Wiemy, gdzie powstanie ELEKTROWNIA ATOMOWA w Polsce. Macierewicz się wygadał!

2020-12-02 18:29 Rafał Strzelec
Antoni Macierewicz
Autor: Andrzej Lange/Super Express Antoni Macierewicz (PiS) - USA 27 739,05 zł, 24 790, 17 zł, 14 011, 10 zł

Antoni Macierewicz obwieścił na Twitterze ważną wiadomość. Tym razem chodzi o budowę elektrowni atomowej w Polsce. Były minister obrony narodowej zdradził, kiedy taka instalacja powstanie w naszym kraju. Jednocześnie poinformował wszystkich, w którym miejscu zostanie zlokalizowana elektrownia atomowa.

Elektrownia atomowa w Bełchatowie. Antoni Macierewicz nie pozostawia złudzeń

Antoni Macierewicz poinformował za pomocą Twittera, że to w Bełchatowie powstanie elektrownia atomowa. - Dzięki naszym staraniom rząd podjął uchwałę, że do 2043 powstanie bełchatowska elektrownia jądrowa, która zapewni stabilność w regionie i zatrudnienie! Słowa uznania dla ministra Piotra Naimskiego za jego rolę w tym projekcie - napisał na Twitterze polityk PiS  były minister obrony narodowej.

Poznań: Tramwaj rozjechał 22-latkę! Zwłoki wyciągali dźwigiem

Polskie władze już od dawna zapowiadają powstanie tego typu obiektu na terenie naszego państwa. W dobie odchodzenia od węgla trzeba szukać alternatywnych rozwiązań. To właśnie atom ma być jednym z nowych źródeł energii. Pierwsze decyzzje już zapadły. Rząd przyjął "Program polskiej energetyki jądrowej", który zakłada powstanie elektrowni atomowej o mocy od 6 do 9 GWe w oparciu o sprawdzone, wodne ciśnieniowe reaktory jądrowe generacji III (+).

Beka z Macierewicza hitem internetu! "Pan Antoni chciał się przywitać" [WIDEO]

W dokumencie nie ma jednak na razie wskazanych konkretnych lokalizacji. Pierwsza elektrownia atomowa może powstać w woj. pomorskim. Rozważane są dwa warianty - w gminie Choczewo) lub na terenie gmin Krokowa i Gniewino. Jednak Bełchatów ma dodatkowe walory. Za kilkanaście lat swoją działalność zakończy obecna elektrownia Bełchatów. Część infrastruktury jest już gotowa. Czy słowa Antoniego Macierewicza okażą się prawdziwe? Czas pokaże.

Antoni Macierewicz o Marszu Niepodległości