Skończyło się zarzutami, a wszystko przez nerwowe zachowanie i niefortunny parking!

2020-01-15 15:27 mj-s
Skończyło się zarzutami, a wszystko przez nerwowe zachowanie i niefortunny parking!
Autor: KPP Bełchatów

Policjanci zatrzymali dwóch mieszkańców gminy Zelów w wieku 25 i 19 lat, którzy odpowiedzą za posiadanie nowych substancji psychoaktywnych. Mężczyzn zdradziło nerwowe zachowanie i niefortunny parking…

W nocy 12 stycznia uwagę policjantów z komisariatu w Zelowie zwrócił opel astra, który stał zaparkowany na drodze prowadzącej do lasu. W aucie siedziało trzech mężczyzn, policjanci wyczuwając, że sytuacja nie jest jednoznaczna postanowili skontrolować pojazd oraz sprawdzić kierowcę i pasażerów.

- Młodzieńcy byli wyraźnie poddenerwowani policyjną kontrolą. Sposób ich zachowania jednoznacznie wskazywał, że mogą znajdować się pod działaniem środków odurzających. Okazało się, że w kieszeniach 25-letniego kierowcy oraz 19-letniego pasażera policjanci znaleźli nowe substancje psychoaktywne. Mężczyźni usłyszeli już zarzuty – informują policjanci z KPP w Bełchatowie .

Posiadanie narkotyków i innych zabronionych substancji psychoaktywnych jest przestępstwem. Przepisy ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii przewidują odpowiedzialność za taki czyn. Za posiadanie nowych substancji psychoaktywnych grozi kara grzywny, a w przypadku posiadania znacznej ich ilości sprawca podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 3.