Tracą prawko przez alkohol, na egzamin przychodzą PIJANI! Rekordzista chciał zdawać z 2,5 promilami!

2021-03-08 13:19 mj-s
Tracą prawko przez alkohol, na egzamin przychodzą PIJANI! Rekordzista chciał zdawać z 2,5 promilami!
Autor: Pixabay Tracą prawko przez alkohol, na egzamin przychodzą PIJANI! Rekordzista chciał zdawać z 2,5 promilami!

Aż ciężko w to uwierzyć, ale do takich sytuacji dochodzi i to wcale nie tak sporadycznie. Przychodzą pijani na kursy reedukacyjne, a nawet na egzamin na prawo jazdy, które wcześniej stracili właśnie przez alkohol i jazdę na podwójnym gazie. Tacy kursanci trafiają się między innymi w oddziale Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Piotrkowie Trybunalskim. Kilka tygodni temu na egzamin teoretyczny przyszedł mężczyzna, który wydmuchał blisko 2,5 promila!

Pracownicy piotrkowskiego WORDu dodają, że niedoszły egzaminowany, był tak pijany, że o własnych siłach nie był w stanie wyjść z budynku! Trudno sobie wyobrazić bardziej kuriozalną sytuację, ale pracownicy ośrodków egzaminacyjnych w całym kraju mają co jakiś czas do czynienia z takimi sytuacjami. Niedoszli egzaminowani często tłumaczą, że ich spożycie wynika z nerwów i przedegzaminacyjnego stresu, a wpicie jednego głębszego, ma - w ich opinii - dodać im „odwagi”.

CZYTAJ: Polski rekordzista OBLAŁ egzamin na prawko już... 200 razy! To "legenda" WORDu w Piotrkowie Trybunalskim!

- Odzyskanie prawa jazdy jest rzeczą bardzo trudną i przestrzegam, jeśli ktokolwiek miałby chęć i pomysł usiąść za tą kierownicą po alkoholu, to niech się poważnie zastanowi. Egzaminatorzy bardzo mocno zwracają uwagę na trzeźwość i wyeliminowali sporo osób, które próbowały podjeść do egzaminu będąc „pod wpływem”– mówi Dariusz Misztal, dyrektor WORD w Piotrkowie Trybunalskim.

POLECAMY: Były tak pijane, że jedna jechała wężykiem, druga zapomniała o pasach! Ile wydmuchała 75- i 48-latka? Nie uwierzysz!

Jak się okazuje jeszcze częściej do problemów z alkoholem w roli głównej dochodzi w przypadku kursów reedukacyjnych. Na taki obowiązkowy kurs, który jest przeprowadzany przez WORDy zostają skierowane osoby, które kierowały pojazdem w stanie nietrzeźwości, w stanie po użyciu alkoholu lub środka działającego podobnie do alkoholu. Skierowanie otrzymają również ci, u których stwierdzi się, że znajdują się pod wpływem narkotyków. W tym przypadku nieważne będzie ich stężenie. Szkolenie takich nieodpowiedzialnych kierowców trwa 16 godzi w cyklu dwóch 8-godzinnych spotkań. Jak się okazuje pomimo tego, że kierowcy już „wpadli” podczas policyjnej kontroli i prawo jazdy stracili, nic sobie nie robią z obowiązującego prawa i przychodzą się uczyć będąc po „głębszym”.

PRZECZYTAJ: Postanowiły ZASTRASZYĆ byłego chłopaka. Wywołały POŻAR. Spłonęły drzwi i PIES! [FOTO]

- Osoby prowadzące ten kurs również obserwują kursantów i najczęściej kończy się to tak, że nie wpuszczają nietrzeźwych na salę – dodaje Misztal z WORDu w Piotrkowie Trybunalskim.

Jeśli pracownicy WORDu mają wątpliwości co do stanu trzeźwości egzaminowanego, do ośrodka wzywany jest patrol policji.

TO WARTO WIEDZIEĆ >>> Koronawirus: LAWINOWO rośnie liczba pacjentów w szpitalach. Ile łóżek zajętych jest w Bełchatowie?

Przerabiali porsche, bmw, audi na ciężarówki. Skarb Państwa stracił 35 mln zł
Komentarze
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE