Piotrków Trybunalski. Matka z córką zatrzymane za uprawianie marihuany. Obie mogą trafić za kratki nawet na 3 lata

2021-06-14 18:16
Piotrków Trybunalski. Matka z córką zatrzymane za uprawianie marihuany. Obie mogą trafić za kratki nawet na 3 lata
Autor: Policja /BE

W ręce piotrkowskich kryminalnych trafiła 41-latka i jej 19-letnia córka. W ich mieszkaniu policjanci znaleźli środki odurzające i rośliny konopi. Usłyszały już zarzuty z ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii, a postanowieniem prokuratora starsza z kobiet została objęta policyjnym dozorem.

11 czerwca 2021 roku policjanci z wydziału kryminalnego piotrkowskiej komendy pojechali do jednego z mieszkań na terenie miasta, gdzie według wcześniejszych ustaleń 41-latka prawdopodobnie uprawiała konopie. Jej córka miała posiadać substancje zabronione. - Policjanci, przeszukując pomieszczenia znaleźli torebkę z suszem roślinnym, którego badanie testerem narkotykowym dało wynik pozytywny w kierunku marihuany. W jednym z pokoi ich uwagę zwrócił nietypowy kwietnik, a na nim pięć krzaków konopi indyjskich w donicach. 19-latka powiedziała, że zabezpieczony susz nie należy do niej i nic nie wie na temat donic z roślinami. Trafiła do policyjnej celi a jej los podzieliła 41-latka zatrzymana przez funkcjonariuszy tego samego dnia w miejscu pracy na terenie Wolborza. Kobieta twierdziła, że sadzonki roślin kupiła przez internet i pielęgnowała je na własny użytek - opisuje Dagmara Mościńska z biura prasowego Komendy Miejskiej Policji w Piotrkowie Trybunalskim.

Marihuana warta 4,5 mln złotych przemycona w transporcie kalafiorów!

Zebrany materiał dowodowy i policyjne ustalenia pozwoliły postawić kobietom zarzuty z ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Zgodnie z obowiązującymi przepisami, za posiadanie środków odurzających 19-latce grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności. Taki sam czas w więzieniu może spędzić 41-latka, która usłyszała zarzut uprawy krzaków konopi innych niż włókniste. Postanowieniem prokuratora 41-letnia piotrkowianka została objęta policyjnym dozorem.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE