Tąpnięcie ziemi w GKS Bełchatów: Artur Derbin odchodzi od "Brunatnych"! [AUDIO]

2020-05-28 13:53 mj-s
Artur Derbin kierował zespołem GKS-u Bełchatów od ponad 2 lat
Autor: GKS Belchatów Artur Derbin kierował zespołem GKS-u Bełchatów od ponad 2 lat

Tąpnięcie ziemi w górniczym klubie. Na kilka dni przed wznowieniem rozgrywek Fortuna 1. Ligi trener Artur Derbin żegna się z GKS-em Bełchatów. Kontrakt, po dwóch latach pracy na stanowisku trenera, rozwiązano za porozumieniem stron. Doszło do tego w czwartek, 28 maja. Przypomnijmy kontrakt Artura Derbina miał obowiązywać do końca sezonu 2020/21. O komentarz poprosiliśmy rzecznika klubu Michała Antczaka.

Artur Derbin rozpoczął pracę przy Sportowej 10 kwietnia 2018 r. a jego debiut przypadł na domowy mecz II ligi przeciwko ŁKS Łódź, który zakończył się remisem 2:2.

43-letni szkoleniowiec poprowadził "Brunatnych" w 70 oficjalnych spotkaniach, w tym 67 ligowych i 3 Pucharu Polski. Na boiskach Fortuna 1 Ligi i II ligi jego zespół zdobył równo 100 punktów dzięki 27 zwycięstwom i 19 remisom przy bilansie bramkowym 81-62.

To właśnie możliwość gry za zapleczu PKO Ekstraklasy będzie zapewne zapisana trenerowi jako największy sukces w trakcie pobytu w klubie ze Sportowej. Awans do Fortuna 1 Ligi, pomimo ujemnych punktów i dość młodej kadry (wygrana w Pro Junior System), to w dużej mierze owoc ciężkiej pracy naszego byłego już szkoleniowca.

Trener Artur Derbin żegna się z GKS-em Bełchatów. Komentarz rzecznika prasowego "Brunatnych", Michała Antczaka:

Wczoraj Artur Derbin poprowadził ostatni trening i pożegnał się z drużyną. Wcześniej w siedzibie klubu doszło do rozmów, w wyniku których ustalono kwestie dotyczące odejścia trenera.

W najbliższych dniach zespół będzie przygotowywany pod okiem dotychczasowych trenerów-asystentów: Kacpra Jędrychowskiego, Patryka Rachwała i Sebastiana Łukiewicza. Modyfikacjom uległ plan pracy. Czwartkowy trening rozpocznie się nie po porannych testach krwi, lecz o godz. 16 a na piątek zaplanowano dwie jednostki: o godz. 10 i 15. Sobota to już przede wszystkim duże gry od godz. 10. Niedziela będzie wolna a ostatnia przedmeczowa jednostka odbędzie się w poniedziałek po południu.

"Dobiegła końca nasza wspólna ponad dwuletnia podróż..."

- Dziękujemy w imieniu klubu i jego sympatyków za te dwa pełne emocji lata i życzymy dalszego rozwoju swojego warsztatu oraz kolejnych sukcesów w pracy trenerskiej! Do zobaczenia na piłkarskiej drodze!- napisano na oficjalnej stronie GKS Bełchatów.

Sam Artur Derbin za pośrednictwem mediów społecznościowych również pożegnał się i podziękował za 2 lata pracy przy Sportowej.

- Dzisiaj dobiegła końca nasza wspólna ponad dwuletnia podróż. Podróż niedokończona z nieco wyboistą drogą, ale dzięki Wam była po prostu cudowna - napisał na Facebooku.

Trybuna północna budowanego stadionu przy ul. Struga w Radomiu

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.