Wieluń. 11-latka potrącona na przejściu dla pieszych. Dziewczynkę zabrał śmigłowiec LPR [ZDJĘCIA]

2020-09-10 7:31 Emilia Białecka

Wypadek na ul. Popiełuszki w Wieluniu miał miejsce w środę (9.09). 11-latka została potrącona przez auto na przejściu dla pieszych. Dziewczynka doznała obrażeń, została przetransportowana do szpitala śmigłowcem LPR.

Do wypadku na ul. Popiełuszki w Wieluniu doszło około godz. 8:30. Jak wynika ze wstępnych ustaleń policjantów pracujących na miejscu zdarzenia, 36-latek kierujący volkswagenem caddy, jadąc ulicą Popiełuszki w kierunku ul. POW potrącił przechodzącą przez przejście dla pieszych 11-latkę. Na skutek tego zdarzenia dziewczynka doznała obrażeń ciała i śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego została przetransportowana do szpitala w Łodzi.

Badanie alkomatem wykazało, że 36- letni kierowca był trzeźwy. Wszystkie okoliczności tego zdarzenia będą wyjaśniane teraz przez wieluńskich policjantów w prowadzonym postępowaniu.

Policja apeluje do kierowców o to, aby szczególnie teraz, w okresie rozpoczynającego się roku szkolnego, zachowywali wzmożoną ostrożność i czujność w rejonach szkół i przedszkoli, a także przejść dla pieszych.

Pędził przez Wrocław z prędkością 154 km/godz. Złapali go dwukrotnie

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.