Wójt Gminy Rozprza, Janusz J.

i

Autor: rozprza.pl Wójt Gminy Rozprza, Janusz J.

Straci stanowisko?

Wójt Rozprzy zatrzymany za jazdę w stanie nietrzeźwości. "Stało się. Przepraszam, że zawiodłem"

2022-11-10 8:01

Wójt gminy Rozprza (woj. łódzkie) Janusz J. został zatrzymany przez policję za prowadzenie samochodu w stanie nietrzeźwości. Śledztwo w tej sprawie wszczęła Prokuratura Rejonowa w Piotrkowie Trybunalskim. Mężczyźnie grozi kara do dwóch lat więzienia i utrata stanowiska.

57-letni kierowca został zatrzymany w miniony piątek wieczorem podczas policyjnej kontroli drogowej przy ul. Wolborskiej w Piotrkowie Trybunalskim. Funkcjonariusze podjęli interwencję ponieważ technika jazdy kierującego oplem astra mogła sugerować, że jest on nietrzeźwy.

"Badanie kierującego wykonane alkomatem wykazało, że jest on w stanie nietrzeźwości. Jak ustalono, kierującym pojazdem okazał się wójt gminy Rozprza (pow. piotrkowski). Po wykonaniu niezbędnych czynności funkcjonariusze zwolnili mężczyznę" - przekazała w środę PAP rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Piotrkowie Trybunalskim Magdalena Czołnowska-Musioł.

Dodała, że po zgromadzeniu materiału przez policję, we wtorek Prokuratura Rejonowa w Piotrkowie Trybunalskim wszczęła śledztwo z art. 178a par. 1 kodeksu karnego, czyli prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwości.

"Obecnie zgromadzony materiał jest analizowany pod kątem dalszych decyzji procesowych. Czyn z art. 178a par 1 kk zagrożony jest karą grzywny, karą ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat dwóch. Śledztwo jest na początkowym etapie" – zaznaczyła rzeczniczka prokuratury.

Nie podała, ile promili w organizmie w chwili zatrzymania miał wójt. Stan nietrzeźwości stwierdza się, kiedy zawartość alkoholu w organizmie przekracza 0,5 promila.

Wójt w rozmowie z dziennikarzami Dziennika Łódzkiego nie chciał komentować sprawy. "Na razie nie mam nic do powiedzenia w tej sprawie, przebywam na urlopie. Na ten moment nie chcę się wypowiadać. Stało się. Przepraszam, że zawiodłem" – powiedział Janusz J.

Prowadzenie auta pod wpływem alkoholu przekraczającym 0,5 promila jest przestępstwem, w związku z czym jeżeli wójt zostanie prawomocnie skazany przez sąd za jazdę w stanie nietrzeźwości, może stracić stanowisko.

Janusz J. gminą Rozprza rządzi od 2010 roku.

Sonda
Czy wójt, za jazdę po pijanemu, powinien stracić stanowisko?
Wypadek na ulicy Sielskiej w Olsztynie. Auto uderzyło w latarnię

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki