Wójt ujawnia pierwszy przypadek zakażenia wirusem COVID-19 i apeluje do swoich mieszkańców!

2020-04-02 11:03 mj-s
NAJNOWSZE dane o przypadkach koronawirusa! ZAKAŻONE osoby z Tarnowa i Nowego Sącza!
Autor: shutterstock

Koronawirus w Klukach. 1 kwietnia na oficjalnej stronie gminy Kluki, poinformowano o pierwszym przypadku zakażenia COVID-19. Renata Kaczmarkiewicz, wójt tej gminy zaapelowała do mieszkańców o wzmożoną ostrożność i przyłączenie się do akcji #zostańwdomu.

W całym kraju odnotowano do tej pory ponad 2,6 tys. zakażeń koronawirusem. Najnowsze dane dla Łódzkiego wskazują, że chorych na COVID-19 jest 223 osób, kolejne 36 osób przebywa w szpitalach z podejrzeniem. W powiecie bełchatowskim liczba chorych utrzymuje się od kilku dni na stałym poziomie i wynosi 18.

Jak się okazuje jedna z tych osób jest mieszkańcem niewielkiej gminy Kluki. Wójt tego samorządu, Renata Kaczmarkiewicz przekazała 1 kwietnia taką informację za pośrednictwem oficjalnej strony urzędu. Z opublikowanej informacji dowiadujemy się dodatkowo, że procedurą kwarantanny w gminie Kluki objęci są mieszkańcy pod jedenastoma adresami.

PRZECZYTAJ TAKŻE: Coraz więcej zakażonych koronawirusem w Polsce. Wśród nowych ofiar śmiertelnych kobieta ze Zgierza


- Wszystkie osoby objęte kwarantanną otoczone są opieką Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Klukach i podlegają nadzorowi policyjnemu wynikającemu z konieczności izolacji we własnych domach, wynikających z obowiązujących procedur sanitarnych- informuje Renata Kaczmarkiewicz, wójt gminy Kluki i dodaje apel: - Proszę o niewychodzenie z domów bez wyjątkowo ważnych powodów, o zachowanie szczególnej ostrożności oraz stosowania się do rygorów i zaleceń Państwowej Inspekcji Sanitarnej oraz służb publicznych dbających o bezpieczeństwo nas i naszych Rodzin.

W całym powiecie bełchatowskim w kwarantannie przebywa 437 mieszkańców, 4 osoby są objęte nadzorem epidemiologicznym (dane na 1.04.20).

Koronawirus w Klukach. Wójt małej gminy apeluje do mieszkańców!
Autor: UG Kluki Informacja o pierwszym przypadku koronawiursa w gm. Kluki pojawiła się na oficjalnej witrynie UG
Policja patroluje opustoszałe miasta i apeluje - jesteśmy na służbie dla Ciebie - Ty dla Nas #zostańWdomu!

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.