Pogryziona 18-latka nadal w stanie ciężkim. Gmina Łask ostrzega przed kolejną sforą psów! Dzieci już nie wracają same

i

Autor: Archiwum prywatne, Cezary Pecold/Super Express 18-letnia Weronika, którą w lesie pod Łaskiem pogryzły psy, nadal jest w stanie ciężkim. Przebywa w szpitalu WAM w Łodzi

Łask ostrzega przed kolejną sforą psów! Dzieci już nie wracają same. Pogryziona 18-latka nadal w ciężkim stanie

2022-06-06 14:41

18-letnia Weronika, którą w lesie pod Łaskiem pogryzły psy, nadal jest w stanie ciężkim. Do zdarzenia doszło 26 maja na trasie Kopyść-Mikołajówek, gdy dziewczyna szła na przystanek autobusowy asfaltową drogą, po obu stronach której rósł las. Zaatakowało ją wtedy ok. 10, być może więcej psów, a poszkodowana została znaleziona w rowie przez kierowcę busa.

Pogryziona 18-latka nadal w stanie ciężkim. Gmina Łask ostrzega przed kolejną sforą psów! Dzieci już nie wracają same

Poszkodowana w wyniku ataku sfory psów pod Łaskiem 18-latka nadal znajduje się w ciężkim stanie - informuje dzienniklodzki.pl. Dziewczyna przebywa w szpitalu WAM w Łodzi, którego lekarze mieli podjąć próbę wybudzenia jej ze śpiączki. Do zdarzenia doszło 26 maja, gdy Weronika wyszła z domu i udała się na znajdujący się 200-300 metrów dalej przystanek autobusowy, z którego miała jechać do Zduńskiej Woli, gdzie uczyła się w liceum. 18-latka szła asfaltową drogą na trasie Kopyść-Mikołajówek, prowadzącą przez las, gdy ok. godz. 11 miało ją zaatakować ok. 10 lub więcej psów. Po tym jak została dotkliwie pogryziona, w przydrożnym rowie znalazł ją przejeżdżający tamtędy kierowca busa i wezwał pomoc. Od tamtego czasu współpracujące z gminą Łask służby odłowiły 13 psów podejrzanych o atak, ale nadal nie wiadomo, czy te zwierzęta feralnego dnia faktycznie rzuciły się na dziewczynę. W piątek, 3 czerwca, samorząd opublikował zresztą komunikat o kolejnej grupie.

Dalsza część tekstu pod galerią.

- Uwaga na niebezpieczne psy! ⚠️🐕⚠️W Borszewicach Kościelnych zaobserwowano wolno przemieszczające się cztery agresywne psy. Trwa akcja służb mająca na celu ich schwytanie. Apelujemy do mieszkańców o zachowanie ostrożności. Będziemy informować o postępach w akcji - czytamy na profilu facebookowym Gminy Łask.

Czytaj też: Sfora psów ciężko raniła 18-letnią Weronikę. Wcześniej doszło do innych krwiożerczych ataków! [NOWE FAKTY]

Jak informuje Michał Janiszewski z Urzędu Miejskiego w Łasku, zwierzęta przybłąkały się z terenu gminy Zduńska Wola i zostały już odłowione, po czym trafiły do właściciela - nie wiadomo, jak doszło do tego, że swobodnie wędrowały pomiędzy terenem obu gmin. Tymczasem burmistrz Łasku Gabriel Szkudlarek zdecydował, informując o tym podległe placówki, by na terenie gminy dzieci nie przychodziły same do szkoły i nie wracały same do domu. Stosuje się do tego 14-letnia córka pani Moniki, która wstaje teraz godzinę wcześniej, by zdążyć na autobus, a po zakończeniu lekcji czeka kolejną godzinę, by odebrał ją ojciec.

Dalsza część tekstu pod wideo.

Nastolatkę rozszarpały psy

- Wcześniej wsiadała na rower. Ale ona się boi i ja też. Szklarnie mamy po drugiej strony. Jak tam idę, to parę razy się obejrzę, czy w pobliżu nie ma jakiejś sfory psów - mówi kobieta, którą cytuje dzienniklodzki.pl.

Sonda
Czy wasze psy chodzą na smyczy na spacerach?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE