Mural w obronie Jana Pawła II na stadionie GKS Bełchatów. "Lewicowe środowiska próbują Go mieszać z błotem"

2020-11-27 9:21
Mural w obronie Jana Pawła II na stadionie GKS Bełchatów. Lewicowe środowiska próbują Go mieszać z błotem
Autor: Kibice Razem Mural w obronie Jana Pawła II na stadionie GKS Bełchatów powstał tuz przy wschodniej trybunie stadionu.

Na stadionie GKS Bełchatów kibice klubu stworzyli mural, którego bohaterem jest Jan Paweł II. Sympatycy „Brunatnych” obok wizerunku Ojca Świętego umieścili także jego słowa: „ze wszystkich rzeczy nieważnych piłka nożna jest najważniejsza”. Pomysłodawcy ściennego malowidła chcą w ten sposób podkreślić szacunek dla Papieża – Polaka. Kibice GKSu deklarują, że praca powstała nieprzypadkowo: „gdy lewicowe środowiska próbują po latach zmieszać Go z błotem i podważyć Jego dorobek i autorytet, wysuwając wobec Niego niesprawiedliwe oskarżenia”.

Mural powstał zaledwie kilka dni temu, stworzyli go sami kibice GKSu Bełchatów skupieni wokół najzagorzalszej grupy fanów tzw „Torfiorzy”. Malowidło stworzono w okolicach trybuny wschodniej, na której w normalnych warunkach znajduje się tzw. "młyn".

Na ściennym obrazie wymalowano podobiznę Jana Pawła II, a obok umieszczono jego słowa odnoszące się do piłki nożnej: „ze wszystkich rzeczy nieważnych piłka nożna jest najważniejsza”. Mural dopełniają herby GKSu Bełchatów i Stowarzyszenia Sympatyków GKS Bełchatów "Torfiorze".

CZYTAJ TAKŻE: GKS Bełchatów:"Jesteśmy oszukiwani" piłkarze i sztab szkoleniowy wydają gorzkie oświadczenie

Autorzy muralu jasno podkreślają, że powstał on na kanwie ostatnich wydarzeń i informacji medialnych, jakie przetoczyły się przez Polskę.

- Mural jest wyrazem naszego szacunku dla Ojca Świętego w czasach, gdy lewicowe środowiska próbują po latach zmieszać Go z błotem i podważyć Jego dorobek i autorytet, wysuwając wobec Niego niesprawiedliwe oskarżenia – piszą kibice GKS Bełchatów.

Twórcami ściennego malowidła są najzagorzalsi kibice GKS-u, wywodzący się z tzw. młyna. Praca została sfinansowana ze środków programu KIBICE RAZEM, współfinansowanego przez samorząd miasta Bełchatów, którego Jan Paweł II jest patronem.

Pogrzeb Diego Maradony! Tak wyglądała ostatnia droga "Boskiego Diego"
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE