Rozprza. Pijany jak bela pojechał do sklepu po alkohol. Stamtąd uciekał pieszo

i

Autor: Policja /KWP Łódź /zdjęcie ilustracyjne

Pijany jak bela pojechał do sklepu po alkohol

Rozprza. Pijany jak bela pojechał do sklepu po alkohol. Stamtąd uciekał pieszo

2022-08-04 11:33

Do 2 lat za kratkami grozi 47-latkowi, który po pijanemu pojechał do sklepu po więcej alkoholu. Zainteresowali się nim świadkowie, którzy widząc, jak wsiada do auta, chcieli zabrać mu kluczyki. Mężczyzna zaczął uciekać, ale niebawem zatrzymała go policja.

Do zdarzenia doszło w minioną środę (3 sierpnia) przed godziną 22:00. Policja pojechała do jednego ze sklepów w Rozprzy (pow. piotrkowski), gdzie według świadków miał przyjechać na zakupy pijany mężczyzna. Jeden z nich, widząc jak ten wraca chwiejnym krokiem do auta, postanowił zabrać mu kluczyki. Pijany mężczyzna zaczął uciekać pieszo, a na miejsce wezwano policję. 47-latka zatrzymano chwilę później, jak szedł wzdłuż drogi.

ZOBACZ TEŻ: 37-latek wjechał na czołówkę, nie żyje. W szpitalu dwoje dzieci. Tragiczny wypadek w Kole

"Oświadczył, że wypił tego dnia kilka piw, a kiedy się skończyły postanowił wsiąść do auta i kupić kolejne. Za swoje skrajnie nieodpowiedzialne zachowanie mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnej celi. Po sprawdzeniu stanu trzeźwości okazało się, że miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie" - podaje st. asp. Izabela Gajewska z Komendy Miejskiej Policji w Piotrkowie Trybunalskim.

CZYTAJ: Rekordowy mandat dla 27-latka, który śpieszył się na randkę. Jechał rowerem "ekspresówką". Miał ponad 100 km

47-latek wkrótce usłyszy zarzuty kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości. Przestępstwo to zagrożone jest karą do 2 lat więzienia.

Dachowanie audi pijanego kierowcy
Sonda
Czy kary dla pijanych kierowców powinny być wyższe?