Gmina Pajęczno: AWARYJNE LĄDOWANIE w polu. W samolocie nagle przestał pracować silnik! [WIDEO, FOTO]

2020-11-27 11:42
Gmina Pajęczno: AWARYJNE LĄDOWANIE w polu. W samolocie nagle przestał pracować silnik!
Autor: KPP Pajęczno Gmina Pajęczno: AWARYJNE LĄDOWANIE w polu. W samolocie nagle przestał pracować silnik!

Ultralekki samolot awaryjnie lądował na polu w Tuchaniu w gminie Kiełczygłów (pow. pajęczański). Uszkodzony silnik odmówił posłuszeństwa i nie pozwolił na dalszy lot. W tych dramatycznych okolicznościach 62-letni pilot z Torunia zachował zimną krew i posadził maszynę na polu uprawnym.

Do awaryjnego lądowania na polu w Tuchaniu doszło w miniony wtorek, 24 listopada. Tuż po godzinie 11.00 dyżurny policji w Pajęcznie otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu. Na komendę zadzwonił sam pilot, który po posadzeniu maszyny w szczerym polu zawiadomił służby.

AWARYJNE LĄDOWANIE w polu. W samolocie nagle przestał pracować silnik

- Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, iż 62 – letni pilot z Torunia wykonywał lot ultralekkim samolotem LIGHTER 600 SP-SUNY na trasie Robakowo-Częstochowa, kiedy to nastąpiła przerwa w pracy silnika, w wyniku czego podjął decyzję o awaryjnym lądowaniu na polu. Pilot był trzeźwy. Na szczęście nikomu nic się nie stało. Powiadomiona została Państwowa Komisja Badań Wypadków Lotniczych – informuje mł. asp. Marcin Pawełoszek, rzecznik prasowy KPP w Pajęcznie.

Policjanci z KPP Pajęczno pomogli pilotowi w zabezpieczeniu miejsca awaryjnego lądowania, za co na ręce mundurowych wpłynęły podziękowania od Państwowej Komisji Badań Wypadków Lotniczych. Pilot we własnym zakresie zabezpieczył uszkodzą maszynę.

CZYTAJ TAKŻE: Mural w obronie Jana Pawła II na stadionie GKS Bełchatów. "Lewicowe środowiska próbują Go mieszać z błotem"

Katastrofa autobusu wstrząsnęła Polską. W tym Miejscu doszło do tragedii
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE