Polski Kuwejt da miliony łódzkim szpitalom? Na liście cztery placówki - decyzja radnych już 31 marca

2020-03-25 11:26 mj-s
Polski Kuwejt da miliony łódzkim szpitalom?
Autor: mj-s Polski Kuwejt da miliony łódzkim szpitalom? Na liście cztery placówki - decyzja radnych już 31 marca

W Kleszczowe w najbliższy wtorek (31 marca) radni podejmą decyzję o przekazaniu 2 milionów złotych ze swojego budżetu na rzecz czterech szpitali z regionu łódzkiego. W ten sposób najbogatsza polska gmina chce wesprzeć placówki w walce z epidemią koronawirusa.

O tym, że w dobie epidemii COVID-19 szpitale mają ponadnormatywne potrzeby wiadomo nie od dziś. Co chwilę w mediach pojawiają się apele służb medycznych o wsparcie w zapewnieniu tak potrzebnych maseczek, rękawiczek czy środków dezynfekujących. Najbogatsza polska gmina chce się podzielić pieniędzmi – na najbliższej sesji Rady Gminy Kleszczów radni będą procedować uchwałę na mocy której z kasy ma zostać przekazane aż 2 miliony złotych!

Dla kogo pieniądze?

Kleszczowski samorząd środki chce rozdysponować między cztery szpitale Łódzkiego, w których działają oddziały chorób zakaźnych. Chodzi o placówki:

  • Szpital Wojewódzki im. Jana Pawła II w Bełchatowie,
  • Szpital Powiatowy w Radomsku,
  • Wojewódzki Specjalistyczny Szpital im. dr Wł. Biegańskiego w Łodzi oraz
  • Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. M. Skłodowskiej-Curie w Zgierzu, który zajmuje się obecnie wyłącznie hospitalizacją osób zarażonych koronawirusem.

- Zaproponowane wsparcie dla tych podmiotów leczniczych może wynieść łącznie 2 mln zł i będzie przeznaczone na sfinansowanie zakupu najbardziej potrzebnych obecnie środków ochrony, wyposażenia i sprzętu medycznego – mówi dla portalu belchatow.naszemiasto Jerzy Strachocki z UG w Kleszczowie.

Jeśli decyzja kleszczowskich radnych będzie pozytywna, to kolejnym krokiem będzie wprowadzenie niezbędnych zmian w Wieloletniej Prognozie Finansowej Gminy Kleszczów na lata 2020-2023, a także zmian w budżecie Gminy Kleszczów na 2020 rok.

COVID-19 oczami dzieci

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.