Radomsko. Skatował psa na śmierć. Tłukł nim o metalowy kosz i wrzucił do śmieci!

2021-10-20 16:16
Radomsko. Skatował psa na śmierć. Tłukł nim o metalowy kosz i wrzucił do śmieci!
Autor: Pixabay.com Radomsko. Skatował psa na śmierć. Tłukł nim o metalowy kosz i wrzucił do śmieci! / zdjęcie ilustracyjne

Policjanci z Radomska zatrzymali 32-latka, który publicznie znęcał się nad psem. Mężczyzna uderzał zwierzakiem o metalowy kosz na śmieci, a potem wyrzucił go do kosza... Niestety, piesek nie przeżył.

Jak podaje Polska Agencja Prasowa, do zdarzenia doszło we wtorek około godziny 17.00 na ul. Wyszyńskiego w Radomsku. Świadkami makabry byli przechodnie. Mężczyzna skatował pieska na śmierć. Najpierw tłukł nim o kosz na śmieci, a potem do niego wrzucił.

- Młody mężczyzna, idąc ulicą, niósł małego psa w typie yorka. Trzymał zwierzę za kark i w pewnym momencie zaczął uderzać nim o metalowy kosz na śmieci, po czym wrzucił psa do kosza, a sam wszedł do pobliskiego sklepu. Zwierzę nie przeżyło - zrelacjonowała asp. Agnieszka Kropisz z KPP w Radomsku.

Zobacz też: Nie wiedziała, że jest w ciąży. Mama nie chciała Marcinka, więc zamieszkał w szpitalu

O zdarzeniu policję poinformował przypadkowy przechodzień. Po kilku minutach 32-latek został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie. Nie potrafił logicznie wytłumaczyć swojego zachowania.

Obecnie śledczy ustalają wszelkie okoliczności tego zdarzenia. Zgodnie z Ustawą o ochronie zwierząt za znęcanie się nad zwierzęciem ze szczególnym okrucieństwem grozi do 5 lat więzienia.

Czytaj też: Koszmarny wypadek pod Radomskiem. Rowerzystka śmiertelnie potrącona przez 32-latka

Wrocławskie zoo szuka imienia dla małego leniwca
Sonda
Czy kary za znęcanie się nad zwierzętami powinny być wyższe?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE