został przetransportowany śmigłowcem LPR do szpitala w Łodzi, jego stan jest ciężki. Pozostali skoczkowie wylądowali szczęśliwie" - informuje Gajewska.

ZOBACZ TEŻ: Straszny wypadek pod Łowiczem. Ranna babcia i dwie małe wnuczki!

Z informacji PAP wynika, że według relacji świadków, podczas skoku miało dojść do splątania się spadochronów dwóch skoczków – Polaka i obywatela Rumunii. Wówczas obaj spadli z dużej wysokości na ziemię.

Policjanci pod nadzorem prokuratury oraz Komisji do Badań Wypadków Lotniczych na miejscu wykonują czynności, które pozwolą na ustalenie okoliczności tego zdarzenia.

CZYTAJ: Zatrzymali go koledzy po fachu, nie dali taryfy ulgowej. Policjant z łódzkiego zostanie wydalony ze służby

Odwrócił się w czasie jazdy i doprowadził do katastrofy. 48-latek przygnieciony przez ciągnik
Sonda
Odważysz się kiedyś skoczyć?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE