Podróż "wężykiem" zakończył po zderzeniu z drzewkiem. Kierowca busa z solidnymi promilami!

2020-06-29 14:36 mj-s
Podróż wężykiem zakończył po zderzeniu z drzewkiem. Kierowca busa z solidnymi promilami!
Autor: mat. policji fot. poglądowe

Był tak pijany, że zjeżdżał z jednego pasa drogi na drugi jadąc „wężykiem”. Ostatecznie zatrzymał się na poboczu po „kolizji” z przydrożnym drzewkiem. Kierowca vw transportera został zatrzymany przez innego uczestnika ruchu i trafił w ręce policji. Kiedy mundurowi kazali dmuchnąć 37-latkowi okazało się, że wsiadł za kółko busa z blisko 4 promilami alkoholu w organizmie.

Do zdarzenia z udziałem kompletnie pijanego kierowcy doszło 28 czerwca, po godzinie 10.30. Do dyżurnego bełchatowskiej policji zadzwonił świadek, który poinformował o obywatelskim ujęciu nietrzeźwego kierowcy volkswagena transportera.

- Zdarzenie miało miejsce w Łękińsku, na ulicy Poprzecznej, na terenie gminy Kleszczów. Na miejscu świadek przekazał policjantom kluczyki od pojazdu, którym kierował pijany mężczyzna. Funkcjonariusze ustalili, że mieszkaniec powiatu bełchatowskiego jadąc swoim volvo na ulicy Poprzecznej w Łękińsku minął się z volkswagenem transporterem. Styl jazdy tym pojazdem jednoznacznie wskazywał, że kierowca jest po spożyciu alkoholu - informują policjanci z KPP w Bełchatowie.

Mężczyzna z vw jechał całą szerokością jezdni, ciągle zjeżdżając z jednego pasa ruchu na drugi. Zatrzymał się kiedy zjechał na pobocze, zaczepiając o przydrożne drzewko. Świadek natychmiast zareagował. Podszedł do kierowcy i widząc, że mężczyzna jest pijany zabrał mu kluczyki ze stacyjki i o wszystkim poinformował policję.

- Badanie pokazało, że 37-letni mieszkaniec Łękińska miał blisko 4 promile alkoholu w organizmie. Mężczyzna stracił prawo jazdy. Teraz za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowie przed sądem. Za jazdę pod wpływem alkoholu grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, utrata uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi i grzywna - podsumowuje oficer prasowy bełchatowskiej komendy.

Tak wygląda dezynfekcja po wyborach

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.