Oblewał nowe auto, pojechał do sklepu pijany jak bela. Szok, ile wydmuchał!

2021-09-20 13:37
Ten kierowca wydmuchał prawie 4,5 promila! Wciskał policjantowi łapówkę
Autor: pixabay.com, CC0 fot. stevebp /zdjęcie ilustracyjne

Nawet na 10 lat może iść do więzienia 36-latek, który w minioną niedzielę (19 września) podjechał pod sklep mając w organizmie prawie 4,5 promila alkoholu. Kiedy na miejsce przyjechała policja, jednemu z funkcjonariuszy wcisnął do kieszeni pieniądze.

Do zdarzenia doszło w niedzielę (19.09) około godziny 18:00. Do sklepu przy ul. Wyzwolenia w Piotrkowie Trybunalskim przyjechał autem pijany mężczyzna. Ekspedientka wyczuła od niego charakterystyczną woń alkoholu i podejrzewając, że jest pijany, odmówiła sprzedaży alkoholu. Widząc na monitoringu, że niezadowolony klient ponownie wsiada nietrzeźwy za kierownicę volvo poprosiła o pomoc przechodnia, który zabrał nieodpowiedzialnemu mężczyźnie kluczyki i zadzwonił na numer alarmowy 112. - Policjanci na miejscu zdarzenia zastali pracownicę sklepu i świadka, który udaremnił kierowcy dalszą jazdę, a przy volvo kucającego mężczyznę. Okazało się, że 36-latek ma blisko 4,5 promila alkoholu w organizmie. Piotrkowianin twierdził, że pił już dzień wcześniej "oblewając" zakup samochodu, a dzisiaj po domowej awanturze postanowił dokupić alkohol, by odreagować stres - podaje policja.

19-latek po A4 zasuwał prawie 230 km/h

Gdyby tego było mało, mężczyzna widząc, że znalazł się w sytuacji bez wyjścia, podczas legitymowania w policyjnym radiowozie wcisnął w kieszeń jednemu z funkcjonariuszy 150 złotych, licząc na odstąpienie od wykonywanych czynności służbowych - opisuje Komenda Miejska Policji w Piotrkowie Trybunalskim. - Złożył także propozycję wręczenia funkcjonariuszom 3 tysięcy złotych, które miał w domu. Reakcja na taką "propozycję" mogła być tylko jedna. 36-latek został zatrzymany, po wytrzeźwieniu usłyszy zarzuty. Odpowie za jazdę w stanie nietrzeźwości - informuje Dagmara Mościcka z tamtejszej komendy policji.

Policjanci ustalili, że mężczyzna już wcześniej był skazany prawomocnym wyrokiem za jazdę po pijanemu. W związku z tym zagrożenie karą wzrasta do 5 lat pozbawienia wolności. Zostanie również przesłuchany przez prokuratora w związku z wręczeniem i obietnicą korzyści majątkowej policjantom namawiając ich do naruszenia przepisów prawa. Za takie przestępstwo grozi kara do 10 lat więzienia.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE