Wieluń. Szcześliwy finał poszukiwań trojga kajakarzy! Policjanci odnaleźli ich zziębniętych, ale całych

2020-09-10 11:40 Emilia Białecka
Wieluń. Szcześliwy finał poszukiwań trojga kajakarzy! Policjanci odnaleźli ich zziębniętych, ale całych
Autor: pixabay.com, CC0 fot. BenediktGeyer

Wieluńscy mundurowi poszukiwali trzech kajakarzy, którzy do późnego wieczora nie powrócili ze spływu na Warcie. Do policyjnych poszukiwań włączyli się także strażacy. Na szczęście mężczyźni zostali odnalezieni cali.

W środę (9.09) przed godz. 21 dyżurny wieluńskiej jednostki otrzymał telefoniczne zgłoszenie o zaginięciu trzech kajakarzy. - Organizator spływów kajakowych poinformował policję, że do miejsca docelowego nie dotarli trzej mężczyźni, którzy wynajęli u niego kajaki i brali udział w spływie po Warcie na trasie Lisowice - Kamion. Na miejsce skierowane zostały policyjne patrole oraz strażacy z PSP w Wieluniu. Rozpoczęto poszukiwania trzech mężczyzn w wieku od 23 do 48 lat. Sprawdzano brzeg rzeki i tereny przyległe - opisuje policja.

Około godz. 21:40 funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Osjakowie w miejscowości Toporów odnaleźli idących chodnikiem trzech zaginionych kajakarzy. - Mężczyźni byli trochę zziębnięci, lecz nic im się nie stało. Jak się okazało, gdy podczas spływu zapadł zmrok, kajakarze stracili orientację w terenie i nie potrafili dotrzeć do miejsca docelowego. Obawiając się o swoje bezpieczeństwo, przybili do brzegu, pozostawili kajaki i postanowili dotrzeć piechotą do miejsca docelowego. Kajakarze mieli telefony, ale były nieprzydatne z powodu braku zasięgu - podaje Komenda Wojewódzka Policji w Łodzi.

Na szczęście ich przygoda zakończyła się szczęśliwie.

Żołnierze skończyli budowę mostu pontonowego

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.