Radomsko: 18-latek chwycił za siekierę, wyszedł na środek ulicy i zrobił DEMOLKĘ!

2020-07-31 10:44 Magdalena Jaśkiewicz-Stawowczyk
Radomsko: 18-latek chwycił za siekierę, wyszedł na środek ulicy i zrobił DEMOLKĘ!
Autor: KPP Radomsko Radomsko: 18-latek chwycił za siekierę, wyszedł na środek ulicy i zrobił DEMOLKĘ!

Radomsko. Chwycił za siekierę, wyszedł na środek ulicy i zrobił DEMOLKĘ! 18-latek swoją frustrację wyładował na miejskiej, elektrycznej hulajnodze. Sprzęt doszczętnie zniszczył i pozostawił na środku jezdni, po czym poszedł spać. Jak tłumaczył policji swój chuligański czyn?

30 lipca po północy do dyżurnego radomszczańskiej policji wpłynęło zgłoszenie o zniszczonej miejskiej, elektrycznej hulajnodze.

- Funkcjonariusze zostali poinformowani przez pokrzywdzonego, że podczas zbierania w nocy hulajnóg do ładowania  z ulic Radomska ujawnił jedną z nich mocno zniszczoną, leżącą na środku jezdni – informuje Wojciech Auguścik z Komendy Powiatowej Policji w Radomsku.

PRZECZYTAJ TAKŻE: Bełchatów: O dwóch takich co ukradli… czekolady! Straty są naprawdę spore!

Tego samego dnia rano policjanci ustalili i zatrzymali 18-letniego sprawcę zniszczenia hulajnogi – mieszkańca Radomska. Okazało się, że 18-latek wracając późno do domu zauważył stojącą na chodniku hulajnogę.

- Ponieważ nie dało się nią jechać więc prowadził ją w kierunku miejsca zamieszkania, po czym pozostawił ją na ulicy a sam poszedł do domu po siekierę. Po kilku minutach wrócił i zniszczył ją przy użyciu tego niebezpiecznego narzędzia, po czym poszedł spać do domu. Policjantom tłumaczył, że chciał się w ten sposób wyładować - dodaje Wojciech Auguścik z KPP Radomsko.

Mężczyzna usłyszał zarzut zniszczenia mienia, którego wartość wyceniono na 3 tys. złotych. Grozi mu 5 lat więzienia.

Brutalnie zmusili go do kradzieży w toruńskiej galerii. Grozili mu wbiciem śrubokrętu w kolano

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.